تور مالزی

میدان سنت پیتر رم

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست درباره میدان سنت پیتر رم صحبت خواهیم کرد. برای آشنایی با این میدان که میدان اصلی رم باستان است در ادامه با ما باشید.


   تبلیغات    

                | محل تبلیغ متنی |


میدان سنت پیتر (Saint Peter’s Square) میدان بزرگی درست روبروی کلیسای سنت پیتر در دولت شهر واتیکان، در داخل شهر رم در ایتالیا است. بسیاری از گردشگران و توریست ها برای بازدید از این کشور کوچک مذهبی، به دیدن میدان سنت پیتر می آیند تا نه تنها از این میدان بی نظیر بازدید کنند، بلکه گاهی به صحبت های پاپ اعظم گوش دهند. همچنین ورودی بسیاری از جاذبه های واتیکان در این میدان قرار دارد.

میدان سنت پیتر واتیکان یا پیازا سن پیترو در مقابل کلیسای سنت پیتر، یکی از مشهورترین میدان های کل ایتالیا است و محل مهمی برای گردشگرانی است که از جاذبه های دیدنی شهر واتیکان بازدید می کنند. اگر چه میدان سنت پیتر در قلب واتیکان است، بسیاری از گردشگران تصور می کنند که این میدان، بخش مهمی از شهر رم است.

میدان سنت پیتر رم
میدان سنت پیتر رم

از میدان سنت پیتر واتیکان، بازدیدکنندگان همچنین می توانند آپارتمان و محل زندگی پاپ را ببینند که نه تنها محل زندگی اوست بلکه تراس و بالکنی که پاپ بر روی آن می ایستد و برای مراجعان و زائران جمع شده در میدان سخنرانی می کند، است.

stpeter square5 - میدان سنت پیتر رم ، ایتالیا | Rome

تاریخچه

الکساندر هفتم در اپریل ۱۶۵۵ به عنوان پاپ انتخاب شد. پاپ جدید به برنینی، معمار و مجسمه تراش برجسته آن عصر، دستور داد تا در جلوی کلیسای سن پیتر یک صحن (میدان) جدید بسازد.

میدان سنت پیتر رم
میدان سنت پیتر رم

در سال ۱۵۶۸ در مرکز میدان، یک ستون هرمی شکل مصری با قدمت ۴۰۰۰ سال قرار داده شده بود. تقریبا صد سال بعد، جیان لورنزو برنینی میدان را طراحی کرد و مجموعه ستون‌های توسکانی را که چهار ستون ردیفی بود به آن افزود. در سال ۱۶۷۵ یک فواره گرانیتی توسط برنینی به میدان افزوده شد تا تقارن فواره دیگری که پیشتر و در سال ۱۶۱۳ توسط کارلو مادرنو طراحی شده بود را کامل کند.

stpeter fountain3 - میدان سنت پیتر رم ، ایتالیا | Rome

فضای بازی که در جلوی کلیسای سن پیر قرار دارد توسط جیان لورنزو برنینی و تحت هدایت پاپ الکساندر هفتم از ۱۶۵۶ تا ۱۶۶۷ بگونه پیشخوانی طراحی شد تا بیشترین تعداد مردم بتوانند مراسم برکت دادن پاپ را که از میانه نمای کلیسا یا از پنجره کاخ واتیکان انجام می‌داد به راحتی ببینند. امکانات عرصه، تحت محدودیت و تحمیل‌های بسیاری از دیگر عناصر موجود در میدان بود. اما در طراحی نیاز بود که دیگر عناصر بگونه‌ای پوشانده شوند تا آپارتمان پاپ بخوبی بچشم بیاید. ستون هرمی، مرکز را مشخص می‌کرد و ستون گرانیتی کالو مادرنو در یک سو ایستاده بود. پس برنینی در سال ۱۶۷۵ و پنج سال پیش از مرگش، ستون دیگر را برای تقارن و ایجاد حالت همسانی ستون‌ها در میدان برپا کرد.

میدان سنت پیتر رم
میدان سنت پیتر رم

معماری میدان سنت پیتر

میدان سنت پیتر در دو طرف توسط دو ستون بند نیم دایره ای محصور شده است. این ستون بند که در سال ۱۶۶۰ ساخته شده است، در مجموع دارای ۲۸۴ ستون به سبک دوریک است. بلندی هر ستون ۲۰ متر و قطر آن ۱٫۶ متر است.

77a63ea1 7fe7 4394 8b17 4298dce61449 - میدان سنت پیتر رم ، ایتالیا | Rome

همچنین در بالای این ستون بند ۱۴۰ مجسمه از پاپ ها، شهدا، قدیسین و کاتبان انجیل نصب شده است. تمامی این مجسمه ها نیز توسط برنینی و شاگردانش ساخته شده اند.

میدان سنت پیتر رم
میدان سنت پیتر رم

طرح برنینی کلیسا را همچون مامنی روحانی در مقابل دنیای آلوده به گناه، با مومنانی که در پناه فراگیر ستون بند جمع شده اند، نمادین می سازد. ابعاد میدان نه تنها به اجبار باید در تناسب با ابعاد عظیم کلیسا می بود، بلکه باید به راحتی گنجایش تمام جمعیت رم را می داشت. برنینی در این هدف کاملا موفق بود، زیرا جمعیت ساکن در رم در آن زمان کمی بیش از ۱۲۰ هزار نفر بود.

ویدئو میدان سنت پیتر رم

 

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید:


  تبلیغات   

            | لمینت دندان | کامپوزیت دندان | ایمپلنت دندان | ارتودنسی |


  • متناسب بودن مقاله
  • کیفیت تصاویر ارائه شده
  • ارزشمند بودن اطلاعات ارائه شده
امتیاز کل
5
در حال ارسال
نظرات کاربر
0 (0 رای)
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
Load More In اروپا

دیدگاه خود را ثبت کنید