روستای زرین دشت فیروزکوه و جاذبه های آن | Zarrindasht

اجاره خودرو در دبی
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

روستای زرین دشت فیروزکوه

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست شما را با روستای زرین دشت فیروزکوه آشنا خواهیم کرد. برای آشنایی با این روستای زیبا در استان تهران در ادامه با ما همراه باشید.

روستای زرین دشت فیروزکوه (Zarrindasht) روستایی بسیار زیبا و سرسبز از توابع شهرستان فیروزکوه و در ۱۲۰ کیلومتری شمال شرقی تهران واقع شده است. زرین دشت از چهار قسمت مزداران، آتشان، دهگردان و انزها تشکیل می‌شود و روستای مزداران مرکز این چهار بخش است. روستای سرسبز و بکر زرین دشت بهترین انتخاب برای رهایی از هیاهو و آلودگی پایتخت است. همچنین عبور رودخانه حبله رود زیبایی‌های زرین دشت را دوچندان کرده است.

این روستای تماشایی از انواع درختان میوه به ویژه، درختان گیلاس، توت و گردو پوشیده شده است. هوای عالی و پاکیزه، محیط آرام و چشم‌انداز بدیع و روح‌نواز زرین دشت آن را به یکی از بهترین جاذبه‌های گردشگری اطراف تهران تبدیل کرده است.

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


زرین دشت از روستاهای پر جاذبه ای است که به دلیل داشتن هوای مطبوع و جاذبه های بکر خود در فیروزکوه شناخته شده است و از جذابیت های بسیار زیادی برخوردار می باشد هر ساله گردشگران زیادی به این منطقه ییلاقی سفر می کننند و از جاذبه های توریستی این روستا بازدید می کنند. اگر قصد دارید سری به طبیعت اطراف تهران بزنید بهتر است سفر به این منطقه ییلاقی را نیز در برنامه سفر خود بگنجانید زیرا از سفر به این منطقه زیبا پشیمان نمی شوید.

روستای زرین دشت فیروزکوه
روستای زرین دشت فیروزکوه

دیدنی های روستای زرین دشت

چشمه آب معدنی خُمده

خُمده یک چشمه آب معدنی است که استخری طبیعی دارد. آب این استخر از چشمه‌های جاری در دل کوه تامین می‌شود. خانواده‌ها در کنار این چشمه دور هم جمع می‌شوند و در ساعات مختلف روز در آن آبتنی می‌کنند. دسترسی به چشمه آب معدنی خمده از طریق مسیر فرعی امکان‌پذیر است که در ابتدای زرین دشت قرار دارد. یعنی پس از این که در 10 کیلومتری فیروزکوه به تابلوی زرین دشت رسیدید، باید مسیری فرعی به سمت جنوب را انتخاب کرده و حدود 10 کیلومتر در آن پیشروی کنید. در مسیر به تابلو روستای خمده، برخورد می‌کنید. از این‌جا به بعد هم دوباره باید 5 کیلومتر دیگر در یک جاده خاکی، پیش بروید. پس از عبور از یک پل به چشمه آب معدنی خمده می‌رسید.

روستای زرین دشت فیروزکوه
روستای زرین دشت فیروزکوه

چشمه دریابک

چشمه زیبای دریابک از ارتفاعات کوه‌های اطراف جاری شده و به حوضچه‌ای استثنایی می‌ریزد. آب زلال و خنک این چشمه، تمام باغات منطقه را آبیاری می‌کند. این ناحیه، یک نیستان تماشایی و درختانی کهنسال دارد. شما می‌توانید ساعت‌ها در سایه این درختان کهن بنشینید و به صدای جاری شدن آب گوش کنید. دسترسی به این چشمه از طریق جاده فیروزکوه و سپری کردن مسیری 20 کیلومتری در جاده فرعی زرین دشت به سمت روستای آتشان امکان‌پذیر است.

اقامت در روستای زرین دشت

روستای زرین دشت به واسطه طبیعت زیبا و آب و هوای پاکیزه، به ویژه در فصل تابستان، نظر بسیاری از گردشگران را به خود جلب می‌کند. این منطقه، اقامتگاه‌هایی دارد که سکونت مسافران و بهره‌مندی از خدمات رفاهی را امکان‌پذیر می‌کنند. از جمله این اقامتگاه‌ها می‌توان به اقامتگاه بوم‌گردی حاج محمد و اقامتگاه بوم‌گردی مَتا اشاره کرد.

چطور به روستای زرین دشت برویم ؟

روستای زرین دشت در کیلومتر 100 جاده تهران- فیروزکوه قرار دارد. بنابراین پس از رسیدن به این منطقه، باید مسیر فرعی و تعیین شده‌ به سمت روستای زرین دشت را انتخاب کنید و پس از پشت سر گذاشتن 18 کیلومتر به این روستای زیبا برسید.

روستای زرین دشت فیروزکوه
روستای زرین دشت فیروزکوه

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید: الی گشت    

                تور کیش


 

به این مقاله امتیاز دهید
دنیا جای بزرگی است ، برای اینکه فقط یک جا بمونی ✨