محله های خطرناک استانبول ، ترکیه | Istanbul

"اجاره
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

محله های خطرناک استانبول

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست شما را با محله های خطرناک استانبول آشنا خواهیم کرد. برای آشنایی با برخی مناطق نا امن در استانبول در ادامه با ما همراه باشید.

استانبول زیبا آنقدر دیدنی های زیادی دارد که اگر بارها به آن سفر کرده باشید باز هم در سفر بعدی تان برایتان تازگی دارد و مکان های جدیدی را به شما پیشنهاد می دهد. نقطه به نقطه این شهر زیبا پر از آثار دیدنی و جاذبه های زیباست. در کنار تمام این زیبایی ها هر شهر و یا کشوری محله هایی دارد که ممکن است برای توریست ها نا امن باشد و برای رفتن به بعضی مناطق گردشگران باید احتیاط کنند. به خصوص برخی از محله های این شهر مکان های بسیار خطرناکی برای شبگردی گردشگران و حتی مردمان این شهر به شمار می آیند. در ادامه برخی از محله های خطرناک استانبول را به شما معرفی می کنیم.

محله آکسارای

آکسارای نام یکی از خطرناک ترین محله های شهر استانبول می باشد که در واقع پاتوق خلافکاران و قاچاقچیان ترکیه است، روز و شب فرقی ندارد گردشگران باید کلاٌ از رفتن به این محله اجتناب کنند، بد نیست بدانید که یکی از عمده ترین فعالیت های خلافی که در این محله انجام می شود قاچاق انسان می باشد، قاچاقچیان بسیاری در محله آکسارای استانبول هستند که برخی از اتباع کشور های سوریه را به کشور یونان می برند.

محله های خطرناک استانبول
محله های خطرناک استانبول

محله کمال پاشا

شاید با خود تصور کنید که محله کمال پاشا یکی از محله های نامی و معروف شهر استانبول است و از محله های خطرناک ترکیه به شمار نمی آیند، اما باید بدانید که در سال 95 دو گردشگر ایرانی در این منطقه با شش شهروند ترکیه ای درگیر شده و یکی از آن ها به قتل رسید، قاتلان با کشاندن گردشگران ایرانی به محله کمال پاشا قصد اخاذی از آن ها را داشتند که با مقاومت گردشگران ایرانی مواجه شده و آن ها را با ضربات چاقو مجروح کردند، بنابراین تا حد امکان از شبگردی در محله کمال پاشا اجتناب کنید.

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


دولاب دره

از جمله دیگر محله های خطرناک این شهر که به گردشگران توصیه می شود به آنجا نروند می توان به دولاب دره اشاره نمود، افراد کم درآمد ترکیه در این محله زندگی می کنند و تعداد خلافکاران آن بسیار زیاد است و می توان گفت محله ای نا امن برای توریست ها محسوب می شود.

محله های خطرناک استانبول
محله های خطرناک استانبول

خیابان غزی

خیابان غزی نام یکی دیگر از محله های خطرناک ترکیه بوده که درگیری های بسیاری در آن رخ می دهد، تعداد این درگیری ها به قدری بالا بوده که می توان گفت بهتر است هیچگاه به این خیابان مراجعه نکنید، لازم به ذکر است که در برخی اوقات روز پلیس در این محله مستقر بوده و امنیت افراد را تامین می کند.

در آخر باید گفت علی رغم مهمان نواز بودن مردم ترکیه، برخی از آن ها به دنبال سوء استفاده و اخاذی از گردشگران خارجی می باشند، در صورتی که به شبگردی در محله های خلوت و غیر توریستی استانبول بپردازید ممکن از با دزدان و باج گیران خطرناکی مواجه شوید که می توانند به شما آسیب بزنند، بنابراین اگر قصد شبگردی در سفر استانبول را دارید ترجیحا به محله های پر تردد، شلوغ و توریستی مراجعه نمایید تا بتوانید از فارغ از هر گونه نگرانی و استرس در شهر زیبای استانبول به گشت و گذار بپردازید.

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید:

دنیا جای بزرگی است ، برای اینکه فقط یک جا بمونی ✨