کاله ایچی

کاله ایچی ، شهر قدیمی و زیبا در آنتالیا | Antalya

اجاره خودرو در دبی
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

کاله ایچی آنتالیا

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست شما را با کاله ایچی آنتالیا آشنا خواهیم کرد. پس در ادامه با ما همراه باشید تا همه چیز را درباره کاله ایچی، شهر قدیمی آنتالیا بدانید.

قبل از آنکه آنتالیا یکی از شهرهای مجلل تابستانی ترکیه باشد، یک شهر باستانی با نام آتالیا بوده که در دوران سلطنتی هلنیستی تاسیس شد و بعدها بخشی از امپراتوری روم شد. به همین ترتیب، کاله ایچی (Kaleiçi) شهر قدیمی آنتالیا یکی از مهمترین نشانه های نمایانگر تاریخ و گذشته غنی آن است.

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


چطور به کاله ایچی برویم ؟

شما می توانید به راحتی به کاله کاپیسی (Kale Kapısı)، میدان اصلی شهر بروید که با برج ساعت (Saat Kulesi) آن که در زمان سلطان عبدالحمید دوم عثمانی ساخته شده است، معروف است. از آنجا شما می توانید با قدم زدن به داخل کوچه اوزون چارشی (Uzun Çarşı Sokak) واقع در مقابل برج ساعت، وارد شهر قدیمی شوید.

کاله ایچی
کاله ایچی

چه چیزهایی را ببینیم ؟

هنگامی که شما در کوچه اوزون چارشی هستید، حتما زیبایی مسجد تکلی محمت پاشا (Tekeli Mehmet Paşa Cami) را ببینید که در قرن هجدهم ساخته شده و یکی از مهمترین مساجد عثمانی شهر است. اگر در کوچه حسابچی (Hesapçi Sokak) به سمت بالا بروید، به محله بزرگ مخروبه و دروازه هادریان (Hadrian’s Gate) می رسید، که برای جشن تجلیل از امپراتور رم هادریان ساخته شده بوده است. عکاسی از تزئینات گل و گیاه و کتیبه ها در دروازه هادریان را فراموش نکنید.

کاله ایچی
کاله ایچی

اگر کمی بیشتر در کوچه حسابچی جلو بروید به ویرانه های مسجد مناره شکسته (Kesik Minare Cami) می رسید، معبد سابق رومی كه در قرن دوم میلادی ساخته شده است، بعدا تبدیل به کلیسای بیزانس و سپس مسجد در قرن 13 شد.

کاله ایچی
کاله ایچی

از آنجا به سمت بندر باستانی بروید که توسط ونیزی هایی ساخته شده که در قرن 15 آنتالیا را اشغال کرده بودند. در اینجا شما خود را در بندر روم باستان آنتالیا خواهید دید که از قرن دوم میلادی تا اواخر قرن بیستم، زمانی که یک بندر جدید در نزدیکی ساحل کنییالتی ساخته شد، شریان اصلی شهر بود.

 امروزه این بندر تاریخی محل قایق های بادبانی و قایق تورها و همچنین کافه ها و بارها می باشد. به سمت جنوب غربی بروید تا به برج هیدیرلیک (Hıdırlık Kulesi) خیره کننده برسید، یک برج سنگی که توسط امپراتوری روم در قرن دوم میلادی ساخته شده است، بعدا تبدیل به یک بارو و برج فانوس دریایی شد.

کاله ایچی
کاله ایچی

چه کارهایی انجام دهیم ؟

هنگامی که تمام مناظر را دیدید، حتما در خیابان های سنگفرش شده پرسه بزنید و از دیدن خانه های دوران عثمانی که بسیاری از آنها بازسازی شده و تبدیل به هتل های کوچکی شده اند، لذت ببرید.

همچنین می توانید از بسیاری فروشگاه های کوچک و بزرگ سوغاتی بخرید و یا در کافه های متعدد بنشینید و استراحت کنید. تاپ توریست کافه تراس (Terrace Café) در کوچه حسابچی را به شما پیشنهاد می دهد که دارای منظره ای شگفت انگیز از برج هیدیرلیک، دریا و کوه ها است. 

اگر هنگام شب به کاله ایچی رفتید حتما سری به پارک کاراالی اوغلو (Karaalioğlu Park) بزنید. این پارک در قسمت جنوب غربی کاله ایچی قرار دارد. در آنجا قدم بزنید و از دیدن منظره عظیم و رنگارنگ غروب خورشید لذت ببرید.

کاله ایچی
کاله ایچی


مقالات گردشگری بیشتر بخوانید: الی گشت    

                تور کیش


 

به این مقاله امتیاز دهید
دنیا جای بزرگی است ، برای اینکه فقط یک جا بمونی ✨