آشنایی با شهر درب بهشت ، استان کرمان | Kerman

اجاره خودرو در دبی
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

درب بهشت کرمان

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست شما را با درب بهشت کرمان آشنا خواهیم کرد. برای آشنایی با این شهر زیبا در استان کرمان در ادامه با ما همراه باشید.

استان کرمان با دارا بودن جاذبه‌های گردشگری و سوغات‌های گوناگون در جنوب ایران واقع‌ شده است. این استان از جمله استان‌های وسیع و باستانی کشور ایران به شمار می‌آید و از لحاظ جغرافیایی در جنوب شرقی ایران واقع‌ شده است.

به طور معمول آخر هفته و روزهای تعطیل شهر درب بهشت و جاده ساردوئیه پذیرای عده زیادی مسافر از سایر نواحی و استان‌های کشور است که برای زیارت و تفریح عازم این منطقه می‌شوند. در بعضی روزهای تعطیل شمار مسافران و گردشگرانی که به این شهر وارد می‌شوند به ۵ تا ۱۰ هزار نفر هم می‌رسد.

درب بهشت در دامنه کوه‌های بحر آسمان قرار دارد که مهم‌ترین منابع آبی استان کرمان محسوب می‌شوند، بارندگی در این منطقه در استان کرمان سالانه به ۳۱۲ میلی‌متر می‌رسد و بارش ۴۰۰ میلی‌متر نیز در این منطقه ثبت‌شده است.

درب بهشت کرمان
درب بهشت کرمان

درحالی‌ که در شهر جیرفت گاه در تابستان دما به ۴۸ درجه می‌رسد اما در سربیژن و درب بهشت که تنها  ۴۰ دقیقه تا شهر جیرفت فاصله دارد دمای هوای تک‌ رقمی ثبت می‌شود. آب و هوای این شهر سرد و کوهستانی است. این منطقه به دلیل ارتفاع زیاد از سطح دریا از مناطق برفگیر کشور محسوب می‌شود. در زمستان ۱۳۸۳ بیش از یک متر برف در بخش ساردوئیه به زمین نشست، در برخی از کتابهای جغرافیا از ساردوئیه به عنوان بام استان و کشور یاد می‌شود.

ارتفاع روستای چاهون و دوچار سربیژن حتی به بیش از۳۰۰۰ متر از سطح دریاهای آزاد می‌رسد. چشمه‌ها و آبشارهای زیادی در منطقه ساردوئیه وجود دارد. آبشار گلم دخترکش کرا در دلفارد و آبشار منطقه ده والی جز زیباترین آبشارهای استان محسوب می‌شوند. آبشار زيبای ده والی در روستاي ده والي ، در فاصله 5 کيلومتري شهر ساردوئيه قرار دارد که يکي از زيباترين آبشارهاي ايران است.

درب بهشت کرمان
درب بهشت کرمان

این منطقه هزاران هکتار جنگل که اکثرا شامل جنگل‌های میوه ازجمله بادام، گردو، درختان گرمسیری و سردسیری هستند و  رودخانه‌های خروشان را در خود جای‌ داده‌ است. کوهستان‌ها و مراتع آن پوشیده از جنگل، چمنزار و گلزارهای متعدد است و متراکم‌ترین جنگل‌های انار شیطان کشور در این منطقه قرارگرفته است. این عرصه همچنین زیست‌گاه خرس سیاه آسیایی، گراز، گرگ، روباه، خرگوش، لاک‌پشت، مار، گربه وحشی، شغال، کبک، عقاب قهوه‌ای، قرقی، جغد، سار است.

درب بهشت کرمان
درب بهشت کرمان

قرار گرفتن بقعه متبرکه امام زاده سلطان سید احمد از نوادگان امام موسی کاظم این مرکز تفریحی سیاحتی را به یک مکان زیارتی نیز تبدل کرده است و گل سر سبد همه زیبایی‌های این منطقه است که علاوه بر مردم شهرستان های استان کرمان از استان های مجاور برای زیارت این امام زاده به این منظقه سفر می کنند.

آدرس: ایران، استان کرمان، شمال شهرستان جیرفت، ساردوئیه

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید: الی گشت    

                تور کیش


 

به این مقاله امتیاز دهید
دنیا جای بزرگی است ، برای اینکه فقط یک جا بمونی ✨