پارک جنگلی توسکا تهران | Tehran

اجاره خودرو در دبی
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

پارک جنگلی توسکا تهران

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست با پارک جنگلی توسکا تهران آشنا خواهیم شد. برای آشنایی با این بوستان جنگلی در تهران در ادامه با ما همراه باشید.

تهران پرجمعیت‌ترین شهر و پایتخت ایران است و یکی از مهم‌ترین مراکز گردشگری ایران به حساب می‌آید. این شهر دارای مجموعه‌ای از جاذبه‌ های گردشگری است که شامل کاخ‌ها، موزه‌ها و باغ ها و بوستان هایش می‌شود. بوستان های تهران آنقدر زیاد هستند که در انتخاب مکانی برای برای بودن در دل طبیعت گزینه های بسیار زیادی پیش رو دارید. از شمال تا جنوب و شرق تا غرب، تمام مناطق آن پر از پارک ها و بوستان های متعدد است.

پارک جنگلی توسکا (Tooska Forest Park)، پارکی وسیع در محدوده جنوبی تهران و در محله مشیریه است که از اراضی منطقه 15 این شهر به شمار می‌رود. این پارک که در کنار پارک جنگلی آزادگان قرار گرفته امکانات متنوعی دارد و پوشش گیاهی آن را درختانی مانند زبان گنجشک، کاج، چنار و صنوبر تشکیل می‌دهند. پارک توسکا در محدوده ای واقع شده که اطراف آن اتوبان است و چندان شرایط آب و هوایی مطلوبی ندارد و به همین دلیل وجود این پارک به بهبود هوای منطقه کمک بسیاری می‌کند.

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


پارک جنگلی توسکا تهران قدمتی 37 ساله دارد و در سال 1360 تاسیس شده است. وسعت این پارک در حدود یک میلیون متر مربع است که از این لحاظ دهمین پارک جنگلی بزرگ تهران به شمار می‌رود. پارک توسکا به دلیل پوشش گیاهی مناسب، فضاهای وسیع و آب و هوای خوبی که دارد، به یکی از اماکن تفریحی پربازدید شهر تهران تبدیل شده است. آلاچیق های متعددی در بین درختان سرسبز این پارک تعبیه شده اند که جایگاه مناسبی را برای چادر زدن و یا بساط تفریحات آخر هفته فراهم آورده اند.

امکانات پارک جنگلی توسکا

قسمتی از پارک توسکای تهران به وسایل و تجهیزات ورزشی همگانی اختصاص یافته که رنگ آمیزی های زیبایی نیز دارند. از دیگر امکاناتی که این پارک در اختیار شهروندان و گردشگران قرار داده است، مسیرهای پیاده روی و دوچرخه سواری آسفالت شده میباشد. هم چنین نیمکت ها و صندلی هایی برای استراحت در سراسر پارک تعبیه شده اند. یک مجموعه ورزشی که امکاناتی از قبیل سالن بازی فوتبال و والیبال، فوتبال دستی، استخر و… دارد نیز در پارک موجود است.

قسمتی از پارک توسکا به وسایل و تجهیزات ورزشی همگانی اختصاص یافته است. این تجهیزات با طراحی و قابلیت های استاندارد در اختیار شهروندان قرار می گیرد، از دیگر امکانات این پارک مسیرهای پیاده روی و دوچرخه سواری است که برای سلامتی و شادابی شما در نظر گرفته شده است، و در صورت خستگی می توانید از نیمکت ها و صندلی هایی که برای استراحت در سراسر پارک تعبیه شده استفاده کنید. پارک جنگلی توسکا دارای یک مجموعه ورزشی بزرگ با قابلیت ها و امکاناتی از قبیل سالن بازی فوتبال و والیبال، فوتبال دستی، استخر و… غیره است.

پارک جنگلی توسکا تهران
پارک جنگلی توسکا تهران

از دیگر امکانات این پارک جنگلی می‌توان به نمازخانه، آبخوری، سرویس های بهداشتی، مکان های مناسب برای پارک خودرو در داخل پارک، جایگاه گاز، باغ تالار، رستوران، کافه و… اشاره کرد.

پارک جنگلی توسکا تهران در بزرگراه آزادگان، کیانشهر جنوبی واقع شده است و به صورت شبانه روزی می توان به این پارک رفت. احداث سرای محله کیانشهر در نزدیکی پارک توسکا نیز در بین مردم محله کیانشهر بسیار محبوب شده است. همچنین بوستان هایی چون پارک ملی سرخه حصار ، پارک بانوان پردیس و بوستان میرزا کوچک خان در نزدیکی پارک جنگلی توسکا واقع شده اند.

دسترسی

برای دسترسی به این پارک جنگلی، با خودروی شخصی به بزرگراه آزادگان شرق بروید، قبل از رسیدن به تقاطع اتوبان امام علی به بوستان توسکا میرسید.

به وسیله مترو نیز می توان از ایستگاه های مترو جوانمرد قصاب یا علی آباد استفاده کرد.

ایستگاه اتوبوس خطی نیز در پارک مستقر است که به وسیله ی آن به راحتی می توان به این پارک قدم گذاشت.

پارک جنگلی توسکا تهران
پارک جنگلی توسکا تهران

آدرس: تهران، بزرگراه آزادگان، کیانشهر جنوبی، پارک جنگلی توسکا

ساعت بازدید: همه روزه 24 ساعته

مقالات بیشتر درباره تهران بخوانید:

  الی گشت    

                تور کیش


 

به این مقاله امتیاز دهید
دنیا جای بزرگی است ، برای اینکه فقط یک جا بمونی ✨