منطقه دشت گل زرد پلور و زیبایی های آن | Mazandaran

"اجاره
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

دشت گل زرد پلور

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست شما را با دشت گل زرد پلور آشنا خواهیم کرد. برای آشنایی با این منطقه زیبا و دیدنی های آن در ادامه با ما همراه باشید.

پلور روستایی از توابع بخش لاریجان آمل در استان مازندران است. پلور منطقه‌ای کوهستانی است که به تابستان‌های بهاری‌اش شهرت دارد. از آنجا که روستای پلور در بالای ارتفاع ۲۳۰۰ متر قرار دارد، آب و هوایش خنک و ییلاقی است. در حدود فروردین ماه برف ها آب میشوند و تدریجا گل‌های وحشی رویش می کنند. در اردیبشت ماه گل‌های زرد همه جا دیده میشوند و درختان شکوفه می کنند. در اواخر خرداد و اوایل تیر نیز شقایق‌ها شکفته می‌شوند. یکی از مناطق بی نظیر و زیبای پلور دشت گل زرد است.

منطقه گل زرد (Gole Zard)، منطقه ای بسیار زیبا در حاشیه جاده هرازاست که به دلیل وجود فرشی از گل‌های زرد و سفید بهاری، به این نام مشهور شده است. البته این منطقه معمولا از اردیبهشت ماه پر از گل‌های زرد زیبایش می‌شود.

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


دشت گل زرد در پلور و شمال روستای منظریه قرار دارد و از جاهای دیدنی بکر و بسیار زیبای آمل در استان مازندران محسوب می‌شود. این منطقه به دلیل نزدیکی به تهران و دماوند یکی از مکان های تفریحی محبوب برای پایتخت نشینان نیز به حساب می آید.

دشت گل زرد پلور
دشت گل زرد پلور

دیدنی های منطقه گل زرد

جاده هراز

مسیر جاده هراز یکی از مسیرهای پرترددی است که ارتباط دهنده تهران به استان مازندران است و به دلیل خوش مسیر بودن روستاها و جاذبه های دیدنی در مسیر جاده هراز بسیار مورد استقبال گردشگران قرار گرفته است. این جاده یکی از زیباترین و تاریخی‌ترین جاده‌های جهان است که به انتخاب مردم ایران در سال هشتاد و نه بعد از جاده زیبای چالوس دومین جاده زیبای ایران انتخاب شده‌ است.

چشم انداز قله دماوند

نمای قله دماوند از گل زرد بسیار دیدنی است. کوه دماوند که به نمادی برای پایتخت تبدیل شده است، مرتفع ترین آتشفشان آسیا و خاورمیانه است. در هر چهار فصل سال، دماوند پاتوق طبیعت دوستان و مسافران است که برای خوشگذرانی و تفریح به این شهر سفر می کنند.

دشت گل زرد پلور
دشت گل زرد پلور

غار گل زرد

غار معروف گل زرد هم دیدنی و شگفت‌انگیز است؛ حدود سه ساعت پیاده‌روی داخل این غار دارید، البته نباید بدون تجهیزات و کسی که با غار آشنایی داشته باشد، داخل آن شوید. دشت گل زرد در منطقه پلور و شمال روستای منظریه قرار دارد.

چطور به منطقه گل زرد برویم ؟

۶۵ کیلومتر بعد از تهران، در سمت چپ جاده‌ نرسیده به پلور وارد جاده خاکی تقریبا ۴ کیلومتری منتهی به منطقه گل زرد شوید. در اردیبهشت ماه هر سال فرشی از گل‌های زرد آن منطقه را فرامی‌گیرد و برای اقامت در آن تنها باید چادر بزنید.

عکس از: کیوان کدیری
عکس از: کیوان کدیری

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید:

دنیا جای بزرگی است ، برای اینکه فقط یک جا بمونی ✨