منطقه زیبا و دیدنی باجول در ایذه ، خوزستان | Bajool

اجاره خودرو در دبی
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

منطقه دیدنی باجول

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست درباره منطقه دیدنی باجول خواهیم گفت. برای آشنایی با این منطقه زیبا در ایذه در استان خوزستان، در ادامه با مجله تاپ توریست باشید.

استان خوزستان استانی در جنوب‌ غربی ایران است، که بر کرانه خلیج فارس قرار دارد و مرکز تولید نفت و گاز ایران به‌شمار می‌آید. این استان پنجمین استان پرجمعیت ایران محسوب می‌شود. شهر اهواز، مرکز استان خوزستان است.

استان خوزستان یکی از استان های زیبا و مقصد محبوب گردشگری است. علاوه بر جاهای دیدنی بسیار و منحصر به فرد در شهرهای مختلف، این استان از نظر طبیعی شامل دو منطقه کوهستانی و جلگه ای است. بیشتر مناطق آن جلگه ای است که باعث به وجود آمدن طبیعتی زیبا و سرسبز در بسیاری نقاط استان شده است. این استان علاوه بر نخل ها و رود کارون دیدنی های زیادی دارد. جاذبه های طبیعی ای که با دیدن آنها به وجد می آیید و از زیبایی آنها لذت می برید.

یکی از مکان های بسیار زیبا که از نقاط دیدنی و گردشگری شهرستان ایذه محسوب می شود، منطقه گردشگری باجول است. منطقه باجول، یکی از نقاط سرسبز و زیبای این شهر است که مسافران زیادی را به سمت خود جذب می کند. در ادامه منطقه باجول را به شما معرفی می کنیم.

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


باجول (Bajool) منطقه خوش آب و هوایی است در جنوب و 39 کیلومتری شهر ایذه واقع در استان چهارفصل خوزستان که در ادوار گذشته به دلیل ساخته شدن بند در مسیر رودخانه، بخش‌هایی از آن منطقه به زیر آب رفته است. منطقه باجول یکی از مناطق گردشگری ایذه است که پس از آبگیری دریاچه سد کارون ۳ و مشرف شدن به دامنه کوه منگشت و دریاچه سد، این منطقه به یک قطب گردشگری تبدیل شده است.

منطقه دیدنی باجول
منطقه دیدنی باجول

باجول منطقه ای بسیار خوش آب و هواست و یکی از مقاصد دنج و بکر برای دور بودن از هیایو و شلوغی شهر است. این منطقه به یک قطب گردشگری تبدیل شده است که گردشگران زیادی را به سمت خود می کشاند.

منطقه دیدنی باجول
منطقه دیدنی باجول

در منطقه باجول آثار تاریخی ای هم خواهید دید که نشان از قدمت این منطقه زیبا دارند. یکی از آثار نجات یافته تاریخی این منطقه، نقش برجسته باجول می‌باشد که از دوران شاهان محلی الیمایی در دوره امپراتوری اشکانی بر جای مانده است.

منطقه دیدنی باجول
منطقه دیدنی باجول

شاید شنیده باشید که شهر ایذه، به بهشت خوزستان معروف است. این شهر به دلیل سرسبزی و آب و هوای عالی، بسیار پر طرفدار است. ایذه پرباران ترین شهر استان خوزستان است و همین ویژگیهای آن باعث شده که بسیار محبوب و دیدنی باشد. شهر ایذه مناطق بکر و توریستی بسیاری دارد بنابراین سفر به ایذه می تواند سفری بسیار عالی برای شما باشد.

منطقه دیدنی باجول
منطقه دیدنی باجول

دسترسی

برای رفتن به این منطقه، اگر در تهران یا سایر شهرهای ایران ساکن هستید ابتدا باید خود را به استان خوزستان و سپس شهرستان ایذه برسانید. منطقه باجول در 39 کیلومتری ایذه و در مجاورت سد کارون 3 قرار گرفته است.

آدرس منطقه دیدنی باجول: ایران، استان خوزستان، 39 کیلومتری شهرستان ایذه

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید:  الی گشت    

                تور کیش


 

به این مقاله امتیاز دهید
دنیا جای بزرگی است ، برای اینکه فقط یک جا بمونی ✨