بازار کاوه اهواز ، پاتوق سوغاتی فروشی ها | Ahvaz

اجاره خودرو در دبی
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

بازار کاوه اهواز

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست درباره بازار کاوه اهواز صحبت خواهیم کرد. برای آشنایی با این بازار معروف در اهواز، در ادامه با مجله تاپ توریست باشید.

اهواز مرکز استان خوزستان و یکی از شهرهای پر جمعیت ایران است. اهواز یکی از بهترین شهرهای ایران که جاهای دیدنی و جاذبه های گردشگری فراوانی دارد. جاهای دیدنی اهواز که یکی از شهرهای صنعتی و نفت‌خیز کشورمان است و اکثر مردمان آن به زبان عربی و فارسی سخن می‌گویند زبانزد خاص و عام است.

اهواز در گذشته و به خصوص در 8 سال دفاع مقدس، شاهد اتفاقات و رویدادهای مهمی بوده که شاید بسیاری از آن‌ها تلخ باشد. اما امروزه این شهر بزرگ، یکی از برترین شهر‌های کشور در زمینه‌های مختلف است و مردمان غیور آن توانسته‌اند آثار خرابی حاصل از جنگ را آباد کنند.  یکی از کارهایی که میتوان در اهواز انجام داد خرید کردن است و یکی از بازارهای اهواز برای خرید سوغاتی، بازار کاوه اهواز است که در ادامه آن را به شما معرفی می کنیم.

بازار کاوه اهواز (Kaveh market) با قدمتی که به دوره‌ی پهلوی برمی‌گردد، بهشت خوش‌خوراک‌ها است. گذشته از میوه و سبزی نوبرانه‌ که تر و تازه‌اش در کاوه پیدا می‌شود، پاتوق سوغاتی‌فروشی‌ها نیز در این مکان است. مشتریان بازار کاوه اهواز بومیان منطقه و تمامی گردشگرانی هستند که در جست و جوی مواد غذایی تازه و انواع آبزیان صید روز هستند میباشد.

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


در خیابان کاوه اهواز اولین چیزی که می‌بینید و البته بوی آن‌ را احساس می‌کنید، ماهی و میگوی تازه است. کلوچه، خرما، رطب، شیره‌ی خرما، ارده، حلوا شکری و حلوا ارده مرغوب در بازار کاوه به‌وفور یافت می‌شود. بوی ترشی‌های خوشمزه‌ی جنوبی هم به مشام‌تان خواهد رسید.

بازار کاوه اهواز
بازار کاوه اهواز

حتی می‌توانید به عنوان سوغاتی از ادویه‌های خوش‌عطر این بازار تهیه کنید. در اهواز از هرکس آدرس یک عطاری خوب را بپرسید، به شما عطاری مرتضی علی را پیشنهاد می‌کنند. این عطاری بزرگ در خیابان نظامی، بین کاوه و طالقانی واقع شده و در هر ساعتی به آن سر بزنید، شلوغ است. در این عطاری از انواع ادویه‌های جنوبی تا محصولات گیاهی مثل صابون‌های گیاهی دست‌ساز را می‌توانید پیدا بکنید.

وقتی از سمت خیابان طالقانی و ضلع غربی خیابان کاوه وارد بازار می‌شوید، سینی‌هایی پر از ماهی‌های کوچک و بزرگ که با نظم و ترتیب کنار هم چیده‌ شدند و میگوهای تازه به استقبالتان می‌آیند.

بعد از قسمت آبزیان و در امتداد این فروشندگان، بازار باطراوت و هفت‌رنگ میوه و تره‌بار شروع می‌شود. اینجا همه‌جور میوه و سبزی از سیب و پرتقال تا فلفل‌دلمه و کلم پیدا می‌‌شود. بین حجره‌های سبزی و میوه و ماهی، ویترین‌های رنگارنگ پر از ترشی و قره‌قروت خودنمایی می‌کنند.

بازار کاوه اهواز
بازار کاوه اهواز

انتهای بازار کاوه با انواع خرما و حلوا و کلوچه‌خرمایی شیرین می‌شود. شاید معروف‌ترین و محبوب‌ترین سوغات اهواز خرما باشد، اما اگر در فصل خاصی به این شهر سفر کنید، خارک و رطب هم پیدا می‌کنید. اهواز انواع مختلف خرما از جمله خرمای استعمران، خرما کبکاب، خرما زاهدی، خرما گنطار و… دارد که می‌توانید در این بازار پیدا کنید. همچنین می توانید فروشگاه های بزرگ لوازم خانگی و پوشاک را نیز در این بازار ببینید.

در این بازار کوچک شاهد حجره های کوچک و نزدیک به هم هستیم که غالب فروشندگان آن برای بهتر دیده شدن کالاها و اقلام خود، محصولات را به پیاده رو بیرون از حجره انتقال داده اند. البته به تازگی شهرداری منطقه در طی طرح ساماندهی بازار و مشاغل این منطقه به جمع آوری دست فروشان حاشیه نشین این بازار پرداخته و با کسبه ای که اقدام به انتقال کالاهای خود به پیاده رو می کنند برخورد قانونی می کند. این امر به این جهت صورت گرفته تا وضعیت بهداشتی بازار کاوه به کیفیتی مطلوب برسد.

بازار کاوه اهواز
بازار کاوه اهواز

آدرس بازار کاوه اهواز: استان خوزستان، اهواز، خیابان طالقانی و ضلع غربی خیابان کاوه (کیوان)

ساعت بازدید: از ساعت 07:00 تا 18:00 (جمعه ها تعطیل است).

هزینه بازدید: رایگان

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید: الی گشت    

                تور مسافرتی


 

به این مقاله امتیاز دهید
دنیا جای بزرگی است ، برای اینکه فقط یک جا بمونی ✨