آبشار چهرن رابر ، کرمان | Rabor

اجاره خودرو در دبی
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

آبشار چهرن رابر

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست شما را با آبشار چهرن رابر آشنا خواهیم کرد. برای آشنایی با این آبشار دیدنی در شهر رابر در استان کرمان در ادامه با ما همراه باشید.

استان کرمان با دارا بودن جاذبه‌های گردشگری و سوغات‌های گوناگون در جنوب ایران واقع‌ شده است. این استان از جمله استان‌های وسیع و باستانی کشور ایران به شمار می‌آید و از لحاظ جغرافیایی در جنوب شرقی ایران واقع‌ شده است.

شهرستان رابر در غرب کرمان رتبه نخست بارش های استان را از آن خود کرده است، شهرستان رابر اقلیمی کاملا متفاوت از شهرستان های شمالی و شرقی استان دارد و برعکس جنوب کرمان سردسیر محسوب می شود و مملو از مراتع سرسبز، کوهستان های پوشیده از انواع درختان وحشی و دارای متنوع ترین گونه های گیاهی و جانوری است. یکی از دیدنی های طبیعی این شهرستان آبشار چهرن است که در ادامه آن را به شما معرفی می کنیم.

یکی از مناطق زیبا و جذاب منطقه رابر، منطقه چهرن می باشد و درختانی همچون گردو، صنوبر، زردآلو و نیز چشمه و چمنزار و مسیر رودخانه، زیبایی این منطقه را دو برابر کرده است. بخشی از جمعیت این روستا را عشایری که به این قسمت ییلاق میکنند تشکیل داده است.

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


آبشار چهرن رابر
آبشار چهرن رابر

آبشار چهرن یکی از دیدنی های طبیعی در رابر و در روستای ییلاقی و خوش آب و هوای چهرن محسوب می‌شود. روستای چهرن در دامنه‌های کوهستان لاله زار واقع شده است. در 2 کیلومتری شمال روستا رودخانه‌ای خروشان از دل کوه‌های لاله زار جریان دارد. در سمت راست با پیاده روی حدودا 1 کیلومتر به تنگه کوچکی می رسیم ک صدای آبشار چهرن و تصویر آن معلوم می شود.

آبشار چهرن رابر
آبشار چهرن رابر

آبشاری با حدودا 12 متر ارتفاع که جذابیت خاصی به این تنگه داده است. جریان آب این آبشار بعد از گذشت دیواره 12 متری و شیب 90 درجه ای به پایین میریزد و بعد از طی مسافت 200 متری به رودخانه فرو میریزد.

آبشار چهرن رابر
آبشار چهرن رابر

در دیواره سمت راست آبشار، مسیری برای بالا رفتن و صعود به بالای آن وجود دارد. پس از صعود و قرار گرفتن در بلندای آبشار، آبشار دیگری با ارتفاعی در حدود 3 متر خودنمایی می کند که درفاصله ای حدود 25 متر از آبشار اولی قرار دارد. سرسبزی وطراوت بخش میانی در آبشار، لحظه ای شکوهمند را برای هر بیننده ای به ارمغان می آورد.

دسترسی

دسترسی به این روستا از طریق شهرستان رابر به روستای ننیز، جاده روستای گنجان و سپس جاده خاکی روستای چهرن امکانپذیر است. اگر به استان کرمان سفر کردید، بازدید از زیبایی های طبیعی شهرستان رابر را فراموش نکنید.

آبشار چهرن رابر
آبشار چهرن رابر

آدرس: ایران، استان کرمان، شهرستان رابر، 2 کیلومتری شمال روستای چهرن

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید: الی گشت    

                تور کیش


 

به این مقاله امتیاز دهید
دنیا جای بزرگی است ، برای اینکه فقط یک جا بمونی ✨