پل صلح تفلیس

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست شما را با پل صلح تفلیس آشنا خواهیم کرد. پس در ادامه با ما همراه باشید.


   تبلیغات    

                | محل تبلیغ متنی |


گرجستان کشوری با تاریخچه ای غنی و افسانه های بسیار است. شهر تفلیس پایتخت گرجستان جاذبه های بسیار زیادی دارد که باعث شده است هر ساله توریست های زیادی به این شهر و دیگر شهرهای تفلیس سفر کنند. یکی از جاذبه های بی نظیر آن پل صلح تفلیس است.

پل صلح تفلیس یک پل پیاده‌رو بر روی رود کر در تفلیس، پایتخت گرجستان است. این پل ۱۵۰ متری به دستور شورای شهر تفلیس برای ایجاد بنایی معاصر به منظور ارتباط بخش قدیمی تفلیس با بخش مدرن آن ساخته شد.این پل زیبا و بی نظیر از مصالح فولاد و شیشه توسط معمار ایتالیایی Michele De Lucchi ساخته شده است.

پل صلح تفلیس
پل صلح تفلیس

افتتاحیهٔ رسمی این پل در تاریخ ۶ می ۲۰۱۰ بود. این پل بر روی رود کر نمایی منحصر به فرد از کلیسای متخی، محلهٔ ناری‌کالا و مجسمهٔ واختانگ یکم، و در طرف دیگر کلیسای جامع تثلیث تفلیس، پل باراتاشویلی و کاخ ریاست جمهوری را دارد.

پل صلح تفلیس
پل صلح تفلیس

این پل مخصوص عابر پیاده که دو بخش قدیمی و جدید شهر را به هم متصل می کند، خیابان Erekle II Street که خیابانی پر از کافه و مخصوص عابرین پیاده است را به پارک ریکه متصل می کند.

این مطلب را هم مطالعه کنید
هتل بیلتمور تفلیس ، تجربه ای از یک هتل لوکس | Tbilisi

پارک ریکه

یک فضای تفریحی در شهر قدیمی، پارک ریکه (Rike Park) است که دارای استخرها، فواره ها، یک تخته شطرنج غول پیکر و چندین صندلی است. در طول شب های تابستان، مردم محلی و بازدیدکنندگان از «رقص فواره ها» ترکیب شده با موسیقی و نمایش نور لذت می برند.

پل صلح تفلیس
پل صلح تفلیس

مهمترین جاذبه این پارک همان پل صلح تفلیس است. می توانید بعد از بازدید از پل صلح به این پارک بروید و ساعاتی را در آرامش استراحت کنید و از مناظر و جاذبه های اطراف آن لذت ببرید.

پل صلح تفلیس
پل صلح تفلیس

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید:


  تبلیغات   

          | محل تبلیغ متنی |


در حال ارسال
نظرات کاربر
( رای)
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
Load More In آسیا

دیدگاه خود را ثبت کنید