آشنایی با بهترین سوغات مرزن آباد | Marzanabad

اجاره خودرو در دبی
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

سوغات مرزن آباد

در این مقاله از وب سایت گردشگری تاپ توریست شما را با سوغات مرزن آباد آشنا خواهیم کرد. برای آشنایی بیشتر با سوغاتی مرزن آباد چالوس در استان مازندران با ما همراه باشید.

مرزن‌آباد از شهرهای استان مازندران در شمال ایران است. این شهر، در بخش مرزن آباد کلاردشت، شهرستان چالوس قرار دارد. مرزن آباد یکی از بهترین جاهای دیدنی چالوس را در بر میگیرد که شامل طبیعت روستایی و بکر منطقه ای شمال کشور می باشد.

نیازی به معرفی نیست. کلاردشت را همه می شناسند. منطقه ای که به یکی از قطب های گردشگری شمال ایران تبدیل شده که این را از دریاچه، جنگل، آب و هوای مطبوع و مناظر طبیعی دل انگیزش وام دارد. مرزن آباد یکی از بکرترین و زیباترین مناطق شمال کشور است که گردشگران زیادی را به سمت خود می کشاند. این شهر خوش آب و هوا علاوه بر طبیعت زیبای خود سوغات و خوردنی های خوشمزه بسیاری دارد که می توانید به عنوان سوغات بخرید. در ادامه با ما باشید تا بهترین سوغات مرزن آباد را به شما معرفی کنیم.

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


انواع ترشی

اگر مهمان خانه های اهالی خونگرم مرزن آباد باشید و یا به این شهر سفر کرده باشید ترشیجات جز ثابت سفره هایشان است و خوردن ترشی در کنار غذا بسیار دلپذیر است. میتوانید این محصولات خوشمزه را از محلی ها تهیه کنید.

سوغات مرزن آباد
سوغات مرزن آباد

انواع مربا

خوشبختانه این شهر برای کسانی که با ترشی رابطه خوبی ندارند هم پیشنهادات خوشمزه و ویژه ای دارد. از آنجایی که این شهر خوش آب و هوا میوه های خوشمزه و متنوعی نیز دارد یکی از بهترین سوغات آن مرباهای متنوع اش است.

انواع لبنیات محلی

یکی از بهترین سوغات این شهر و شاید بتوان گفت تمام شهرهای شمالی لبنیات محلی آنهاست. به دلیل تازه بودن لبنیات این شهر بسیار با کیفیت هستند. بنابراین بدون خرید شیر و ماست و کره محلی از این شهر نروید.

سوغات مرزن آباد
سوغات مرزن آباد

کلوچه 

کلوچه نیز یکی از سوغاتی های محبوب شهرهای شمالی است. کلوچه های خوش طعم که عطر دارچین شان هوس برانگیز است. قطعا هیچ کس با دیدن کلوچه های شمالی دست خالی بر نمیگردد.

همچنین قالی یکی از مهم‌ترین صنایع دستی شهر مرزن آباد است. جاجیم، جوراب، کوزه‌های سفالی و دستکش های پشمی از دیگر صنایع دستی و سوغات معروف مرزن آباد محسوب می‌شوند.

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید: الی گشت    

                تور کیش


 

به این مقاله امتیاز دهید
دنیا جای بزرگی است ، برای اینکه فقط یک جا بمونی ✨