ماسال
ماسال

ماسال ، دشتی سر سبز در کوه های تالش | Masal

اجاره خودرو در دبی
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

ماسال 

در این مقاله از معرفی جاذبه های گردشگری شمال ایران درباره یکی از شهر های سر سبز و زیبای استان گیلان سخن خواهیم گفت . بدون شک شما هم نام این شهر زیبا و دیدنی را زیاد شنیده اید اگر میخواهد بیشتر درباره منطقه گردشگری ماسال گیلان بدانید تا آخر این مقاله با مجله گردشگری تاپ توریست همراه باشید.

ماسال

ماسال کجاست ؟

یکی از شهرهای سرسبز و توریستی استان گیلان می باشد که در کناره کوه های تالش قرار گفته است . اکثر مردم این منطقه به زبان های گیلکی و تالشی صحبت میکنند

شهر زیبای ماسال در کنار رودخانه های به نام خالکابی قرار دارد که این رودخانه از قله مرتفع شاه معلم سرچشمه می گیرد و پس از طی 40 کیلومتر به داخل شهرماسال می رسد.

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


 

جاذبه های دیدنی ماسال که می توان به آن اشاره کرد :

شهر ماسال به غیر از اینکه منطقه خوش آب و هوا و بکری دارد به شهر آبشار و کلبه های چوبی نیز در بین مردم ایران و گردشگران شهرت دارد . آبشارهای نظیر ، آبشار ویوز که در منطقه زیبا و ییلاقی اولسبلنگاه قرار دارد . آبشار خون با بیش از 15 متر بلندی , آبشار تولی نساء و آبشار رامینه با ارتفاع 10 متر و همچنین غار باستاتی خندیله پشت ، غار چسلی , غار کلچال همه از جاهای دیدنی ماسال بشمار می رود. یکی از مسیرهای که کوهنوردان علاقه زیادی به آن دارند جاده نیمه آسفالت مسال به خلخال است با عبور از دل جنگل و کوه مسیر فوق العاده زیبای است.

توجه داشته باشید که این مقاله صرفا برای معرفی شهرماسال منتشر شده است که در مقالات بعدی درباره مکانهای گردشگری ماسال بصورت کلی توضیح خواهیم داد.

ماسال

سوغات ماسال

از صنایع دستی این شهر که به عنوان سوغات نیز عرضه می‌شود، می‌توان به تولید شال و صنایع چوبی و چلونگری و جاجیم بافی اشاره کرد. همچنین نان زرین نیز از سوغات معروف این شهر است که در نواحی ییلاقی آن عرضه می‌شود اشاره کرد.

ماسال

اقامتگاه‌های این شهر

اگر میخواهید از اقامت در شهرماسال لذت ببرید حتما به ییلاقات آن بروید. در این منطقه، اگر قصد اقامت در هتل را دارید هتل معصومی یکی از هتل های این منطقه بشمار می رود که یکی از مدرن‌ ترین هتل در منطقه ییلاقات ماسال است. علاوه بر هتل مذبور، اقامتگاهی در منطقه ماسال با نام افرا قرار دارد که مجهز به رستوران نیز است کسانی که به ییلاقات اولسبلانگاه می‌روند، می‌توانند برای اقامت از این هتل استفاده کنند.

دهکده توریستی ملل شاندرمن ماسال، یکی دیگر از مناطق اقامتی و تفریحی در نزدیکی شهر ماسال است این مجموعه، دارای ۱۱ باب ویلای مدرن با امکانات رفاهی است که در فضایی بسیار زیبا و روستایی و خارج از محدوده ترافیک و به دور از شلوغی شهر و با چشم‌اندازی از جنگل و کوه، برای استفاده گردشگران، ساخته شده است.
 الی گشت    

                تور کیش


 

به این مقاله امتیاز دهید