ساحل ریلی تایلند
ساحل ریلی تایلند

ساحل ریلی تایلند ، ساحلی زیبا و دیدنی | Thailand

"اجاره
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

ساحل ریلی تایلند

در این مطلب از مجله گردشگری تاپ توریست شما را با ساحل ریلی تایلند آشنا خواهیم کرد. در ادامه همراه ما باشید تا با این ساحل زیبا و دیدنی بیشتر آشنا شوید.

ساحل ریلی (Railay Beach Krabi) یکی از زیباترین سواحل کشور تایلند برای بازدید از جاذبه‌هایی بکر و دیدنی است. ساحل ریلی کرابی یکی از محبوب ترین مناطق تایلند است ، شبه جزیره ای زیبا با سواحل سفید رنگ ماسه ای و شنی و مرداب ها و غار های و صخره هایی از جنس آهک که علت بوجود آمدنشان جزر و مد آب دریا می باشد.

ساحل ریلی در حقیقت شبه جزیره‌ای کوچک و دارای چهار ساحل است. سواحلی که بازدید از آن‌ها در لیست و برنامه‌ی سفر هر گردشگر تایلند است. ساحل ریلی یکی از پربازدید‌ترین و محبوب‌ترین مکان‌ها در تایلند محسوب می‌شود. این ساحل درست در جنوب ساحل آئو نانگ (Ao Nang) قرار دارد و بر دماغه‌ای سنگی قرار دارد که تنها با قایق می‌توان به آنجا رفت. ریلی مکانی آرام، شگفت‌انگیز و خارق‌العاده می‌باشد. شبه‌جزیره ریلی از چهار ساحل زیبا تشکیل شده که عبارتند از ساحل ریلی شرقی ، ساحل ریلی غربی ، تونسای و ساحل فرانانگ که هر کدام جذابیت ها و زیبایی های خاص خود را دارند.

ساحل ریلی تایلند

ریلی غربی

ریلی غربی، بیش از 600 متر طول دارد و گردشگران برای ورود به این شبه جزیره، ابتدا وارد این قسمت می شوند. همچنین در ساحلی ریلی غربی، 4 هتل وجود دارد تا گردشگران در این منطقه از اقامتگاه مناسب هم برخوردار باشند.

ریلی شرقی

برای رسیدن به قسمت شرقی ساحل ریلی، می بایست از مسیر مخصوص پیاده روی استفاده کرد که این دو بخش را به هم متصل می کند و در طول مسیر می توان خانه های ییلاقی زیادی را مشاهده کرد. در قسمت ریلی شرقی، خانواده شاه پسند زندگی می کنند که نوعی گیاه گرمسیری هستند. لازم به ذکر است شب ها در ساحل ریلی تایلند، تفریحات مختلف و هیجان انگیزی برگزار می شوند که می توانند خاطره خوبی را برای گردشگران بسازند.

ساحل ریلی تایلند

فرانانگ

فرانانگ جنوبی‌ترین ساحل شبه‌جزیره ریلی است. با یک پیاده‌روی 10 دقیقه‌ای به ساحل ریلی شرقی و با 20 دقیقه قدم‌زنی به ساحل آئونانگ می‌رسید. این ساحل محبوب‌ترین ساحل میان گردشگران است که در ماه‌های نوامبر تا آوریل مورد استقبال زیادی قرار می‌گیرد.

تونسای

ساحل تونسای بین دو صخره آهکی واقع شده و با صخره «های» از ریلی غربی جدا می‌شود. راه ورود به این ساحل از طریق قایق است. اما در زمان‌هایی که سطح آب پایین باشد، پیاده هم می‌توان به آنجا رفت. اگرچه این ساحل نسبت به سایر سواحل ریلی کمتر شناخته‌شده است اما برای شنای اسنورکل(شنا زیر آب با داشتن لوله‌ای در دهان) شهرت دارد.

ساحل ریلی تایلند

دسترسی به شبه جزیره ریلی

برای این که به این جزیره دیدنی و با صفا بروید کافی است که به کرابی در ساحل غربی جنوب تایلند رفته و سوار قایق شده و خود را به ریلی برسانید یا این که می توانید از تور هایی که در تایلند وجود دارند و اغلب هم شامل بازدید ازساحل کرابی و ریلی می باشند بهره ببرید که مطمنا آسان ترین راه می باشد.

مقالات بیشتری بخوانید:

 

جهان را ببین. جهان، رویایی تر از هر رویایی است. (ری بردبری)