کوه تل انبار گرگان ، از دیدنی های استان گلستان | Golestan

اجاره خودرو در دبی
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

کوه تل انبار گرگان

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست شما را با کوه تل انبار گرگان آشنا خواهیم کرد. برای آشنایی با جاذبه زیبا در نزدیکی گرگان در ادامه با ما همراه باشید.

گرگان از شهرهای شمالی ایران و مرکز استان گلستان است، آب و هوای معتدل دارد. هرچند تابستان‌های آن نسبتا گرم و شرجی است. اقلیم منطقه بسیار گوناگون و متنوع است. این شهر زیبا یکی از مقاصد پرطرفدار برای سفر در میان مردم به خصوص در ایام تعطیلات و نوروز است. گرگان جاهای دیدنی بسیاری دارد که بدون شک باید حتما در سفر به این شهر زیبا و سرسبز از آنها دیدن کنید. یکی از مکان های دیدنی کوه تل انبار گرگان است. برای آشنایی بیشتر با این قله زیبا در ادامه با ما باشید.

کوه تل انبار (Kuh-e Tall Anbar) از مکان های گردشگری گرگان است. اگر از شهر گرگان به سمت جنوب روبرگردانیم، رشته‌کوهی را می‌بینیم که شهر را همچون کمانی در برگرفته بلندترین قله این رشته‌کوه تل‌انبار نام دارد.

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


کوه جنگل تل‌انبار در فاصله ۲۳ کیلومتری جنوب گرگان و در ۶ کیلومتری شمال غربی روستای چهارباغ قرارگرفته است. ارتفاع آن از سطح دریا ۳۰۳۰ متر است و سرچشمه رودهای چهار باغ، سوته رود و خاصه رود است.

کوه تل انبار گرگان
کوه تل انبار گرگان

دره تل‌انبار، از جمله جاهای دیدنی گرگان است که در نزدیکی روستای زیارت نیز می باشد و شما می توانید همچنین از روستای زیبا و دیدنی زیارت که یکی از جاذبه های دیدنی مهم استان گلستان است نیز دیدن کنید. قله تل انبار بلندترین قله مشرف به روستای زیارت است. همچنین مرتفع ترین نقطه منطقه حفاظت شده جهان نما محسوب می شود.

کوه تل انبار گرگان
کوه تل انبار گرگان

کوه تل‌انبار، شامل 53 آبشار با ارتفاع‌های متفاوت می‌باشد. ارتفاع بیست آبشار آن بیش از 10 متر بوده و دو آبشار با ارتفاع بیش از چهل متر دارد. برای بازدید از این آبشارها نیاز به مهارت‌های خاصی است و باید با طناب و سایر تجهیزات در آن فرود آمد. با فرود آمدن به اولین آبشار می‌توان مسیر بازدید از سایر آبشارها را در پیش گرفت.

کوه تل انبار گرگان
کوه تل انبار گرگان

آدرس کوه تل انبار گرگان: استان گلستان، ۲۳ کیلومتری جنوب گرگان و ۶ کیلومتری شمال غربی روستای چهارباغ

ساعت بازدید: همه روزه 24 ساعته

هزینه بازدید: رایگان

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید: الی گشت    

                تور کیش


 

به این مقاله امتیاز دهید
دنیا جای بزرگی است ، برای اینکه فقط یک جا بمونی ✨