پیست اسکی بین المللی دربندسر ، تهران | Darband Sar

"اجاره
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

پیست اسکی دربندسر

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست شما را با پیست اسکی دربندسر  آشنا خواهیم کرد. برای آشنایی با این پیست در نزدیکی تهران در ادامه با ما همراه باشید.

پیست اسکی دربندسر (Darband Sar Ski Resort) از پیست‌های اسکی تهران و شهر شمشک دربندسر از توابع لواسانات و رودبار قصران شهرستان شمیرانات است که در نزدیکی پیست اسکی دیزین و پیست اسکی شمشک قرار دارد. این پیست در ارتفاع ۲۷۰۰ متری از سطح دریا و در ۳۵ کیلومتری شمال تهران قرار دارد و از راه های دسترسی به آن جاده لواسانات و محور لشکرک-فشم (در تمام فصول سال) و کرج-گچسر (فقط در فصل تابستان) است.

شهر تهران پیست های اسکی متعددی دارد اما پیست اسکی دربندسر یکی از مهمترین آن ها می باشد و به دلیل نزدیکی که به شهر تهران دارد طرفداران بسیار زیادی را داراست. پیست اسکی دربندسر یکی از مجهزترین پیست‌های اسکی کشور و تنها پیست اسکی دارای دستگاه برف ساز است. این پیست در سال‌های گذشته همواره میزبانی رقابت‌های لیگ بین‌المللی اسکی را بر عهده داشته‌ است.

پیست اسکی دربندسر در سال ۱۳۵۷ به کمک و همت مربیان اسکی و اهالی شمشک و دربندسر بنام پاپا آغاز به کار کرد. در حین احداث پیست پدر علیداد ساوجی بنام مرحوم اسماعیل ساوجی از مربیان و قهرمانان سابق شمشک، از پایهٔ بالابر به پایین سقوط کرده و جان سپرد.

پیست اسکی دربندسر
پیست اسکی دربندسر

مجموعه تفریحی پیست اسکی دربندسر برای اولین بار در تابستان ۱۳۹۴ پذیرای میهمانان خود خارج از فصل اسکی هم بوده است و شرایط را طوری برای بازدیدکنندگان فراهم آورده که بتوانند در دیگر فصل های سال هم به این منطقه سفر کنند و لحظات خوشی را برای خودشان فراهم آورند.

بهترین زمان سفر

با توجه به سطح ارتفاع این منطقه و از آنجائیکه منطقه رودبار قصران (شامل مناطق میگون، زاگون، فشم، اوشان، شمشک، دربندسر و…) می شود و از آب و هوای متنوعی برخوردار است، اگر برای اسکی بخواهید به سمت آن بروید بهترین زمان بین ماه های دی تا اواخر فرودین است که در این زمان تعداد زیادی از علاقمندان به این ورزش هیجان انگیز را خواهید دید که در پیست اسکی دربندسر حضور دارند.

عکس از خبرگزاری فارس (عکاس: مهدی بلوریان)
عکس از خبرگزاری فارس (عکاس: مهدی بلوریان)

امکانات ورزشی- تفریحی پیست دربندسر

 • یک دستگاه تله سیژ ۴ نفره به طول ۱۲۰۰ متر از کشور فرانسه
 • یک دستگاه تله سیژ ۴ نفره به طول ۸۰۰ متر در ارتفاع ۳۷۵۰ متری از سطح دریا
 • یک دستگاه تله سیژ ۲ نفره به طول ۱۱۱۰ متر
 • یک دستگاه تله‌اسکی بشقابی از کشور ایتالیا به طول ۷۰۰ متر
 • یک دستگاه تله‌کابین ۱۲ نفره به طول ۱۸۳۰ متر با ۵۷ کابین با ظرفیت ۳۰۰۰ نفر در هر ساعت
 • دو دستگاه تله اسکی چکشی (جهت استفاده اسکی بازان مبتدی)
 • یک دستگاه برف‌ساز که قابلیت تولید برف در دمای صفر درجه در طول ۱۳۰۰ متر و به عرض یکصد متر و ارتفاع ۵۰ سانتی‌متر می‌باشد.
 • پنچ دستگاه پیستکوب
 • پیست اسکی شب
عکس از خبرگزاری فارس (عکاس: مهدی بلوریان)
عکس از خبرگزاری فارس (عکاس: مهدی بلوریان)

مدرسه اسکی دربند سر

برای کسانی که آشنایی با این رشته ورزشی ندارند در پیست اسکی دربندسر شرایط آموزشی فراهم آورده شده است، افرادی که می خواهند این ورزش را یاد بگیرند، می توانند در آموزشگاه بین المللی اسکی در دربندسر شرکت کنند و این ورزش هیجان انگیز را یاد بگیرند.

امکانات رفاهی

این مجموعه دارای سه رستوران است؛

 • یک رستوران چوبی منحصر به فرد در ایران به مساحت ۴۰۰ متر مربع در یک و نیم طبقه که تماماً از چوب نرّاد فنلاندی و لوازم جانبی آن از قبیل لوله و کابل برق و رنگ از کشورهای اروپایی تهیه شده‌است.
 • رستوران قله که در ایستگاه مقصد تله کابین قرار دارد.
 • یک رستوران در ایستگاه مقصد تله سیژ دو نفر قرار دارد که تا اطلاع ثانوی غیرفعال است.
عکس از خبرگزاری فارس (عکاس: مهدی بلوریان)
عکس از خبرگزاری فارس (عکاس: مهدی بلوریان)

چطور به پیست اسکی دربندسر برویم ؟

با توجه به این که پیست دربندسر در فاصله ۳۵ کیلومتری شمال شهر تهران و در محله دربندسر در شهر جدید شمشک از توابع لواسانات و رودبار قصران در شهرستان شمیرانات استان تهران قرار دارد، از همین رو به منظور دسترسی به این منطقه ی گردشگری در منطقه شمشک شما می توانید از مسیرهای جاده لواسانات و محور لشکرک- فشم و همینطور مسیری دیگر نظیر کرج- گچسر خودتان را به منطقه ی پیست دربندسر برسانید.

آدرس: استان تهران، رودبارقصران، شهر شمشک، دربند سر

ساعت کاری: از ساعت 08:00 صبح الی 15:00 بعد از ظهر و ساعات کار شب از 15:00 بعد از ظهر تا 20:00 شب

وبسایت رسمی پیست دربندسر: darbandsarski.ir

شماره تماس: 26525175-021

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید:

دنیا جای بزرگی است ، برای اینکه فقط یک جا بمونی ✨