ییلاق سیلوانا ارومیه ، آذربایجان غربی | Silvana

اجاره خودرو در دبی
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

ییلاق سیلوانا

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست شما را با ییلاق سیلوانا ارومیه آشنا خواهیم کرد. برای آشنایی با این منطقه بکر در استان آذربایجان غریی در ادامه با ما باشید.

آذربایجان غربی یکی از استان های مرزی ایران و مرکز آن شهر زیبای ارومیه است. استان آذربایجان غربی تنها استان هم مرز با کشور ترکیه است. بخش جنوبی آن اغلب کردنشین بوده و به نام مکریان شناخته می‌شود. موقعیت این استان و هم جواری اش با کشور ترکیه باعث شده که این استان از طبیعت بسیار زیبایی برخوردار باشد. یکی از مناطق بسیار زیبا و بکر این استان، ییلاق سیلوانا است.

ییلاق سیلوانا (Silvana) در جنوب غربی استان آذربایجان غربی و در فاصله ۳۰ کیلومتری غرب ارومیه، در دامنه ارتفاعات بلند مشرف بر خط مرزی ایران و ترکیه قرار دارد. این ییلاق از شرق به شهر ارومیه و از غرب به شهر شمزینان ترکیه و از شمال به شهر سرو و از سمت جنوب در داخل کشور به منطقه دشتبیل شهرستان اشنویه، محدود می شود. این منطقه با چشمه‌ها و دریاچه‌هایی که از آب شدن طبیعی برف ارتفاعات به‌وجود آمده بسیار زیبا و دیدنی است. در دنیا 19 منطقه وجود دارد که دارای اکسیژن خالص هستند و یکی از این 19 منطقه ییلاق سیلواناست.

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


زمین‌های آبی و دیمی مستعد در منطقه، آب‌های فراوان زیرزمینی و جاری، اقلیم کوهستانی، بارندگی مناسب سالیانه، طبیعت زیبا و همیشه سرسبز و باغ‎هایی چون سیب، گلابی، گردو، زردآلو، گیلاس، آلوچه، هلو، به و همچنین درختانی نظیر سیب وحشی، گلابی وحشی، بوتهٔ سماق، گردو، بلوط، زالزالک، بادام وحشی، سنجد و… همه و همه از زیبایی های بی‎نظیر ییلاق سیلواناست.

ییلاق سیلوانا
ییلاق سیلوانا

ییلاق سیلوانا، منطقه ای با اکسیژن خالص

منطقه سیلوانا به عنوان یکی از ۱۹ منطقه جهان است که دارای اکسیژن خالص می باشد؛ یکی از مناطق نمونه گردشگری استان آذربایجان‌ غربی و حتی ایران. کلمه‌ی سیلوانا یا سیلوانه، کلمه‌ای است که ریشه‌ی ایتالیایی دارد، به معنی بهشت و در لغت به معنی جنگل و بیشه‌ی سبز است.

منطقه ‎ای بکر و بسیار زیبا با دریاچه‌های کوچک در پای کوه‌ها، رودخانه‌ها و آبشارهایی که در این منطقه ییلاقی سرازیر هستند. سرزمینی به صورت تکه‌ای از بهشت که هرکس پای در این سرزمین می‌گذارد، مات و مبهوت از زیبایی‌هایش می‌شود.

ایرنا - عکس از: طاها اصغرخانی
ایرنا – عکس از: طاها اصغرخانی

سوغات و صنایع دستی

تولید مرغوب‎ترین عسل طبیعی در ایران توسط زنبورداران این منطقه انجام می شود. اکثر مردم سیلوانا به کشاورزی و دامپروری مشغول استند و پرورش عسل مرغوب از زنبورهایی که به صورت مهاجر در این منطقه وارد گردیده اند، از ویژگی های منحصر به فرد این منطقه به شمار می رود.

صنایع دستی منطقه شامل فرش، گلیم، جاجیم، کلاه و جوراب پشمی و نیز انواع فراورده‌های لبنی مانند ماست، پنیر، کره، روغن حیوانی و پشم از محصولات دامی این منطقه می باشد.

تسنیم - عکس از: Usef Abbasi
تسنیم – عکس از: Usef Abbasi

دسترسی

برای رفتن به این منطقه خوش آب و هوا ابتدا باید به استان آذربایجان غربی و ارومیه سفر کنید. در سفر به این استان بازدید از جاذبه های طبیعی و بکر استان را نباید فراموش نکنید. ییلاق سیلوانا در 30 کیلومتری غرب ارومیه قرار دارد. برای رسیدن به آن حدود یک ساعت در راه خواهید بود و میتوان گفت از این شهر تا مرز شهر دیگری وجود ندارد.

آدرس: ایران، استان آذربایجان غربی، 30 کیلومتری غرب ارومیه

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید: الی گشت    

                تور کیش


 

به این مقاله امتیاز دهید
دنیا جای بزرگی است ، برای اینکه فقط یک جا بمونی ✨