دره اوکاتسه گرجستان
دره اوکاتسه گرجستان

آشنایی با دره اوکاتسه گرجستان | Okatse Canyon

اجاره خودرو در دبی
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

دره اوکاتسه گرجستان

در این مطلب از مجله گردشگری تاپ توریست شما را با دره اوکاتسه گرجستان آشنا خواهیم کرد. در ادامه همراه ما باشید تا با این دره زیبا و دیدنی و بیشتر آشنا شوید.

گرجستان دارای چندین تنگه می باشد که از بین آن ها تنگه اوکاتسه و داشباشی از بقیه مشهورتر و البته زیباتر هستند. دره اوکاتسه (Okatse Canyon) در روستایی به نام گوردی، در فاصله ۴۲ کیلومتری از کوتائیسی قرار دارد. با ۱۶ کیلومتر طول، عرض دره از ۱۰ تا ۱۵ متر تغییر می‌کند و حدود ۵۰ متر عمق دارد. در امتداد دره می‌توانید تعدادی آبشار را مشاهده کنید که ارتفاع بلندترین آن‌ها به ۷۰ متر می‌رسد. همچنین چندین دریاچه در میان این دره شکل گرفته‌اند که می‌توان در آن‌ها شنا کرد.

دره اوکاتسه یکی از جاذبه های گردشگری گرجستان است که معمولا اهالی گرجستان و مسافران از بازدید از آن در طول فصل تابستان استقبال می کنند. این تنگه 100 متر عمق دارد، اما شما می توانید بر روی یک مسیر با 700 متر طول مسیر آن را طی کنید و دوباره از همان راه برگردید. البته می توانید راهتان را ادامه دهید تا به آبشار کینچاخا، یکی از بلندترین آبشارهای گرجستان برسید. یک دره دیگر نیز به نام مارتویلی در منطقه سامگرلو در گرجستان وجود دارد که زیبایی طبیعی آن نیز خیره کننده است.

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


دره اوکاتسه گرجستان

پله ها، پیاده روی هایی که منظره ای باشکوه از کوه و محیط اطراف آن بویژه در فصل بهار هنگامی که سطح آب زیاد است و طبیعت غرق در شکوفه با گلهایی در اطراف و بوی گل آزالای زرد ، همه و همه طبیعت این منطقه را زیبا و دلنشین می کند. همچنین در تابستان می توانید در این منطقه زیبا شنا کنید، استراحت کنید و یا مکانی واقعاً خنک برای پیک نیک پیدا کنید و مقداری از غذاها و نوشیدنی های سنتی گرجستان را با افراد محلی میل کنید.

دره اوکاتسه گرجستان

مقالات بیشتری بخوانید : الی گشت    

                تور کیش


 

به این مقاله امتیاز دهید
جهان را ببین. جهان، رویایی تر از هر رویایی است. (ری بردبری)