میدان ناوونا | پیازا ناوونا رم در ایتالیا

میدان ناوونا در رم ، ایتالیا | Rome

اجاره خودرو در دبی
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

میدان ناوونا

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست درباره میدان ناوونا در رم صحبت خواهیم کرد. برای آشنایی با این میدان معروف و یکی از برجسته‌ترین بناهای باروک در رم، در ادامه با ما باشید.

شهر رم پر از جاهای دیدنی و تاریخی است که در تمام خیابان های آن انتظار شما را می کشند. میدان ناوونا (Piazza Navona)، یکی از بزرگ‌ترین، معروف‌ترین و زیباترین میدان‌های شهر رم است که ذکاوت هنرمندان ماهری همچون «برنینی» و «بورومینی» را به نمایش می‌گذارد.

این میدان بزرگ سه فواره زیبا دارد. مهم ترینشان فواره‌ی وسطی است، چون یکی از شاهکار‌های هنرمند معروف ایتالیا، برنینی است و مجسمه‌های رویش، نمادی از چهار قاره‌اند.

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


میدان ناوونا
میدان ناوونا

هر سه این فواره‌ها توسط آبگذر Aqua Virgo تغذیه می‌شوند. فواره مرکزی و بزرگترین آنها، فواره چهار رودخانه (Fontana dei Quattro Fiumi) است. این فواره بین سال‌های 1647 و 1651 و به درخواست پاپ Innocent X ساخته شد. فواره چهار رودخانه، پیچیده‌ترین فواره‌ها است و توسط Bernini ساخته شده است؛ آن را می‌توان تماشایی‌ترین شاهکار او دانست.

تاریخچه

این میدان در مکان قبلی استادیوم Domitian که در قرن اول بعد از میلاد ساخته شده بود، بنا شده است. رومیان باستان در این محل جمع می‌شدند تا مسابقات را تماشا کنند. این استادیوم در آن زمان ظرفیت 20 هزار تماشاگر را داشت. این استادیوم که محوطه بزرگتری از کولوسئوم داشت برای فستیوال‌ها و رقابت‌های ورزشی استفاده می‌شد.

میدان ناوونا
میدان ناوونا

در قرون وسطی در رم، مردم فقیر و ناامید بودند و علاقه زیادی به سازه‌های باستانی اطرافشان نداشتند. آنها قطعات بیشتر این ساختمان‌های در حال زوال را دزدیده و از سنگ‌هایشان برای ساخت ساختمان‌های خودشان استفاده کردند؛ به همین دلیل است که تنها بخشی از سازه‌های باستانی روم در شهر باقی مانده‌اند. حتی کولوسئوم نیز تکه تکه شد تا در ساخت دیگر بناهای رم، شامل باسیلیکای سنت پیتر به کار رود.

استادیوم Domitian نیز قربانی این نوع تخریب‌ها شد. بعد از این تاراج تنها محوطه‌ای خالی و بزرگ باقی مانده بود. در اوایل رنسانس استادیوم سنگفرش شد و میدان ناوونا ساخته شد. این میدان بعدها به بازار میوه و سبزیجات رم تبدیل شد. در سال 1869 این بازار به Campo dei Fiori انتقال یافت.

میدان ناوونا
میدان ناوونا

رستوران‌های متعددی در اطراف این میدان پراکنده شده‌اند و هنرمندان خیابانی و نوازندگان این ناحیه، سرزندگی بیشتری به آن بخشیده‌اند و نقاشان نیز با کشیدن پرتره، مردم را سرگرم می‌کنند. بنابراین بسیاری از مردم در میدان ناوونا دور هم جمع می‌شوند تا هم معماری جاذبه‌های معروف آن را تماشا کنند که هارمونی خاصی با یکدیگر دارند، و هم در حین صرف غذا از منظره‌ی دیدنی فواره‌های این مکان لذت ببرند.

میدان ناوونا
میدان ناوونا

دسترسی به میدان ناوونا

دسترسی به میدان ناوونا بسیار ساده است. تمام اتوبوس‌های گردشگری رم در فاصله چند دقیقه‌ای پیاده‌روی از میدان توقف دارند. از طریق آنها می‌توانید به راحتی به میدان دسترسی داشته باشید. در نزدیکی میدان ایستگاه مترو وجود ندارد و بهترین راه برای دیدن این جاذبه گردشگری، پیاده‌روی است. می‌توانید بازدید از این میدان را با بازدید از پله‌های اسپانیایی، پانتئون و فواره تروی همزمان کنید. میدان را گشته، فواره‌ها و دیدنی‌ها و جریان زندگی را ببینید بعد از آن توصیه می‌کنیم در یکی از کافه‌های میدان نشسته و یک یا دو ساعت را استراحت کنید.

ویدئو میدان ناوونا رم

 

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید: الی گشت    

                تور مسافرتی


 

به این مقاله امتیاز دهید
دنیا جای بزرگی است ، برای اینکه فقط یک جا بمونی ✨