آبشار آبسر در شهر رابر ، استان کرمان | Rābor

اجاره خودرو در دبی
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

آبشار آبسر

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست شما را با آبشار آبسر آشنا خواهیم کرد. برای آشنایی با این آبشار زیبا در شهر رابر در استان کرمان در ادامه با ما همراه باشید.

استان کرمان با دارا بودن جاذبه‌های گردشگری و سوغات‌های گوناگون در جنوب ایران واقع‌ شده است. این استان از جمله استان‌های وسیع و باستانی کشور ایران به شمار می‌آید و از لحاظ جغرافیایی در جنوب شرقی ایران واقع‌ شده است.

شهرستان رابر در استان کرمان دیدنی ‌های طبیعی، تفریحی و تاریخی زیادی را در خود جای داده است. اگر قصد سفر به استان کرمان و شهر زیبای رابر را داشتید حتما از آبشار آبسر این شهر دیدن کنید. در ادامه این آبشار را به شما معرفی می کنیم.

آبشار آبسر (Abser) در یکی از تفرجگاه‌های خوش آب و هوای رابر که چشم‌انداز زیبایی دارد واقع شده است. گردشگران و بازدیدکنندگان بسیاری هر ساله از نقاط مختلف ایران برای دیدن آبشار آبسر راهی سفر به کرمان می‌شوند تا در این منطقه توریستی – تفریحی نهایت لذت را ببرند. آبشار آبسر در دره‌ای عمیق در شمالی‌ترین بخش ارتفاعات بحر آسمان در استان کرمان واقع شده است.

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


ارتفاعات این کوهستان که در جنوب شرقی شهر کرمان واقع شده و در نزدیکی کوهستان‌های هزار و جوپار قرار دارد زمستان‌های بسیار سردی دارد که همراه با بارش برف است و این برف در ارتفاعات تا مدت‌ها باقی می‌ماند.

آبشار آبسر
آبشار آبسر

آبشار آبسر در جنوب شرقی روستای سید مرتضی از توابع بخش ساردوئیه و دهستان هنزا استان کرمان واقع است و فاصله آبشار تا روستا در حدود 7 کیلومتر است. آب حاصل از این آبشار باعث سرسبزی و آبادانی منطقه شده است.

آبشار آبسر
آبشار آبسر

این آبشار با ارتفاع ۲۵ متر، در میان دو دیواره سنگی تیره‌ رنگ جریان دارد و پس از برخورد با صخره‌های دیواره‌ها به حرکت خود در میان تکه سنگ‌های کوچک و بزرگ ادامه می‌دهد. وجود خزه‌ها و سایر گیاهان خودرو روی صخره‌های اطراف آبشار و لابه‌لای آن‌ها، چهره زیبای آبشار را بدون نقص می‌کند. در ضمن چشمه‌های فراوان یکی دیگر از مواهب الهی این منطقه هستند.

آبشار آبسر
آبشار آبسر

این محدوده کوهستانی مرتفع هم به دلیل بارش سالانه نسبتا زیاد که شامل باران و به ویژه برف است و هم وجود چشمه‌های فراوان از منابع آبی فراوانی برخوردار است که به صورت جوی‌ها و رودخانه‌های کوچک و بزرگی می‌شود که تمامی آنها از سرچشمه‌های رودخانه هلیل رود بوده که نهایتا به هامون جازموریان می‌ریزند.

در کنار بازدید از آبشار آبسر، از دیگر دیدنی های رابر همچون آبشار چهرن، رودخانه چشمه عروس، آبشار کوه شاه، روستای پدرام آباد و غار جواران دیدن کنید. همچنین در بخش ساردو چند مقبره امامزاده وجود دارد که مشهورترین آنها سید مرتضی برادر امام رضا‌(ع) است.

آبشار آبسر
آبشار آبسر

دسترسی

مناظر اطراف آبشار آبسر معمولا در فصل تابستان به خاطر ارتفاع بالا، هوای خنک‌تری نسبت به مناطق پائین‌دست دارد به همین دلیل گردشگران و علاقه‌مندان به طبیعت را به سوی خود می‌کشاند. برای رفتن به آبشار آبسر باید راهی جاده شهرستان رابر به هنزا جیرفت شوید و از جاده‌ی فرعی امامزاده سید مرتضی به راحتی به این مکان دسترسی پیدا کنید.

آدرس آبشار آبسر: ایران، استان کرمان، ساردوئیه، ۲۵ کیلومتری جنوب شرقی شهرستان رابر، دهستان هنزا

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید: الی گشت    

                تور کیش


 

به این مقاله امتیاز دهید
دنیا جای بزرگی است ، برای اینکه فقط یک جا بمونی ✨