آبشار کشیت گلباف ، استان کرمان | Golbaf

اجاره خودرو در دبی
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

آبشار کشیت

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست شما را با آبشار کشیت آشنا خواهیم کرد. برای آشنایی با این آبشار زیبا در دل کویر لوت در استان کرمان در ادامه با ما همراه باشید.

استان کرمان با دارا بودن جاذبه‌های گردشگری و سوغات‌های گوناگون در جنوب ایران واقع‌ شده است. این استان از جمله استان‌های وسیع و باستانی کشور ایران به شمار می‌آید و از لحاظ جغرافیایی در جنوب شرقی ایران واقع‌ شده است.

آبشار کشیت (Keshit Waterfall) یکی از آبشارهای بی نظیر و زیباست که در روستای کشیت در بخش گلباف شهرستان کرمان واقع شده است. این آبشار فضایی انتزاعی را برای بیننده ایجاد می کند که باور آن بسیار سخت است. آب از دیواره های دره می جوشد و نمونه های خاصی از سرخس ها و گل سنگ در اطراف این دره رشد کرده است. این دره در بخش غربی روستا قرار گرفته است. فاصله جاده‌ای گلباف با مرکز استان از مسیر بم و دوراهی نی بید ۱۲۵ کیلومتر و از جاده شهداد و سیرچ ۱۰۰کیلومتر است.

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


در 40 کیلومتری شهر گلباف استان کرمان در روستایی به نام کشیت منطقه‌ای پر دار و درخت به چشم می‌خورد که با رودخانه‌ای پر آب و نخلستانی زیبا شما را مسحور خود می‌کند. اینجا کویر لوت است و توقع دیدن دره‌ای به طول 3 کیلومتر با درختان نخل و مرکبات بسیار دور از ذهن تصور می‌شود. آبشار زیبای کشیت که در غرب روستا قرار دارد جاذبه‌ای کمتر شناخته شده است.

آبشار کشیت
آبشار کشیت

آبشار کشیت به ارتفاع 12 متر از میان صخره‌ها به پایین می‌ریزد و حوضچه‌ای عمیق را پدید می‌آورد. این آبشار حوضچه ای طبیعی و بزرگ را به وجود آورده است که 600 متر مربع وسعت دارد و مردم محلی اعتقاد دارند که عمق این حوضچه که به دلیل ریزش آبشارها ایجاد شده، تاکنون مشخص نشده است. حوضچه دریاچه بسیار عمیق است و تاکنون اقدامی در راستای تعیین عمق آن صورت نگرفته است. محوطه‌ای که مردم محلی به آن دریا می‌گویند. آب این آبشارها شیرین است.

آبشار کشیت
آبشار کشیت

جاذبه های گردشگری گلباف

از مکان‌های دیدنی شهر گلباف می‌ توان به قلعه 6000 ساله کشیت، سرو 900 ساله، دریای عجیب الخلقه، بیکند (نوعی خانه است مانند غار)، قنات‌ های پر آب، کوه ‌های رنگارنگ، یخچال طبیعی، رشته کوه پلوار، آبشار بیدوئیه، کلوت‌ های کشیت، آبشار کشیت، رودخانه کشیت، خانه ‌های داخل کوه هشتادان، آبگرم جوشان، کوه شبه دماوند کرمان در جوشان، باغ تاریخی مرتضی خان هشتادان و آبشار حرمک اشاره کرد.

اقامت

برای اقامت در روستای کشیت می‌توانید شب را در خانه‌های کاهگلی و سنتی در کنار مردمان خونگرم روستا به صبح برسانید و با راهنمایی روستائیان به بازدید از آبشار کشیت بروید. این منطقه اقامتگاه ندارد اما می توانید در روستا چادر نیز بزنید.

آبشار کشیت
آبشار کشیت

دسترسی

از کرمان به گلباف می رویم که حدود  ۸۰ کیلومتر است. در روستای کشیت سراغ آبشار را میگیریم. این آبشار داخل کویر لوت واقع شده است. از روستای کشیت تا آبشار نیز حدود پنج کیلومتر است و از جاده ای خاکی قابل دیدن است.

آبشار کشیت
آبشار کشیت

آدرس: ایران، استان کرمان، بخش گلباف، روستای کشیت

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید: الی گشت    

                تور کیش


 

به این مقاله امتیاز دهید
دنیا جای بزرگی است ، برای اینکه فقط یک جا بمونی ✨