تپه پالاتین رم ؛ در مورد تپه پالاتین رم چه می دانید ؟

اجاره خودرو در دبی
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

تپه پالاتین رم

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست شما را با تپه پالاتین رم آشنا خواهیم کرد. اگر قصد سفر به این کشور زیبای ایتالیا را دارید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

اگر برای سفر به ایتالیا مهیا می‌شوید و قصد دارید مکان‌های دیدنی این کشور زیبا را موردبررسی و بازدید قرار دهید به شما پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را تا انتها بخوانید. در این مقاله قصد داریم به معرفی تپه پالاتین بپردازیم. این تپه تاریخی در شهر رم واقع‌شده است و یکی از هفت ‌تپه تاریخی این شهر است.

می‌گویند منشأ افسانه خلقت رم تپه پالاتین است! این تپه در 40 متری درست بالای فروم رومی که خود در کنار کولوسئوم قرار دارد، یک موزه واقعی است که در فضای باز واقع‌شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تپه پالاتین، از شما دعوت می‌کنیم که در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

تپه پالاتین رم| عکس از: Alex Siamantas
تپه پالاتین رم | عکس از: Alex Siamantas

تپه تاریخی رم

تپه پالاتین در موقعیت مرکزی شهر رم را قرار دارد. این تپه یکی از قدیمی‌ترین بخش‌های شهر است و از قرن دهم قبل از میلاد آنجا بوده است. افسانه‌ها می‌گویند که در دامنه کوه پالاتین، غاری وجود داشت که گرگ مشهور اساطیر رمی دوقلوهای بنیان‌گذار شهر رم، رومولوس و رموس را در آن نگهداری می‌کرده است. از زمان‌های قدیم، تصویر دوقلوهایی که توسط یک گرگ شیر می‌خورد نماد شهر رم بوده است. این تصویر و رد پای این داستان را در همه جای شهر پیدا خواهید کرد.

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


برای چندین قرن، تپه پالاتین توسط جمعیت‌های زیادی اشغال‌شده است، همان‌طور که کاوش‌های اخیر نشان می‌دهد، افرادی در حدود 1000 سال قبل از میلاد در آنجا زندگی می‌کردند. پس‌ازآن این اشراف رومی بودند که خانه‌های خود را در آنجا می‌ساختند چراکه فریفته‌ی چشم‌انداز استثنایی این تپه شده بودند. این اکتاو، پسرخوانده ژولیوس سزار و اولین امپراتور روم به نام آگوستوس بود که در سال 63 قبل از میلاد قصر امپراتوری خود را بر روی تپه پالاتین تپه تأسیس کرد.

تپه پالاتین رم| عکس از: Daniela Penkova
تپه پالاتین رم | عکس از: Daniela Penkova

در این مکان چه باید دید و چه باید کرد؟

توصیه می‌کنیم حتماً از تپه پالاتین (و همچنین فروم رومی و کولوسئوم که در نزدیکی این تپه قرار دارند) دیدن کنید زیرا این فرصتی است برای دیدن بقایای بسیاری از بناها و اقامتگاه‌های باشکوه روم باستان. نخبگان رومی قصرهای عظیمی را در طول قرن‌ها بر روی این کوه ساختند. علاوه بر این، کلمه «پالاس» به معنی قصر از کلمه پالاتین آمده است!

فضای آنجا منحصربه‌فرد است و وقتی این ویرانه‌ها را مشاهده کنید، می‌توانید اقامتگاه‌هایی را که در زمان روم باستان وجود داشته‌اند تصور کنید. پیاده‌روی در این تپه بسیار دلپذیر است چراکه در بعضی جاها با کاج‌های بزرگ در محوطه باعث ایجاد سایه شده‌اند و این به شما امکان می‌دهد به‌راحتی و بدون مزاحمت آفتاب سوزان در میان بقای بناهای تاریخی این تپه قدم بزنید. همچنین در طول مسیر، منظره‌های بسیار زیبایی وجود دارد. فرصتی برای گرفتن عکس‌های زیبا از فروم رومی برای شما فراهم است.

به نظر می‌رسد بازدید از تپه پالاتین برای اولین اقامت در رم ضروری است. سؤال اینجاست که چه چیزی بیش از همه در بازدید از این سایت تاریخی هیجان‌انگیز است؟ این موضوع که شما در یک موزه در فضای باز در دل طبیعت در قلب شهر قدم می‌زنید.

تپه پالاتین رم | عکس از: Luiz F
تپه پالاتین رم | عکس از: Luiz F

نقاط دیدنی تپه پالاتین چیست ؟

اگر می‌خواهید قبل از بازدید از تپه پالاتین در مورد چیزهایی که می‌توانید ببینید بیشتر بدانید، در ادامه مطالب جالبی را خواهید دانست.

  • Domus Flavia : در سال 81 قبل از میلاد ساخته‌شده است. پس از میلاد، Domus Flavia محل اقامت امپراتور دومیتیان بود. تنها چند قسمت از این بنا باقی‌مانده که در دسترس عموم است، اما همین بقای جزئی یکی از فوق‌العاده‌ترین بناهای تاریخی برای بازدید است!
  • استادیوم دومیتیان: معماری این بنا نوعی از یک سیرک رومی بوده است. هنوز اطلاعاتی از این‌که این استادیوم دقیقاً برای چه منظوری استفاده می‌شده در دسترس نیست. آیا محلی برای مسابقه بوده یا یک مکان آرامش‌بخش؟ کسی هنوز نمی‌داند. این به شما بستگی دارد که تصور کنید و اجازه دهید یک بار در جو این استادیوم قرار بگیرید و گذشته را تصور کنید.
  • باغ‌های فارنزه: آنها اولین باغ‌های گیاه‌شناسی بودند که در اروپا پدید آمدند. در قرن شانزدهم، بوته‌های رز و کاج‌های چتری روی خرابه‌های کاخ تیبریوس کاشته شدند. در آن زمان، این باغ‌ها مکانی منحصربه‌فرد بودند که افراد بسیاری مشتاق بازدید از آن بودند.
  • موزه پالاتین: با بازدید از تپه پالاتین گنجینه‌های کشف‌شده در حین کاوش‌های باستان‌شناسی در سایت تپه پالاتین را مشاهده خواهید کرد، مجسمه‌ها، گلدان‌ها، نقاشی‌های دیواری و همچنین موزاییک‌ها و مصنوعاتی را خواهید دید که متعلق به امپراتوران خاصی از روم بوده است.
  • خانه آگوستوس: همان‌طور که قبلاً در این مقاله ذکر شد، آگوستوس نام مستعار اکتاو در زمان امپراتور روم بود. اگر فرصتی برای بازدید از این خانه داشته باشید، متوجه می‌شوید که برخی از قسمت‌های آن امروزه نیز به‌ خوبی حفظ‌ شده‌اند.
  • ویلا لیوی: محل سکونت سابق همسر امپراتور آگوستوس، این ویلا امروزه به زیبایی تزئین شده و دارای نقاشی‌های دیواری و موزاییک از کف تا سقف است.
تپه پالاتین رم
تپه پالاتین رم

بهترین زمان بازدید

بهترین زمان برای بازدید از تپه پالاتین صبح زود یا بعدازظهر است. یک نیم روز کوتاه برای بازدید از تپه پالاتین و فروم رومی و نیم روز دیگر برای بازدید از کولوسئوم کافی است.

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید: الی گشت    

                تور کیش


 

به این مقاله امتیاز دهید