نخلستان های سرسبز استان بوشهر | Bushehr

اجاره خودرو در دبی
رزرو تور
تور ترکیه سلام پرواز
 

نخلستان های بوشهر

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست شما را با نخلستان های بوشهر آشنا خواهیم کرد. برای آشنایی با این مناطق سرسبز استان بوشهر در ادامه با ما باشید.

استان بوشهر از استان‌های جنوب غربی ایران است. این بندر زیبا پر از جاهای دیدنی و تاریخی و همینطور سواحل بسیار زیباست. سفر به بوشهر و دیگر شهرهای این استان قطعا یکی از بهترین سفرهای شما خواهد بود. چیزی که بیشتر از همه باعث جذب گردشگران به این استان می شود، همجواری آن با خلیج فارس و وجود نخلستان های وسیع و سرسبز است.

نخلستان های سرسبز مانند نگینی بر انگشتر این استان هستند. شهر دشتستان و آب پخش بیشترین تعداد نخل ها را در استان بوشهر دارند. نخلستان‌ های سرسبز و سربه فلک کشیده ورودی شهر آب ‌پخش جلوه بسیار دیدنی به این منطقه داده است و هیچ مسافری را بدون توقف اجازه عبور نمی ‌دهد.

نخلستان های بوشهر
نخلستان های بوشهر

وجود کانال‌ های پر آب‌ در دو سمت ورودی شهر آب ‌پخش، طراوت و نشاط خاصی به این منطقه بخشیده است تا مسافران نوروزی بتوانند از آب و طبیعت در کنار هم بهره ببرند. این نخلستان ها علاوه بر زیبایی خاص دارای تنوع بالا در خرما هستند. در این مناطق علاوه بر خرما، مرکبات، لیمو، انار و … نیز می روید.

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


استان بوشهر دارای ۳۹ هزار هکتار جنگل نخل و شش میلیون اصله نخل است. جاده‌های بین مزارع، کلبه‌های سنتی (کپر)، صنایع دستی، آیین خرما چینی سنتی جامعه محلی و آب روانی که در مسیر نخلستان‌ها همیشه جاری است از جمله جاذبه‌های گردشگری نخیلات است. روستاهای زیبایی که در درون این نخلستان‌ها وجود دارد، با معماری منحصر به فرد و آیین‌ها و سنن مردم محلی این روستاها تنها بخش کوچکی از جاذبه نخلستان‌های این استان است.

نخلداران هر ساله خرمای خود را در اواخر شهریور تا مهرماه می‌فروشند و منتظر می‌مانند تا سال آینده که نخل‌ها دوباره خرما دهند و بار دیگر درآمد سالانه خود را از نخلستانشان کسب کنند؛ نخل‌هایی که می‌تواند در دیگر فصول سال نیز درآمدزا باشند. سالانه حدود ۱۶۰ هزار تن خرما در استان بوشهر تولید می‌شود که شهرستان دشتستان به‌عنوان قطب تولید خرمای کشور، ۷۰ درصد از خرمای استان بوشهر را تولید می‌کند.

گونه‌های خرمای استان بوشهر ازجمله کبکاب، سعمرون، زاهدی، خاصویی، شهابی، شکر و خنیزی از با کیفیت‌ترین محصول شناخته‌ شده است که علاوه بر بازارهای داخلی در خارج از کشور مشتریان و بازارهای فراوانی دارد.

وجود نخلستان‌ها در استان بوشهر و به ویژه منطقه آب‌پخش، علاوه بر اینکه در زمینه تولید خرما، اشتغال و درآمدزایی دارای اهمیت باشد، دارای زیبایی‌های فراوانی است که می‌تواند به عنوان یکی از ظرفیت‌های گردشگری مورد توجه قرار بگیرد.

نخلستان های بوشهر
نخلستان های بوشهر

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید: الی گشت    

                تور کیش


 

دنیا جای بزرگی است ، برای اینکه فقط یک جا بمونی ✨