آبشارهای کوهسر ، طبیعتی زیبا در تنکابن | Tonekabon

"اجاره
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

آبشارهای کوهسر تنکابن

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست شما را با آبشارهای کوهسر تنکابن آشنا خواهیم کرد. برای آشنایی با این آبشارهای زیبا در استان مازندران با ما باشید.

تنکابن یکی از شهرستان‌های استان مازندران در شمال ایران است. این شهرستان از سمت غرب به شهرستان رامسر، از شرق به شهرستان چالوس، از جنوب به رشته‌کوه‌های البرز و از شمال به دریای خزر متصل است. شهرستان باصفا و زیبای تنکابن با زیبایی های وصف ناپذیر طبیعت خود که در آن رودخانه ها، آبشارها، چشمه ها و سرسبزی و شگفتی خودنمایی می کند، یکی از بهترین انتخاب ها برای تجربه سفر به طبیعت است. یکی از مناطق بی نظیر و زیبا در نزدیکی این شهر آبشارهای کوهسر است.

آبشارهای کوهسر (Kouhsar Waterfall) در حدفاصل روستاهای جنگلی سفیدآب (اسپی او) و کوهسر (گوسر) از توابع بخش نشتارود شهرستان تنکابن قرار گرفته‌اند و از جمله مقاصد گردشگری و جاهای دیدنی تنکابن هستند. فاصله نشتارود تا تنکابن 5 کیلومتر است و در قسمت شمال شرق تنکابن واقع شده است.

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


برای دسترسی به این آبشارها باید از جاده‌ای خاکی با چشم‌انداز‌هایی دیدنی و همچنین رودخانه عبور کرد. مجموعه آبشارهای کوهسر در فصول پرآب، به‌غایت زیبا و باشکوه هستند و گردشگران زیادی را به سمت خود می‌کشانند.

اگر اهل طبیعت گردی هستید، بدون شک از این سفر لذت زیادی خواهید برد. هم تک تک آبشارهای تماشایی کوهسر و هم مسیر دسترسی به آنها بسیار رویایی و زیبا هستند. به ویژه اگر فصل بهار را برای این سفر انتخاب کنید، به دلیل پر آب بودن رودخانه ها و آبشارها، چشم اندازهای بینظیری را مشاهده خواهید کرد. آب تنی در پایین آبشار، جنگل نوردی و عکاسی از فعالیت هایی است که کنار آبشارهای کوهسر می توان انجام داد.

آبشارهای کوهسر تنکابن
آبشارهای کوهسر تنکابن

آب و هوا در این منطقه بسیار خنک و مناسب است. سایه درختان سر به فلک کشیده بر روی زمین امکان نشستن و پیک نیک زدن را فراهم می کند. به دلیل آنکه این منطقه بکر است، امکانات گردشگری در آن وجود ندارد. دقت کنید که تمامی وسایل لازم را به همراه خود داشته باشید. در کنار وسایل ضروری، کیسه زباله نیز برای جمع آوری و برگرداندن زباله هایتان به همراه داشته باشید.

جاذبه های نزدیک

چطور به آبشارهای کوهسر برویم ؟

برای رفتن به این منطقه زیبا باید علاوه بر عبور از جاده خاکی که در نوع خود می تواند تجربه بی نظیری باشد، از رودخانه نیز عبور کرد، که این خود لذت وصف نشدنی ای به همراه دارد. شما باید با ماشین خود از رودخانه عبور کنید و پس از رد کردن این تقاطع کمی پایین آبشارهای کوهسر را می بینید که به ویژه در فصول پر آب، بسیار زیبا و خروشان هستند.

آبشارهای کوهسر تنکابن
آبشارهای کوهسر تنکابن

آدرس: ایران، مازندران، تنکابن، بخش نشتارود

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید:

دنیا جای بزرگی است ، برای اینکه فقط یک جا بمونی ✨