غارهای باتو در کوالالامپور ، مالزی | Batu Caves

"اجاره
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

غارهای باتو کوالالامپور

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست درباره غارهای باتو کوالالامپور صحبت خواهیم کرد. برای آشنایی با این جاذبه دیدنی و شگفت انگیز در کوالالامپور در ادامه با ما همراه باشید.

کوالالامپور، پایتخت پر جنب و جوش مالزی، یک شهر پویا است و دارای مراکز خرید مدرن، ساختمان های تاریخی استعماری، مناظر طبیعی زیبا، هنر اصیل و چشم انداز چشمگیر با برج های دوقلوی پتروناس است.

کوالالامپور، به شدت تحت تاثیر سنت های چینی است و ترکیبی از تمام فرهنگ های آسیایی را در خود دارد، و به عنوان یک مکان پویا و متنوع برای سفر و کشف کردن شناخته می شود. از موزه های شلوغ تا باغ های ایده آل، همه در انتظار شماست. در ادامه غارهای باتو کوالالامپور را به شما معرفی می کنیم.

مجموعه غارهای باتو (Batu Caves) یکی از پر بازدید ترین جاذبه های گردشگری شهر کوالالامپور است. باتو کیو، نام معبدی در ۱۳ کیلومتری شمال شهر کوالالامپور در کشور مالزی است. این معبد به دلیل نزدیکی به تپه‌ها و مجموعه غارهای اطرافش و نزدیکی به رودخانه باتو که در پشت این تپه واقع شده‌ است، به معبد غارهای باتو شهرت دارد.

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


این معبد یکی از معروفترین معابد دین هندو در خارج از کشور هندوستان می‌باشد. سالانه بیش از ۱٫۵ میلیون نفر از این معبد دیدن می‌کنند که از این رو این معبد را به یکی از پر بازدیدترین اماکن مذهبی جهان بدل کرده‌ است، به ویژه در نیمه اول سال که «تایپوسام» (Thaipusam) یک فستیوال مذهبی بزرگ برگزار می‌شود، جمعیت بیشتری به سمت آن سرازیر می‌شوند. این مراسم ۸ ساعت به طول می‌انجامد.

غارهای باتو
غارهای باتو

طی مراسم تایپوسام بسیاری از پیروان و شاگردان هندو نذورات خود را که اغلب ظرفی شیر است، برای لرد موروگان در «کاوادی» (Kavadi) درخشان و تزئین شده پیشکش می‌کنند. کاوادی‌ها دو قطعه چوب یا استیل نیم دایره پر تزئین‌اند که خم شده و به یک سازه صلیبی متصل هستند و می‌توان آن را روی شانه‌ها متعادل کرد. این چارچوب اغلب با قلاب‌های فلزی متعدد و گل و پر طاووس تزئین می‌شود و برخی از آن‌ها تا ۱۰۰ کیلوگرم وزن دارند.

برخی از پیروان نیز نذر خود را به خدایان با سوراخ کردن بدنشان به وسیله قلاب، سوزن و حتی سیخ ادا می‌کنند و اغلب بازدیدکنندگان با این حجم از ایمان و اعتقاد آنان شگفت زده می‌شوند. شاهکار اصلی زمانی است که پیروان زحمت بالا رفتن از ۲۷۲ پله تا بالای غارها را متحمل می‌شوند. این مسیر با توجه به وزن زیاد نذوراتی که باید تا بالا حمل کنند بسیار دشوار است. کاهنان در بالا منتظر هستند تا قبل از درآوردن قلاب‌ها و سیخ‌ها از بدن افراد، روی آن‌ها خاکستر بریزند.

غارهای باتو
غارهای باتو

از نظر زمین شناسی تشکیل غارهای آهکی باتو به ۴۰۰میلیون سال پیش می‌رسد و زمانی بومی‌های منطقه از این غارها بعنوان سرپناه استفاده می‌کرده‌اند. در سال ۱۸۹۱ یک بازرگان مشهور هندی در مالزی، این معبد را به یکی از بزرگان تاریخ مذهبی هندو پیشکش کرد و مجسمه امروزی را بنا نهاد و در سال ۱۹۲۰ تعداد ۲۸۶ پله برای دسترسی آسان تر زائران به غارهای این معبد، در دامنهٔ این تپه ساخته شد.

غار کاتدرال (Cathedral Cave) بزرگترین و محبوب ترین غار این مجموعه است که خانه ها و زیارتگاه های بسیاری در عمق ۱۰۰ متری آن وجود دارد. در پای تپه باتو، دو غار بزرگ و محبوب دیگر هم وجود دارند که گردشگران از آن ها بازدید می کنند. این غارها، غار گالری هنر (The Art Gallery Cave) و غار موزه (Museum Cave) هستند که درونشان نقاشی ها و آثار هنری بسیاری از هندوها وجود دارد و همگی اسطوره‌های آیین هندو را به تصویر کشیده‌اند.

غارهای باتو
غارهای باتو

یکی از دیدنی ترین بخش های این محوطه، مجسمه طلایی حدود ۴۲ متری مربوط به هندوهاست که در ورودی غار قرار دارد. اگر از کنار این مجسمه  حدود ۲۷۲ پله را بالا بروید، به منطقه ای می رسید که می توان منظره زیبایی از شهر کوالالامپور را مشاهده کرد.

میمون های زیادی در اطراف این غارها زندگی می کنند. میمون هایی که کمی هم بازیگوش اند و شاید برایتان مشکل ایجاد کنند! اگر به این مکان دیدنی رفتید، همراه خود بادام زمینی و موز ببرید تا به میمون‌هایی که به استقبال شما می‌آیند، بدهید. این منطقه همچنین یکی از بهترین مناطق برای علاقه مندان به ورزش صخره نوردی در مالزی است.

غارهای باتو
غارهای باتو

دسترسی

این مجموعه در ۱۳ کیلومتری شمال شهر کوالالامپور قرار دارد. برای رسیدن به این غارها، باید اتوبوس شماره D11 را از بازار مرکزی شهر سوار شوید و در ایستگاه غار پیاده شوید. همچنین از اتوبوس شماره ۶۹ هم از منطقه جالان پودو به این مقصد حرکت می کند. همچنین تاکسی های شهری کوالامپور هم به مقصد این منطقه مسافر سوار می کنند که می توانید از هر نقطه ای از شهر تاکسی بگیرید و به مجموعه غارهای باتو بروید.

آدرس غارهای باتو کوالالامپور: Gombak, 68100 Batu Caves, Selangor, Malaysia

ساعت بازدید: همه روزه از ساعت 06:00 تا 21:00

هزینه بازدید: به ازای هر نفر 69 رینگیت مالزی، کودکان 59 رینگیت، کهنسالان 49 رینگیت، افراد کم توان و ناتوان جسمی 15 رینگیت

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید:

دنیا جای بزرگی است ، برای اینکه فقط یک جا بمونی ✨