برج زرندوئیه در زرند کرمان | Kerman

"اجاره
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

برج زرندوئیه

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست شما را با برج زرندوئیه آشنا خواهیم کرد. برای آشنایی با این برج تاریخی و دیدنی در زرند استان کرمان در ادامه با ما همراه باشید.

استان کرمان با دارا بودن جاذبه‌های گردشگری و سوغات‌های گوناگون در جنوب ایران واقع‌ شده است. این استان از جمله استان‌های وسیع و باستانی کشور ایران به شمار می‌آید و از لحاظ جغرافیایی در جنوب شرقی ایران واقع‌ شده است.

استان کرمان دیدنی های تاریخی بسیار زیادی دارد از مجموعه گنجعلی خان گرفته تا باغ شاهزاده ماهان و ارگ راین. هر کدام ارزش تاریخی بسیار بالایی دارند. یکی از بناهای تاریخی این استان برج زرندوئیه در زرند است که در ادامه آن را معرفی می کنیم.

برج تاریخی زرندوئیه از آثار تاریخی ارزشمند و شاهکار هنر معماری عصر اخیر محسوب میشود و در شهرستان زرند قرار گرفته است. برج زرندوئیه در میان قلعه ای تقریبا کوچک بنا شده است که با شهرستان زرند در حدود 6 کیلومتر فاصله دارد. معماری برج توسط استاد مرحوم شیخ رضا که بسیار هنرمند و با سابقه است.

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


مرحوم حاج سید علی باغخانی که از مالکین عمده زرندوئیه بوده، در مقطع زمانی خود برای محافظت از مردم این منطقه به فرزندان خود سید احمد و سید جواد دستور ساخت برجی را برای حفاظت مردم از دست راهزنان می دهد. این برج به نام زرندوئیه همچنان پابرجاست.

برج زرندوئیه
برج زرندوئیه

این برج تاکنون به لحاظ استحکام و مقاوم بودن مصالح و تجربه معمار آن، از حوادث طبیعی بخصوص زلزله های ۵۶ و ۸۳ و همچنین عوامل فرسایش، سربلند و بدون هیچگونه خسارتی قد برافراشته است.

برج زرندوئیه
برج زرندوئیه

مالک برج زرندوئیه حاج سید حسین عمرانی میباشد که بسیار سخاوتمندانه آنرا به اداره میراث فرهنگی اهدا نموده است. و شهرداری از آن با عنوان بهترین و زیباترین اثر باستانی یاد میکند. همچنین بنای برج به کمک مسئولین بازسازی شده است که جای تقدیر دارد.

برج زرندوئیه

آدرس: ایران، استان کرمان، 6 کیلومتری شمال زرند

ساعت بازدید: همه روزه 24 ساعته

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید:

دنیا جای بزرگی است ، برای اینکه فقط یک جا بمونی ✨