پارک ملی ملیت ، منطقه ای دیدنی و بی نظیر در کرواسی

اجاره خودرو در دبی
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

پارک ملی ملیت کرواسی

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست شما را با پارک ملی ملیت کرواسی آشنا خواهیم کرد. اگر قصد سفر به کرواسی و این منطقه طبیعی زیبا را دارید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

کرواسی کشوری است واقع در منطقه بالکان اروپا (جنوب مرکزی اروپا) که از شمال با اسلوونی و مجارستان، از شمال شرقی با صربستان، از شرق با بوسنی و هرزگوین و از جنوب با مونته‌نگرو و دریای آدریاتیک هم‌مرز است. زاگرب پایتخت و بزرگترین شهر کرواسی است. شهرهای تاریخی و طبیعت بکر تنها بخشی از جاذبه‌ های گردشگری کرواسی به حساب می‌آیند. همه اینها در کنار سواحل زیبا و لنگرگاه‌های چندصد ساله‌ای است که مملو از ساختمان‌های سنگی دوره ونیزی با سواحل شنی هستند.

جزیره ملیت (Mljet Island) در منتهی الیه جنوب شرقی دریای آدریاتیک در منطقه دالماسی کشور کرواسی قرار دارد. در بخش شمال غربی این جزیره ناحیه حفاظت شده‌ای وجود دارد که پارک ملی ملیت (Mljet Island National Park) نام دارد.

پارک ملی ملیت
پارک ملی ملیت

ملیت در واقع یک منطقه حفاظت شده و پارک ملی در کرواسی محسوب می‌شود. این منطقه زیبا میان دو دریاچه ی آب شور قرار دارد و به همین علت بستر خوبی برای زندگی انواع آبزیان آب شور است و مناظر جنگلی و ساحلی بسیار زیبایی دارد.

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


پارک ملی ملیت
پارک ملی ملیت

از محبوب‌ترین تفریحات در این پارک محبوب در کرواسی دوچرخه سواری در میان جنگل‌ها و یا پیاده روی در سواحل شفاف و آرام آن است. به جز طبیعت زیبای منطقه دو مکان دیدنی تاریخی در این پارک وجود دارند که یکی صومعه بندیکتی و دیگری نمازخانه‌ی کوچک آن است.

پارک ملی ملیت| Photo: Karol Lubiejewski
پارک ملی ملیت | Photo: Karol Lubiejewski

همچنین گشت و گذار با قایق های تفریحی، شنا در آب های زلال و تمیز جزیره، نشستن در کافه رستوران های موجود و خوردن یک غذای عالی از تفریحات مهم و اصلی شما در سفر به این جزیره زیبا و منطقه حفاظت شده آن خواهد بود.

Photo: Volker G
Photo: Volker G

چطور به این منطقه زیبا برویم ؟

این جزیره زیبا در دریای آدریاتیک کرواسی و در حدود ۳۰ کیلومتری شمال غربی شهر زیبای دوبروونیک واقع شده است و با قایق قابل دسترسی است. این مروارید دریای مدیترانه با جنگل های انبوه، تاکستان های باشکوه، دریای وسیع و دو دریاچه نمک، تمام گردشگران را مجذوب خود می کند.

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید:

  الی گشت    

                تور کیش


 

به این مقاله امتیاز دهید
دنیا جای بزرگی است ، برای اینکه فقط یک جا بمونی ✨