آبشار کفترلو در منطقه لواسان ، تهران | Lavasan

اجاره خودرو در دبی
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

آبشار کفترلو

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست با آبشار کفترلو لواسان آشنا خواهیم شد. برای آشنایی با این آبشار زیبا در منطقه خوش آب و هوای لواسان در ادامه با ما همراه باشید.

تهران پرجمعیت‌ترین شهر و پایتخت ایران است و یکی از مهم‌ترین مراکز گردشگری ایران به حساب می‌آید. این شهر دارای مجموعه‌ای از جاذبه‌ های گردشگری است که شامل کاخ‌ها، موزه‌ها و باغ ها و بوستان هایش می‌شود. بوستان های تهران آنقدر زیاد هستند که در انتخاب مکانی برای برای بودن در دل طبیعت گزینه های بسیار زیادی پیش رو دارید. از شمال تا جنوب و شرق تا غرب، تمام مناطق آن پر از پارک ها و بوستان های متعدد است. لواسان نزدیک ترین منطقه ییلاقی به شهر تهران محسوب می شود.

آبشار کفترلو به فاصله تقریبی ۶ کیلومتری شمال روستای کند علیا و در ارتفاع حدود ۲ هزار و ۳۰۰ متر از سطح دریا قرار دارد. برای رسیدن به این آبشار از داخل روستا، نیاز به حدود ۱.۵ ساعت پیاده‌روی است. روستای کند علیا حدود ۴۶ کیلومتر با شهر تهران فاصله دارد و فقط با حدود ۱ ساعت رانندگی می توان از تهران به آن رسید. آبشار کفترلو یا کبوترلو که در مجاورت روستا قرار دارد، در انتهای یک دره بسیار زیبا و سرسبز و در میان صخره های سر به فلک کشیده این منطقه جاری است.

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


در واقع می‌توان گفت زیبایی دره با این آبشار کامل شده است، آبشاری که در آبریز خود حوضچه کوچکی دارد و علاقه‌مندان را به آبتنی دعوت می‌کند. ارتفاع این آبشار تقریبا 15 متر است و فقط در فصل تابستان می‌توان زیر جریان آبش ایستاد، در فصل‌های دیگر آب سرد و در زمستان هم یخ می‌زند. در روزهای گرم تابستان می‌توانید وقتی همراهانتان مشغول آبتنی در حوضچه آبشار هستند، بساط پیک‌نیک را به راه بیاندازید، با این شرط که طبیعت‌دوستی را فراموش نکنید.

ارتفاع آبشار کفترلو، به نسبت بلند است و منظره زیبایی را پیش روی چشمان شما ایجاد می شود. همچنین حوضچه آبریز آن، جذابیت طبیعی این منطقه چشم نواز را دو چندان کرده است. این دره و آبشار زیبا، هر ساله، گردشگران زیادی را بسوی خود جذب می کند.

آبشار کفترلو
آبشار کفترلو

آبشار ناران در ۷۰۰ متری شمال محله ناران از توابع لواسان کوچک در ارتفاع ۱۸۹۶ متری از سطح دریا، در شمال روستای کند علیا نیز یکی دیگر از آبشارهای دیدنی این روستا در منطقه لواسانات است که می توان در بازدید از ابشار کفترلو سری به این آبشار زیبا نیز زد.

بهترین فصل سفر 

کند علیا در فصل زمستان آب و هوای بسیار سردی دارد و مسیر دسترسی به آبشار در این فصل از برف پوشیده می شود. سفر به این منطقه در فصول بهار و تابستان مناسب است. تیر ماه هر سال، فصل برداشت آلبالو و گیلاس از باغ های اطراف آبشار است. بنابراین اگر در تیر ماه به این منطقه سفر کنید، منظره زیبای درختان پر بار آلبالو و گیلاس را خواهید دید.

چطور به آبشار کفترلو برویم ؟

ابتدا به شهر لواسان و سپس به روستای کند علیا بروید. بلوار اصلی روستا را که تا انتها ادامه دهید، به خیابانی به نام خیابان آبشار خواهید رسید. این خیابان شما را به جاده آبشار راهنمایی می کند. از اینجا به بعد مسیر خاکی می شود. این مسیر حدود یک ساعت و سی دقیقه با پای پیاده و حدود ۳۰ دقیقه با خودرو طول می کشد.

در انتهای مسیر خاکی آبشار کفترلو، خودروی خود را پارک کنید و از کنار رودخانه و در خلاف جهت آن حرکت کنید. پس از حدود ۱۵ دقیقه پیاده روی، به آبشاری کوچک می رسید. از این آبشار هم عبور کنید و شیب تند پیش رویتان را بالا بروید تا آبشار کفترلو جلوی چشمانتان ظاهر شود.

آبشار کفترلو
آبشار کفترلو

آدرس: تهران، لواسانات، روستای کند علیا، آبشار کفترلو

مقالات بیشتر درباره تهران بخوانید: الی گشت    

                تور کیش


 

به این مقاله امتیاز دهید
دنیا جای بزرگی است ، برای اینکه فقط یک جا بمونی ✨