بلیط استانبول سفرمارکت لیدوما تریپ

فستیوال خرید استانبول

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست شما را با فستیوال خرید استانبول آشنا خواهیم کرد. برای آشنایی با این جشنواره های خرید و زمان برگزاری آنها در ترکیه در ادامه با ما همراه باشید.

استانبول شهری است که جاذبه های آن تمامی ندارد و مطابق با همه سلیقه هاست. شهری که از تمام دنیا برای دیدن زیبایی های آن به آن سفر می کنند و یکی از مقاصد جذاب گردشگری است. زمانی که اسم استانبول را می شنوید از اولین چیزهایی که به ذهن شما راه پیدا می کند خرید کردن است. این شهر مراکز خرید بی شماری دارد و می توان به آن بهشتی برای خرید نسبت داد. بخش مهمی از جاذبه های استانبول به فستیوال های معروف آن بر می گردد که یکی از مهم ترین آن ها فستیوال خرید استانبول است.

برای کسانی که به هر بهانه خرید می‌کنند، شهر استانبول در زمان فستیوال خرید ترکیه تبدیل به یک بهشت تمام نشدنی می‌شود. جشنواره خرید استانبول یکی از مهم‌ترین جشنواره‌های ترکیه است که سالانه گردشگران بسیار زیادی را جذب خود می‌کند. اگر قصد سفر به استانبول را دارید طوری برنامه ریزی کنید که در زمان فستیوال خرید 2020 در آنجا حضور داشته باشید، تا هم از مکان های دیدنی بی نظیر ترکیه دیدن کنید و هم خریدی بی نظیر و به صرفه داشته باشید.

بلیط سفر

فستیوال خرید استانبول
فستیوال خرید استانبول

فصل حراج استانبول ترکیه چه زمانی است؟

یکی از جذابیت های شهر استانبول، بوتیک های شیک و مدرن آن است که گردشگران را به سمت خود می کشاند؛ اگر به استانبول سفر کرده باشید حتما متوجه شده اید که بسیاری از این بوتیک ها در فصل هایی از سال حراج دارند اما سوال اصلی این است که حراجی های بزرگ و اصلی استانبول چه زمانی برگزار می شود؟

تمام طول سال فصل حراج استانبول است !

در پاسخ باید بدانید که تقریبا در تمام ماه های سال حراجی ها در استانبول برقرار هستند، بسیاری از برندهای معتبر و بزرگ ترک در پایان هر فصل لباس ها و محصولات مرتبط با همان فصل را به حراج می گذارند و در واقع گفته می شود حراجی چهار فصل دارند اما برخی دیگر حراج های خود را به دو فصل محدود کرده اند، در آخر تابستان لباس های بهاره و تابستانی را حراج می کنند و در آخر زمستان نیز لباس های پاییزی و زمستانه؛

البته حراجی ها بیشتر شامل پوشاک و کفش می شوند اما فستیوال خرید در استانبول در واقع به صورت حراج های هماهنگ بین تمام محصولات و پاساژها برگزار می شود؛ در این حراج هماهنگ نه تنها لباس بلکه لوازم خانگی، لوازم آرایشی و بهداشتی، لوازم دکوراسیون داخلی و هر آنچه که فکر کنید پیدا می شود؛ این فستیوال معمولا در اواسط خرداد ماه تا اوایل تیر برگزار می شود اما هیچ گاه تاریخ دقیقی از قبل برای آن مشخص نمی شود.

در این دو هفته تمام شهر دست به دست هم می دهند تا علاوه بر بازار خرید خوب، امکانات رفاهی عالی برای گردشگران فراهم کنند و ارگان هایی چون شهرداری استانبول، هواپیمایی ها و همین طور وزارت فرهنگ و گردشگری این کشور حامی این فستیوال هستند؛ این فستیوال تنها به پاساژ ها ختم نمی شود و بلکه بازار ها و بوتیک های شهر نیز در این حراج بزرگ شرکت می کنند؛ نکته جالب توجه آن برگزاری جشن های موسیقی، نمایش های کمدی، برنامه های مفرح و … در سطح شهر است؛ همین طور اکثر کافه ها و رستوران ها تا دیر وقت و حتی تا صبح مشغول فعالیت هستند تا گردشگران از غذاهای معروف و خوشمزه ترکیه لذت ببرند.

بنابراین با توجه به اینکه این فستیوال خرید فقط به حراج ختم نمی شود و این همه برنامه های متنوع و شاد در کنار آن در سطح شهر برگزار می شود، می توان فهمید که یکی از بهترین زمان های سفر به استانبول در  زمان فستیوال خرید است.

فستیوال خرید استانبول
فستیوال خرید استانبول

جشنواره خرید استانبول در فصل بهار

در فصل بهار حراج گسترده‌ای رخ نمی‌دهد. با این وجود با توجه به این که فصل بهار زمان خوبی برای خرید تورهای استانبول و سفر به این شهر است و حتما بسیاری از گردشگران علاقه‌مند هستند که در بهار به استانبول سفر کنند، باید بگوییم که بهترین زمان خرید در استانبول در فصل بهار، از ابتدای ژوئن تا هفته اول ژوئیه (هفته دوم خرداد ماه تا اوسط تیرماه) زمانی که دمای هوا دوباره افزایش می‌یابد، است.

حراج لباس استانبول در فروردین: به هیچ وجه روزهای ابتدایی فروردین ماه را برای خرید پیشنهاد نمی‌کنیم زیرا این زمان فروشگاه‌ها تازه کالاهای مناسب فصل خود را عرضه کرده اند و قیمت های بالایی برای اجناسشان قرار می‌دهند.
حراج لباس استانبول در اردیبهشت: اردیبهشت از آن زمانهایی است که اگر به قصد خرید ارزان به استانبول بروید باید مراکز خرید مختلف را زیر و رو کنید تا فروشگاهی را بیابید که اجناسش را به حراج گذاشته باشند.
حراج لباس استانبول در خرداد: همانطور که بالاتر اشاره کردیم، اواسط و اواخر خردادماه تا اواسط تیرماه بهترین زمان حراجی‌های استانبول در فصل بهار می‌باشد، به یقین می توان گفت که این زمان بهترین زمان سفر به استانبول خواهد بود.

تاریخ حراج تابستانی استانبول

زمان حراج تابستانه استانبول ارتباط مستقیمی با بالا رفتن دمای هوا دارد. با این وجود در اغلب سالها زمان شروع حراجهای تابستان استانبول بین ماه جون (11 خرداد) تا اواسط جولای (24 تیر) است. در این بازه‌ی زمانی نیز اواسط تیرماه را بهترین دوران حراج تابستان می‌دانند.

حراج لباس ترکیه در تیر ماه: اغلب از دهم تیر ماه تا اواخر مرداد میزان حراج ها شدت می‌گیرد.
حراج لباس ترکیه در مرداد ماه: اواسط ماه آگوست مصادف با اواخر مرداد ماه زمان پیک حراج های استانبول خواهد بود و اگر سفرتان را برای این بازه‌ی زمانی ترتیب بدهید، می‌توانید بسیاری از کالاهای برند را با قیمتی ایده‌آل خریداری کنید.
حراج لباس ترکیه در شهریور: در شهریور ماه کم کم از میزان حراج های شهر استانبول کاسته می‌شود و در نیمه‌ی دوم این ماه پایان می‌پذیرد.

فستیوال خرید استانبول
فستیوال خرید استانبول

تاریخ حراج پاییزی استانبول

پاییز تنها فصلی در استانبول است که اغلب حراجی در آن رخ نمی‌دهد و یا اگر حراجی وجود داشته باشد، به نسبت حراجی‌های تابستان و زمستان بسیار کمتر است. بنابراین در پاییز شما تخفیف های کمتری را در فروشگاه ها خواهد دید.

جشنواره خرید استانبول در فصل زمستان

یکی بخرید، دومی را با ۵۰ درصد تخفیف دریافت کنید! این جمله را در طول جشنواره خرید زمستان بسیار می‌بینید. فروش زمستانی با تخفیف ۳۰٪ تا ۵۰٪ همیشه برای مردم جذاب بوده است. جشنواره خرید استانبول حدود اواسط دسامبر (اواخر آذر ماه) یا ابتدای ژانویه (هفته دوم دی ماه) شروع می‌شود. برخی از برند‌ها تخفیف‌های کمتری را ارائه می‌دهند؛ اما برخی دیگر بازار داغی می‌کنند و واقعا اجناس خود را با تخفیف‌های ۷۰% حراج می‌کنند. طبیعی است که با وجود این تخفیف‌های عالی، اندازه‌هایی مانند M و L که بیشترین تقاضا را دارند، خیلی زود تمام شوند و سریع‌تر از همه به فروش بروند.

حراج لباس دی ماه استانبول: همانطور که اشاره کردیم از دی ماه آرام آرام حراج ها با درصدهای بالا آغاز می‌شوند.
حراج لباس بهمن ماه استانبول: حراج های زمستانه استانبول همچنان در ماه دی ادامه دارد.
حراج لباس اسفند ماه استانبول: با توجه به این که اسفند ماه شمار گردشگرانی که به استانبول می‌روند کم است، حراج ها در این ماه ادامه خواهند داشت تا به این بهانه گردشگران بیشتری به ترکیه سفر کنند.

بهترین نقاط برای خرید در فستیوال خرید استانبول

در ترکیه مراکز خرید بزرگ و به روزی وجود دارد که می توانید در آن ها جدیدترین کالاها را از برندهای جهانی تهیه کنید. ما پیشنهاد می کنیم در فستیوال خرید استانبول به مراکز خریدی مانند ایستینیه پارک، زورلو، کنیون و مرکز خرید بزرگ استانبول سر بزنید. در زمان برگزاری این فستیوال در استانبول، فروشگاه ها معمولا به صورت ۲۴ ساعته و در تمامی ساعات روز دایر هستند تا حتی یک مشتری را در این زمان از دست ندهند!

در زیر لیست 10 مرکز خرید رسمی شرکت کننده در این جشنواره را میبینید؛

  • مرکز خرید آکاسیا (Akasya Shopping Center)
  • مرکز خرید کپیتال (Capitol Shopping Center Uskudar)
  • مجتمع فروشگاهی عمار (Emaar Square Mall)
  • مرکز خرید فروم استانبول (Forum İstanbul)
  • بازار بزرگ استانبول (Grand Bazaar)
  • مرکز خرید ایستینه پارک (İstinye Park)
  • مرکز خرید کانیون (Kanyon Shopping Center)
  • مرکز خرید پالادیوم استانبول (Palladium Mall)
  • مجتمع فروشگاهی ونیزیا استانبول (Venezia)
  • زورلو سنتر (Zorlu Center Istanbul)

به منظور اطلاع از برگزاری زمان دقیق این جشنواره از آنجایی که زمان مشخص و دقیقی ندارد سعی کنید در بین فواصل گفته شده حتما به سایت های مربوط مراجعه کنید و زمان دقیق برگزار جشنواره خرید استانبول در سال جاری را دریابید.

فستیوال خرید استانبول
فستیوال خرید استانبول

سایر جشنواره‌ها در استانبول

گرچه در استانبول فستیوال‌های گوناگونی مثل فستیوال معماری، فستیوال موسیقی جاز و… برگزار می‌شود، اما فستیوال خرید یکی از مهم‌ترین و جذاب‌ترین فستیوال‌ها برای گردشگران است. در این شهر جشنواره‌های خرید متعددی نیز به مناسبت‌های گوناگون برگزار می‌شود که به بزرگی فستیوال خرید استانبول نیست اما باعث می‌شود بعضی از کالاها در این شهر با تخفیف عرضه شوند. جشنواره‌ها به مناسبت‌هایی مانند روز ولنتاین، روز مادر، عید نوروز و … برگزار می‌شوند و اگر به فستیوال خرید نرسیدید، می‌توانید در این ایام با تخفیف‌های خوبی بعضی از کالاها مثل پوشاک را تهیه کنید.

چند نکته مفید درباره خرید در استانبول

توصیه می کنیم که موارد کوتاه زیر را در هنگام خرید در نظر داشته باشید:
• در موقع خرید از مراکز خرید گران استانبول حتما چانه بزنید اما بدانید که در زمان حراج تخفیف اضافه نخواهند داد.
• اگر به زبان ترکی استانبولی مسلط نیستید و دوست دارید که تخفیف بگیرید، بدانید که کلمه تخفیف به ترکی استانبولی معادل ایندیرم indirim می‌باشد بنابراین با گفتن این کلمه فروشندگان متوجه مقصود شما خواهند شد.
• حتما چمدان مناسب همراه داشته باشید تا مجبور نشوید که چمدان با قیمت های زیاد را در ترکیه خریداری کنید.
• حتما کفش مناسب بپوشید و راهی مراکز خرید استانبول شوید.
• میان وعده همراه ببرید زیرا تعداد مراکز خرید استانبول بسیار است و نمی‌توانید هر چند دقیقه یکبار زمان خود را در رستوران و کافه ها از دست بدهید.

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید:


اجاره سوئیت و ویلا در سپنجا

   تبلیغات    

                 تور کیش

Load More In استانبول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *