محله جهانگیر استانبول ، ترکیه | Istanbul

اجاره خودرو در دبی
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

محله جهانگیر استانبول

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست شما را با محله جهانگیر استانبول آشنا خواهیم کرد. برای آشنایی با این محله پر جنب و جوش در ادامه با ما همراه باشید.

استانبول شهری زیبا ، با آثار فرهنگی بسیار غنی. هر گوشه ای از این شهر رنگارنگ زیبایی خاص خود را دارد و در هر محله شما رنگ های مختلف، کافه های دنج و زیبا و مکان های تاریخی بی نظیر را خواهید یافت. استانبول زیبا آنقدر دیدنی های زیادی دارد که اگر بارها به آن سفر کرده باشید باز هم در سفر بعدی تان برایتان تازگی دارد و مکان های جدیدی را به شما پیشنهاد می دهد. محله جهانگیر استانبول که در ادامه با آن آشنا می شویم، یکی از منطقه های محبوب و توریستی این شهر محسوب می شود.

محله جهانگیر (.Cd Cihangirکه در نزدیکی میدان تکسیم و خیابان استقلال واقع شده است، یکی از خیابان ها و محله های پرطرفدار استانبول می باشد که به خاطر سرزندگی و شور و هیجانش در تمام مدت شبانه روز، کوچه های باریک و ساختمان های قدیمی اش و همچنین کافه ها و رستوران ها و گالری ها و مغازه های عتیقه فروشی آن شهرت یافته است.

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


جهانگیر یکی از با قدمت ترین محله های استانبول در قسمت اروپایی به شمار می رود. محله جهانگیر یکی از  محله های منطقه بی اغلو به حساب می آید که شمال میدان تکسیم قرار می گیرد و همواره به عنوان یکی از محبوب ترین مناطق استانبول به شمار می رود. سلطان سلیمان پس از مرگ پسرش جهانگیر، این منطقه را که بسیار مورد علاقه فرزندش بود به نام او نامگذاری کرد و مسجدی چوبی به همین نام در این محله بنا نهاد.

محله جهانگیر استانبول
محله جهانگیر استانبول

نزدیکی خیابان جهانگیر به میدان تکسیم اهمیت این منطقه را نیز افزایش داده و همین طور در بین مهاجران این منطقه یکی از اولین گزینه های زندگی به شمار می رود. کافه رستوران های محبوب خیابان جهانگیر، بافت تاریخی این محله و برندهای شیک و معروف پوشاک از جمله مزایای این محله به شمار می رود.

بسیاری از آپارتمان های محله جهانگیر دارای منظره ای از بسفر و مسجد سلطان احمد میباشند. خیابان ها با کافه های رنگارنگی پوشانده شده اند. این محله از صبح تا شب پر جنب و جوش است و یک محله محفوظ و امن برای مهاجرین است. این محله یکی از بهترین محله ها برای زندگی شناخته شده است.

محله جهانگیر استانبول
محله جهانگیر استانبول

جاذبه های گردشگری نزدیک

  • میدان تکسیم و خیابان استقلال، کمتر از 10 دقیقه پیاده روی
  • اسکله کاباتاش، از انتهای خیابان جهانگیر 10 دقیقه پیاده روی

محله جهانگیر استانبول
محله جهانگیر استانبول

چگونه به خیابان جهانگیر برویم ؟

از میدان تکسیم و از کنار خیابان استقلال وارد خیابان سیراسلویلر (Sıraselviler Caddesi) شوید و مسیر خود را ادامه دهید تا به خیابان جهانگیر برسید. این پیاده روی کمتر از 10 دقیقه زمان می برد.

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید: الی گشت    

                تور مسافرتی


 

به این مقاله امتیاز دهید
دنیا جای بزرگی است ، برای اینکه فقط یک جا بمونی ✨