جزیره زیبای میرمهنا ، بندر گناوه

اجاره خودرو در دبی
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

جزیره میرمهنا

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست درباره جزیره میرمهنا خواهیم گفت. برای آشنایی با این جزیره زیبا در بندر گناوه در استان بوشهر، در ادامه با مجله تاپ توریست باشید.

بندر گناوه (Bandar Ganaveh) یکی از شهرهای استان بوشهر ایران و مرکز شهرستان گناوه است. آب و هوای گناوه گرم و مرطوب است. این بندر به دلیل ساحل زیبا، حیات وحش و همچنین وجود بازارهای سنتی که در آن وجود دارد بسیار در بین گردشگران شهرت دارد. بندر گناوه از لحاظ جغرافیایی در ساحل خلیج فارس و میان بوشهر بندر دیلم به فاصله ی ۱۸ کیلومتری از شرق خورامام حسن قرار گرفته است.

در زمان‌های قدیم جهانگردان و دریا نوردان از راه‌های مختلف به این بندر وارد می‌شدند که از بازار گرم مبادلات، اقتصاد پویا ، سواحل درخشان، صفحه‌های مرجانی زیبا ، محلی‌های مهمان نواز و مردان دلیر و دانشمند برخوردار بود. این بازدیدکنندگان داستان‌ها و مشاهدات خود را به وطن خود می‌بردند و از این بندر به عنوان “مروارید خلیج فارس” یاد میکردند.

جزیره میر مهنا (یا جزیره جنوبی) از جزیره‌های غیرمسکونی ایران در خلیج فارس است. این جزیره در برابر کرانه‌های جنوبی بندر ریگ در بندر گناوه واقع شده است. انگور و انجیر این جزیره از قدیم معروف بوده‌ است.

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


میرمهنا، نام یکی از مردمان جنوب ایران بوده که دلاوری‌هایش سبب پایان یافتن استعمار پرتغالی‌ها و هلندی‌ها بر جنوب سرزمینمان شد. نام جزیره غیرمسکونی میرمهنا از او گرفته شده است. میر مهنا در زمان پادشاهی کریم خان در بندر کوچکی از توابع بندر گناوه در استان بوشهر بنام بندر ریگ به دنیا آمد. پدر میر مهنا، میر ناصر بندر ریگی نام داشت که در واپسین سال‌های فرمانروایی نادرشاه افشار، حاکم بندر ریگ و رود حلّه و جزیره خارک بود.

جزیره میرمهنا

این جزیره که تنها 15 کیلومتر از بندر گناوه فاصله دارد دارای یک درخت کنار تنومند به نام کنار میرمهناست. گنبد قدمگاه از دیگر جاذبه‌های جزیره میرمهناست. اعتقاد بر این است که این قدمگاه حضرت علی (ع) است. از دیگر دلایل شهرت این جزیره، همانطور که در ابتدا گفتیم، درختان انگور و انجیر است که طعمی متفاوت و خوشمزه دارند.

به زودی 100 هکتار از اراضی جزیره میرمهنا واقع در استان بوشهر جهت تبدیل منطقه توریستی در اختیار سرمایه گذار بخش خصوصی قرار خواهد گرفت و تفرجگاه گردشگری به وسعت صد هکتار در این جزیره ساخته می‌شود.

نزدیکی به بوشهر و گناوه از جمله مزیت های این جزیره محسوب می شود. بازار خرید مناسب در بندر ریگ و بندر گناوه که در نزدیکی جزیره میرمهنا قرار گرفته اند از دیگر مزایا برای توسعه گردشگری این منطقه محسوب می شود، چرا که گردشگران بسیاری همواره در طول سال به منظور خرید از استان های همجوار به بندر ریگ و بندر گناوه سفر می کنند که می توان این گردشگران را برای تفریح به میرمهنا جذب کرد. همچنین جزیره میرمهنا با طبیعتی زیبا و منحصر به فرد از پتانسیل بالایی برای جذب گردشگران خارجی نیز برخوردار است.

جزیره میرمهنا

آدرس جزیره میر مهنا: ایران، استان بوشهر، بندر گناوه، بندر ریگ

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید: الی گشت    

                تور کیش


 

به این مقاله امتیاز دهید
دنیا جای بزرگی است ، برای اینکه فقط یک جا بمونی ✨