جنگل تیلاکنار متل قو (سلمانشهر) | Salman Shahr

اجاره خودرو در دبی
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

جنگل تیلاکنار متل قو

در این مقاله از وب سایت گردشگری تاپ توریست شما را با جنگل تیلاکنار متل قو آشنا خواهیم کرد. برای آشنایی بیشتر با این جنگل زیبا در سلمانشهر در استان مازندران با ما همراه باشید.

متل قو یا سلمانشهر یکی از شهرهای توریستی است که در استان مازندران قرار دارد. این شهر، که به دلیل وجود یک متل به نام قو به این نام معروف شده است، یکی از شهرهای ساحلی دریای خزر است و به‌ خاطر داشتن ساحلی زیبا و منظره‌های طبیعی میزبان گردشگران بسیاری است. این شهر ۲۱۶ کیلومتر با تهران فاصله  دارد و نیازی به خرید بلیط پرواز برای سفر به این شهر از تهران نیست، با ماشین شخصی حدود سه ساعت زمان می برد تا به این شهر زیبا برسید. یکی از دیدنی های و مکان های تفریحی محبوب آن جنگل تیلاکنار است که در ادامه به شما معرفی می کنیم.

جنگل تیلاکنار که در دامنه رشته کوه البرز و در نواحی جنوبی شهر واقع شده، فضایی بسیار متفاوت و سرسبز را ایجاد کرده است. از سواحل زیبای این شهر که بگذریم، پوشش جنگلی آن به شما این امکان را می دهد تا دقایقی را در میان طبیعت و درختان سر به فلک کشیده سپری کنید. یکی از مزیت‌های متل‌قو، فاصله کوتاه بین دریا و جنگل است. به ‌راحتی می‌توانید در فاصله چند ساعت هم سری به دریا بزنید و هم از جنگل آن دیدن کنید.

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوسپیشنهاد محل اقامت :

با یک مقایسه کوچک متوجه تفاوت قیمت میان رزرو هتل در رامسر از علی بابا و نرخ هتل خواهید شد. دلیل این تفاوت قیمت قراردادی است که علی بابا به عنوان یک مجموعه‌ بزرگ گردشگری تفریحی با هتل‌ های سراسر کشور دارد. این قرار باعث خواهد شد میهمانان و مسافرانی که از طریق سایت اقدام به رزرو هتل می‌کنند، از تخفیف برخوردار شوند و هزینه‌ اقامت و سفر آن‌ها کاهش پیدا کند. به همین دلیل است رزرو آنلاین هتل از علی بابا انتخاب بسیاری از مسافران شده است.

 

جنگل تیلاکنار متل قو
جنگل تیلاکنار متل قو

«تیلا کنار» نام جنگل معروف متل قو است. این جنگل انتهای خیابان دریا گوشه قرار دارد. ابتدای خیابان، شهرک‌ها و ساختمان‌های مدرن بسیاری را می‌بینید. به‌همین دلیل ممکن است تصور کنید که مسیر را اشتباه آمده‌اید؛ اما درصورتی‌که چند دقیقه بیشتر رانندگی کنید، به این جنگل زیبا خواهید ‌رسید.

رودخانه‌ای کم‌عمق در این جنگل وجود دارد که می‌توانید اطراف آن بنشینید و همراه دوستان و خانواده پیک‌نیک برگزار کنید. به‌لطف وجود درختان انبوه و جریان آب دائم رودخانه، هوای این منطقه حالت مطبوع و دلنشین دارد.

جنگل تیلاکنار متل قو
جنگل تیلاکنار متل قو

جنگل نوردی، عکاسی و پیک نیک از جمله تفریحات جنگل های انبوه متل قو هستند. اگر بخواهید کمی دورتر بروید از سمت متل قو- رامسر و تنکابن جنگل هایی مانند دو هزار و سه هزار را خواهید دید و از سمت متل قو- چالوس نیز جاذبه های سرسبز تماشایی منتظر شما هستند.

بهتر است که شب را استراحت کنید و صبح زود جنگل‌گردی را آغاز کنید. می‌توانید در این منطقه چادر بزنید یا راهی روستاهای این منطقه شوید و اتاق کرایه کنید. در مسیر دره دو هزار و سه هزار مناطق و روستاهای زیبایی مثل «اشتوج»، «امامزاده قاسم»، «اشکورمحله»، «لیر سر» و «خانیان» قرار دارند. دره‌های معروف دو هزار و سه هزار در جنوب شهر تنکابن و موازی هم هستند و می‌توانید برای گردش در آن‌ها از راهنمایان محلی کمک بگیرید یا مسیرهای پاکوب را ادامه بدهید.

جنگل تیلاکنار متل قو
جنگل تیلاکنار متل قو

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید: الی گشت    

                تور کیش


 

به این مقاله امتیاز دهید
دنیا جای بزرگی است ، برای اینکه فقط یک جا بمونی ✨