لیدوما تریپ

چشمه آبگرم مهارلو

در این مقاله از وب سایت گردشگری تاپ توریست شما را با چشمه آبگرم مهارلو در استان فارس آشنا خواهیم کرد. برای آشنایی با این چشمه آب معدنی در ادامه با ما همراه باشید.

چشمه آبگرم مهارلو از جمله چشمه‌های شهرستان سروستان در استان فارس است. این چشمه در ۵۷ کیلومتری شهر سروستان و درون روستای مهارلو واقع است و از چشمه‌های معدنی ایران به‌ شمار میرود. روستای مهارلو در فاصله ۳۰ کیلومتری از شیراز قرار دارد.

این چشمه کاربرد آب‌ درمانی دارد و از جاذبه‌های گردشگری شهرستان سروستان محسوب می‌شود. از روستای مهارلو که به سمت کوه پشت آن حرکت کنیم در انتهای روستا چشمه آب گوگردی مهارلو قرار دارد که اتاقی را بر روی آن احداث کرده اند. مردم روستا عقیده دارند که آب این چشمه برای امراض پوستی مناسب می باشد.

چشمه آبگرم مهارلو
چشمه آبگرم مهارلو

این چشمه با آبدهی 100 متر در ثانیه در درجه حرارت 29 درجه سانتی گراد و ترکیبات شیمیایی کربنات، سولفات کلسیم و همراه با منیزیم ولرم دارای خواص درمانی بیماری‌های گوارشی، پوستی و دردهای عضلانی به عنوان یکی از مهمترین چشمه‌های آب گرم معدنی استان شناخته می شود.

استفاده از چشمه برای خانم ها در شیفت عصر و برای آقایان در شیفت صبح مقدور می باشد. این چشمه آبگرم هر ساله میزبان تعداد کثیری از گردشگران از اقصی نقاط کشور است.

این مطلب را هم مطالعه کنید
بهترین چشمه های آبگرم سرعین ، اردبیل | Sarein
چشمه آبگرم مهارلو
چشمه آبگرم مهارلو

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید:


   تبلیغات    

                 تور کیش


Load More In ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *