تنگه بسفر استانبول ، تلاقی دو قاره آسیا و اروپا | Bosphorus

اجاره خودرو در دبی
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

تنگه بسفر

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست درباره تنگه بسفر استانبول صحبت خواهیم کرد. برای آشنایی با این مکان محبوب در استانبول در ادامه با ما همراه باشید.

تنگه بُسفُر (İstanbul Boğazı) باریکه آبی در کشور ترکیه است که دریای سیاه را به دریای مرمره می‌پیوندد. این تنگه دو قاره اروپا و آسیا را از یکدیگر جدا می‌کند. شهر استانبول در دو طرف این تنگه قرار دارد.

تنگه بسفر با داشتن طول 19 مایل، نه تنها دریای سیاه را به دریای مدیترانه متصل می کند، بلکه استانبول را بین دو قاره اروپا و آسیا تقسیم می کند. این تنگه مطمئنا یکی از مهم ترین تنگه های دنیا است.

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


تنگه بسفر
تنگه بسفر

این مرز آبی، مکان ساختارها و قلعه های متعدد بیزانسی و عثمانی است و همچنین ترکیبی از خانه های مسکونی را در حاشیه خود دارد که این امر تنگه بسفر را برای یک تور قایق بسیار ایده آل کرده است.

یکی از سه پل معلق موجود در طول تنگه بسفر، پل بسفر (Bosphorus Bridge) است که اخیرا پل شهدای 15 جولای نام گرفت، دو قاره اروپا و آسیا را به هم متصل می کند. این پل شگفت انگیز که مانند ساختارهایی است که شما ممکن است انتظار داشته باشید در خلیج کالیفرنیا بببنید به عنوان 25امین پل بزرگ معلق در جهان شناخته می شود.

تنگه بسفر

عابرین پیاده دیگر نمی توانند از این پل عبور کنند اما می توانید با ماشین یا هر وسیله نقلیه دیگر از روی پل عبور کنید و یکی از بهترین عکس ها از غروب خورشید را برای صفحه اینستاگرام خود بگیرید، پس دوربین خود را فراموش نکنید!

تنگه بسفر
تنگه بسفر

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید: الی گشت    

                تور کیش


 

به این مقاله امتیاز دهید
دنیا جای بزرگی است ، برای اینکه فقط یک جا بمونی ✨