رزرو آنلاین اقامتگاه بلیط استانبول سفرمارکت لیدوما تریپ

پارک جنگلی دلند

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست شما را با پارک جنگلی دلند آشنا خواهیم کرد. برای آشنایی با این منطقه دیدنی و زیبا در استان گلستان در ادامه با ما همراه باشید.

پارک جنگلی دلند (Daland Forest Park) یکی از جاهای تفریحی استان گلستان است. این پارک جنگلی در 13 کیلومتری آزادشهر قرار دارد. یکی از خوبی های این پارک این است که در مسیر اصلی مشهد-گرگان و ساری قرار دارد و فضای زیبایی را برای استراحت و گردشگری فراهم آورده است.

بلیط سفر

دَلَنْد یکی از شهرهای استان گلستان ایران است. این شهر از توابع شهرستان رامیان این استان است. واژه دلند به معنی منطقه‌ای که پوشیده از جنگل‌های انبوه است، می‌باشد. از جمله مناطق دیدنی مهم این شهر پارک جنگلی دلند است که همه ساله مورد استفاده مسافران قرار می‌گیرد. وجود جاده آسفالته دسترسی به پارک را راحت‌تر کرده است و ایست و بازرسی ورودی پارک به امنیت پارک می‌افزاید.

این پارک پوشیده از درختان با ارزش جنگل های شمال مانند بلوط، افرا و انجیلی است و از امکانات تفرجگاهی مانند شبکه آبرسانی و برق رسانی، فروشگاه مواد غذایی، پارک بازی بچه ها، سرویس بهداشتی، سکوه های برداشت آب  کمپ چوبی و … برخوردار است. همینطور مجتمع اقامتی و تالار پذیرایی در نزدیکی پارک موجود است.

پارک جنگلی دلند
پارک جنگلی دلند

پارک جنگلی دلند نزدیک زمین های زراعی است که در این زمین ها محصولات کم یابی مانند توت فرنگی، خیار، گرجه و برنج کشت می شود. در این  پارک جنگلی حیواناتی چون خوک وجود دارد. داخل پارک دو تپه تاریخی است که بخشی از تاریخ کهن آن پارک به حساب می آید.

دسترسی به پارک جنگلی دلند

پارک جنگلی دلند در کنار جاده اصلی ارتباطی تهران –شمال (بزرگراه چهاربانده ) قرار دارد. این راه پارک جنگلی را با شهرهای کوچک و بزرگ استان نظیر دلند (1/5 کیلومتر)، خان ببین (10 کیلومتر)، آزادشهر (10 کیلومتر) و گرگان و گنبد ارتباط می دهد. این جاده اخیرا به بزرگراه تبدیل شده و از کیفیت بسیار عالی برخوردار است. در طول این راه خدمات پلیس راه در حد بسیار عالی وجود دارد. در کنار پارک جنگلی دلند یک پاسگاه سیار پلیس راه و در 8 کیلومتری شرق (دو راهی رامیان) نیز پاسگاه اصلی پلیس راه وجود دارد.

به غیر از راه فوق راه های اصلی دیگری در سطح شهرستان وجود دارد. راه دسترسی شهر رامیان به بزرگراه به عنوان راه اصلی دیگری به طول تقریبی 10 کیلومتر وجود دارد. ادامه این راه به طرف جنوب آن را با فلات داخلی ایران (از طریق شاهرود) وصل می کند.

پارک جنگلی دلند
پارک جنگلی دلند

آدرس: استان گلستان، شهرستان رامیان، ۱۱ کیلومتری غرب آزاد شهر در مسیر جاده ساری به مشهد (گرگان به بجنورد) و در شرق شهر دلند

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید:


اجاره سوئیت و ویلا در سپنجا

   تبلیغات    

                 تور کیش

Load More In ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *