فرودگاه عدنان مندرس ازمیر

فرودگاه بین المللی عدنان مندرس ازمیر ☀️

اجاره خودرو در دبی
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

فرودگاه عدنان مندرس ازمیر

در این مطلب از مجله گردشگری تاپ توریست شما را با فرودگاه عدنان مندرس ازمیر آشنا خواهیم کرد. در ادامه همراه ما باشید.

فرودگاه بین المللی عدنان مندرس ازمیر (Izmir Adnan Menderes Airport) که نام خود را از عدنان مندرس ، اولین رئیس دولت ترکیه مدرن گرفته است، به شهر ازمیر و شهرهای دیگر استان خدمت‌رسانی می‌کند. فاصله فرودگاه تا مرکز شهر ازمیر، تنها ۱۸ کیلومتر است. در سال ۲۰۱۷ با جابجایی ۱۲.۸ میلیون مسافر، این فرودگاه مقام پنجم را در کشور از آن خود کرد.

از جمله پروازهای برقرار در فرودگاه بین المللی عدنان مندرس ازمیر می‌توان به دوبلین، شارجه، استانبول، لندن، تهران، مونیخ، مسکو، وین، زوریخ، سن پترزبورگ، آمستردام و بیروت اشاره کرد. اکثر پروازهای بین‌المللی این فرودگاه، فصلی هستند.

ساخت فرودگاه عدنان مندرس در تاریخ ۲۹ می سال ۱۹۸۴ آغاز و در سال ۱۹۸۷به پایان رسید و در همین سال نیز فرودگاه به مرحله ی بهره‌ برداری رسید. این فرودگاه با توجه به قدمت تاریخی شهر ازمیر و همچنین توجه مردم و دولت ترکیه به این شهر، از جمله فرودگاه‌های نوساز و جدید کشور ترکیه است.

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


فرودگاه عدنان مندرس ازمیر

ولی با این حال این فرودگاه یکی از اصلی‌ترین پایگاه های تردد و حمل و نقل گردشگران  داخلی و خارجی در ازمیر، به عنوان یکی از شهرهای ساحلی  و گردشگری دریای اژه است. ازمیر پس از شهرهای استانبول و آنکارا، به عنوان سومین شهر مهم ترکیه به شمار می آید و از نظر تجاری و صنعتی هم جایگاه مهمی در ترکیه و دریای اژه دارد.فرودگاه عدنان مندرس ازمیر، در مساحتی  به وسعت ۷٫۵۱۸٫۸۷۵ متر مربع احداث شده است  و دارای دو سایت ۳٫۲۴۰ متری در خود می باشد.

ترمینال های فرودگاه

فرودگاه بین المللی عدنان مندرس ازمیر دارای ۲ ترمینال مسافری است که یکی از آن‌ها مختص به پروازهای داخلی و دیگری تنها مختص به پروازهای بین‌المللی و خارجی است. با این که این ترمینال ها از یکدیگر مجزا هستند اما هر دوی این ترمینال ها  از طریق راهرو‌های متحرک به یکدیگر وصل هستند.

فرودگاه عدنان مندرس ازمیر

امکانات فرودگاه

  • از جمله امکانات موجود در این فرودگاه می‌توان به وجود ۱ سالن همایش، سالن غذاخوری عمومی، رستوران‌ها و کافه های مختلف، فروشگاه‌های مختلف خرید هدایا، باجه‌های راهنما و توریست را نام برد.
  • حمل و بسته بندی بار مسافران در این فرودگاه موجود و تا حدودی رایگان است.
  • اینترنت رایگان در این فرودگاه در دسترس همگان است.

خطوط هوایی فعال فرودگاه ازمیر

شرکت هایی که از فرودگاه ایران به ترکیه و شهر ازمیر پرواز می کنند عبارتند از شرکت هوایی ماهان ایر از فرودگاه بین المللی امام خمینی بلند می شود، شرکت هواپیمایی قشم ایر که آن نیز از فرودگاه بین المللی امام خمینی پرواز میکند، شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلاینز که از فرودگاه تبریز به پرواز در می آید و شرکت فری برد ایرلاینز که این نیز از فرودگاه بین المللی امام خمینی پرواز میکند و اما آخرین شرکت هواپیمایی نیز، معراج است که از فرودگاه امام خمینی به سمت شهر ازمیر و کشور ترکیه از زمین بلند می شود.

فرودگاه عدنان مندرس ازمیر

دسترسی 

برای رسیدن از مرکز شهر به فرودگاه ازمیر یکی از آسان ترین و به صرفه ترین گزینه ها استفاده از اتوبوس می‌باشد. اتوبوس های ویژه سرویس های فرودگاهی هر ۲۰ دقیقه یک بار در مقابل دفتر هواپیمایی ترکیش ایر قرار گرفته و گردشگران و مسافران را جابجا می نمایند.

تاکسی هایی که در جلوی فرودگاه مستقر هستند نیز یکی از راه‌های رسیدن به مرکز شهر و یا بالعکس هستند فراموش نکنید که مبلغ کرایه تاکسی ها در شب، بسیار گرانتر از روز های آن است. الی گشت    

                تور کیش


 

به این مقاله امتیاز دهید
جهان را ببین. جهان، رویایی تر از هر رویایی است. (ری بردبری)