برج ساعت تفلیس

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست شما را با برج ساعت تفلیس آشنا خواهیم کرد. پس در ادامه با ما همراه باشید.


   تبلیغات    

                | محل تبلیغ متنی |


گرجستان کشوری با تاریخچه ای غنی و افسانه های بسیار است. شهر تفلیس پایتخت گرجستان جاذبه های بسیار زیادی دارد که باعث شده است هر ساله توریست های زیادی به این شهر و دیگر شهرهای تفلیس سفر کنند. یکی از جاذبه های معروف آن برج ساعت تفلیس است.

برج ساعت تفلیس
برج ساعت تفلیس

برج ساعت تفلیس (Clock Tower) که همانند برجی افسانه ای است ساختاری نسبتا جدید در پایتخت گرجستان است. این برج ساعت توسط ریزو گابریادزه (Rezo Gabriadze)، استاد نمایش های عروسکی و فیلمنامه نویس ساخته شده است.

برج ساعت تفلیس
برج ساعت تفلیس

این برج شامل صدها کاشی دست ساز ساخته شده توسط خود گابریادزه است. در هر ساعت یک فرشته از یک درب در بالای برج بیرون می آید و با یک چکش زنگ را می زند؛ در ساعات ظهر و روز جمعه، می توانید یک نمایش عروسکی کوچک به نام “چرخه زندگی” (The Circle of Life) را تماشا کنید.

b399bb6aa1e3f2d16b108a1391da5a64 - برج ساعت تفلیس ، گرجستان | Tbilisi

این برج یکی از غیرعادی‌ترین بناهای شهر است. این بنای غیرعادی رو به خیابان کناری خم شده، انگار که این برج در حال سقوط را تنها یک ستون آهنی سر جایش نگهداشته است. یک ساعت بزرگ و یک ستون اتکا وسط این برج درهم ریخته قرار دارند.

این مطلب را هم مطالعه کنید
قلعه ناریکالا تفلیس ، گرجستان | Tbilisi

f3165962cd47a2c9ace89c02c4f52122 - برج ساعت تفلیس ، گرجستان | Tbilisi

تئاتر عروسکی گابریادزه که طراح برج ساعت می باشد نیز در کنار این برج قرار گرفته است. این تئاتر در سال 1981 میلادی افتتاح گردید و اولین تئاتر عروسکی گرجستان در آن برگزار شد. ساختمان تئاتر گابریادزه تفلیس در کنار برج ساعت و در خیابان 13 چاوتلی تفلیس واقع شده است.

آدرس و موقعیت برج ساعت تفلیس

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید:


  تبلیغات   

          | محل تبلیغ متنی |


در حال ارسال
نظرات کاربر
4 (1 رای)
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
Load More In آسیا

دیدگاه خود را ثبت کنید