لیدوما تریپ

پارک وحش صفه اصفهان

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست شما را با پارک وحش صفه اصفهان آشنا خواهیم کرد. برای آشنایی با این پارک وحش بزرگ در اصفهان در ادامه با ما باشید.

اصفهان یکی از مقاصد گردشگری بسیار محبوب ایران است که همه ساله گردشگران داخلی و خارجی بسیاری به آن سفر می کنند. صحبت از جاذبه های دیدنی و تاریخی اصفهان کاری دشوار است زیرا تعداد این جاذبه ها آنقدر زیاد است که نمی توان همه آنها را نام برد. همه با شنیدن نام اصفهان جاذبه های شاخص این شهر چون میدان نقش جهان، کاخ چهل ستون، عالی قاپو، سی و سه پل و .. را به یاد می آورند. شهر زیبای اصفهان علاوه بر شمار بسیار زیاد آثار تاریخی، مکان های دیدنی و تفریحی بسیاری نیز دارد. از جمله این مکان های دیدنی پارک وحش صفه اصفهان است که در ادامه با آن آشنا می شویم.

پارک وحش صفه (Soffeh Park Zoo) در محوطه مرکزی مجموعه کوهستانی صفه و با مساحت 50 هزار متر مربع واقع می باشد. هم اکنون بیش از ۳۱۸ حیوان از ۳۷ گونه زیستی در باغ وحش پنج هزار هکتاری صفه نگهداری می‌شوند و سالانه شمار آنها به دلیل زاد آوری افزایش می‌یابد، ۹۰ درصد حیوانات این باغ وحش اهلی و ۱۰ درصد وحشی هستند.


   تبلیغات    

            | تور لحظه آخری استانبول | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس

این مطلب را هم مطالعه کنید
پل راه آهن بیشه پوران دورود ، استان لرستان | Lorestan

پارک وحش صفه اصفهان
پارک وحش صفه اصفهان

در این پارک شاهد گونه های متفاوت حیات وحش گوشتخوار و علفخوار وحشی و اهلی از قبیل گوزن، آهو، قوچ و میش وحشی، شتر و اسب و همچنین شیر، خرس، گرگ، روباه، سگ هاسکی و چندین گونه حیوانی وحشی دیگر از خزندگان، پرندگان وحشی و آبزی، جوندگان و غیره هستیم.

همچنین بخش ویژه‌ای در باغ وحش صفه برای به نمایش گذاشتن حیوانات شبیه سازی شده پژوهشکده رویان راه‌اندازی شده است. در این بخش دو تا سه حیوان شبیه‌سازی شده (قوچ قمیشلو) قرار دارد که به منظور بازدید دانش آموزان، دانشجویان و عموم مردم است.

پارک وحش صفه اصفهان
پارک وحش صفه اصفهان

احداث درمانگاه و قرنطینه حیوانات در پارک وحش مجهز به سالن جراحی، انبارها، سردخانه‌های تخصصی، تجهیزات و امکانات فنی دامپزشکی حیوانات، احداث قفس‌های نگهداری حیوانات شامل اتاقک‌هایی به عنوان جان پناه برای حفاظت حیوانات از سرما و گرما، تامین آب شرب عاری از میکروب و آلاینده ها برای تمامی قفس‌ها و احداث شبکه فاضلاب پارک وحش از جمله اقدامات انجام شده برای استانداردسازی پارک وحش صفه است.

پارک وحش صفه اصفهان
پارک وحش صفه اصفهان

محل نگهداری حیوانات در پارک کوهستانی صفه از مواردی است که اعتراضات وسیع و پردامنه دوستداران محیط زیست و حامیان حیوانات را به همراه داشته و علاوه بر آن موجب تالم خاطر و ناراحتی بازدیدکنندگان می شود. حیواناتی که روزی در جنگل بوده اند، زندگی کرده اند، روال عادی حیات را طی کرده اند و چه بسا آماده شکار طعمه بوده اند امروز طعمه دست انسانها شده اند.

با وجود اینکه باغ وحش داری و نگهداری از حیوانات در ایران و به ویژه در اصفهان از پیشینه ای طولانی برخوردار است که برای نمونه می توان به باغ وحش های ایران در دوران ساسانی و باغ های طاوس خانه، قوش خانه، شیرخانه و… در دوران صفویه و قاجاریه اشاره کرد اما متاسفانه طی این زمان نسبتا طولانی هیچ گونه تحول چشمگیری در این زمینه حاصل نشده است. در حال حاضر سه قلاده شیر و دو قلاده خرس در این مجموعه نگهداری می شود.

این مطلب را هم مطالعه کنید
روستای درک ، تلاقی صحرا و دریا
پارک وحش صفه اصفهان
پارک وحش صفه اصفهان

آدرس : ایران، اصفهان، جنوب غربی شهر اصفهان، جنوب تقاطع بزرگراه اقارب پرست و شهدای صفه، پارک کوهستانی صفه

شماره تماس: 36759065-031

مقالات بیشتر درباره اصفهان بخوانید :


   تبلیغات    

                 تور کیش


Load More In اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *