بام لرستان ، مکانی تفریحی در خرم آباد

اجاره خودرو در دبی
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

بام لرستان

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست درباره بام لرستان صحبت خواهیم کرد. برای آشنایی با این مکان تفریحی در شهر خرم آباد در ادامه با ما همراه باشید.

بام لرستان نام پروژه گردشگری و تحقیقاتی در شهر خرم‌آباد است. این مجتمع گردشگری، تحقیقاتی حدود۸۰۰ هکتار وسعت دارد که در شرق شهر خرم‌آباد در بالای کوه مدبه واقع شده‌ است. مدبه کوه نام کوهی است که در شرق شهر خرم‌آباد قرار گرفته و عاری از هر گونه پوشش درختی و گیاهی طبیعی است اما موقعیت و اشراف مناسب و داشتن دید و منظر مناسب به شهر، سبب شکل‌گیری ایده احداث یک مجتمع به نام بام لرستان می‌شود که دارای کارکردهای متنوع وبی نظیری در غرب کشور است.

این مجتمع شامل مکان‌های تفریحی، باغ وحش، پارک آبی، دانشکده محیط زیست، رصد خانه کاسین که مدرن‌ترین رصد خانه خاورمیانه است. این رصد خانه علاوه بر تجهیزات رصدی مجهز به هتل ،رستوران گردان ، کافی شاپ در ارتفاع ۱۸۶۰ متری از سطح دریا می باشد که چشم اندازی بسیار زیبا از زمین و اسمان را درون خود جای داده است و مرکز تحقیقاتی گیاهان دارویی می‌باشد.

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


بام لرستان

ساخت آبشاری مصنوعی با پمپاژ برگردان آب در ارتفاع 327 متری نمای زیبایی به این منطقه داده است. کار روی این مجتمع هنوز تمام نشده  و قسمت های تفریحی، رفاهی و تحقیقاتی بیشتری در آن ساخته می شود قسمت هایی مثل یک پارک آبی بزرگ و دو هتل ۴ و ۵ ستاره که برنامه آنها ریخته شده است.

بام لرستان

اگر به پاراگلایدر علاقه داشته باشید می توانید بعد از افتتاح سایت پرواز در گوشه ای از این مجتمع این ماجراجویی هیجان انگیز را انجام بدهید. این مجتمع در ورودی شهر قرار دارد و به راحتی می توانید برای گذراندن یک روز متفاوت به آنجا بروید و بر روی سکوهای پیکنیکی، روزی خوب در دل طبیعت را تجربه کنید همچنین خرم‌آباد شب‌های پرستاره و دیدنی دارد و زیبایی آسمان شب این شهر جذاب در بام لرستان تماشایی‌تر می‌شود. از بام لرستان کل شهر خرم‌آباد زیر پاهای شما است و می‌توانید ساعت‌ها به تماشای زیبایی‌های آن بنشینید.

بام لرستان

آدرس بام خرم آباد: استان لرستان، خرم آباد، شرق خرم آباد، کوه مدبه

ساعت بازدید از بام خرم آباد: همه روزه 24 ساعته

هزینه بازدید از بام خرم آباد: رایگان

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید: الی گشت    

                تور کیش


 

به این مقاله امتیاز دهید
دنیا جای بزرگی است ، برای اینکه فقط یک جا بمونی ✨