لیدوما تریپ

پارک جنگلی لتیان

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست با پارک جنگلی لتیان تهران آشنا خواهیم شد. برای آشنایی با این پارک زیبا در تهران در ادامه با ما همراه باشید.

تهران پرجمعیت‌ترین شهر و پایتخت ایران است و یکی از مهم‌ترین مراکز گردشگری ایران به حساب می‌آید. این شهر دارای مجموعه‌ای از جاذبه‌ های گردشگری است که شامل کاخ‌ها، موزه‌ها و باغ ها و بوستان هایش می‌شود. بوستان های تهران آنقدر زیاد هستند که در انتخاب مکانی برای برای بودن در دل طبیعت گزینه های بسیار زیادی پیش رو دارید. از شمال تا جنوب و شرق تا غرب، تمام مناطق آن پر از پارک ها و بوستان های متعدد است.

پارک جنگلی لتیان (Latyan Forest Park) از جاذبه‌‌های گردشگری و جاهای دیدنی تهران در نزدیکی دریاچه سد لتیان است که به‌ همراه پارک جنگلی تلو، سد لتیان را احاطه کرده‌اند. این پارک که یکی از مجموعه‌های بزرگ تفریحی شمال شرق تهران به ‌شمار می‌رود، در جنوب سد قرار گرفته است و حدود هزار هکتار وسعت دارد. پارک جنگلی لتیان از جنوب به بزرگراه شهید بابایی منتهی می‌شود.

این منطقه و پارک لتیان که از مناطق ییلاقی و سرسبز است، در 5 کیلومتری شمال منطقه جاجرود و جنوب شهر لواسان قرار دارد و تا تهران 10 کیلومتر فاصله دارد. پارک لتیان یکی از مناطق خوش آب و هوا برای وقت گذراندن آخر هفته هاست.

از جمله ویژگیهایی که باعث محبوبیت این پارک می شود، زیبایی ها و دیدنی های اطراف آن است که مهمترین آنها دریاچه سد لتیان می باشد. این دریاچه باعث جذب افراد به سمت این منطقه می شود و زیبایی های پارک لتیان را دوچندان کرده است.

همچنین در نزدیکی این پارک جنگلی و اطراف سد لتیان جاذبه های متعددی وجود دارد. پارک جنگلی تلو در سمت دیگر سد، روستاهای بسیار خوش آب و هوای منطقه، آبشار و روستای کمرد، غار چهل دختر، رودها، کوه ها و رودخانه های این منطقه باعث جذابیت این منطقه شده است.

پارک جنگلی لتیان
پارک جنگلی لتیان

آدرس: ۱۰ کیلومتری شمال شرقی تهران، جنوب سد لتیان

مقالات بیشتر درباره تهران بخوانید:

 


   تبلیغات    

                 تور کیش

Load More In ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *