رزرو آنلاین اقامتگاه بلیط استانبول سفرمارکت لیدوما تریپ

روستای بیابانک

در این مقاله از وب سایت گردشگری تاپ توریست شما را با روستای تاریخی بیابانک در استان سمنان آشنا خواهیم کرد . در ادامه مطلب همراه ما باشید.

بیابانک روستایی تاریخی و احتمالا با قدمتی چند هزار ساله و از روستاهای بخش مرکزی شهرستان سرخه در استان سمنان است. این روستا محل گردشگری است و امامزاده و مساجد و آب‌انبار باسازی شده آن از جمله آثار باستانی این منطقه است. ایستگاه راه آهن بیابانک (در مسیر راه آهن تهران مشهد)در مجاورت این روستا قرار دارد.بیابانک در ۲۹ کیلومتری جنوب غربی شهر سمنان (۶ کیلومتری جنوب شرقی شهر سرخه) در دهستان لاسگرد در شهرستان سرخه جای دارد.

بلیط سفر

آثار باستانی و جاذبه‌های گردشگری روستای بیابانک

  • آب‌انبارهای مرکزی و قدیمی
  • یخچال قدیمی
  • قلعه سعادت آباد
  • کویر نوردی
  • رصد آسمان و نجوم (بدلیل میزان بسیار پایین آلودگی نوری، کویر مجاور این روستا مورد توجه منجمین و علاقمندان به نجوم قرار دارد)
  • نمک دره
  • صخره عقاب
روستای بیابانک
روستای بیابانک

کویر کوه سرخ و تندیس طبیعی پرنده همای سعادت در استان سمنان واقع است. این منطقه شامل پدیده‌های زمین‌شناسی مختلف از جمله فرسایش تونلی، بدلند و اشکال شبه کارست است که در نوع خود در کشور کم نظیر است. آب در این نقطه کاملاً اشباع شده از نمک و گچ است. آب رودخانه شوراب همانند دوغاب گچ در مسیل جریان دارد. در کناره‌های رودخانه نیز لایه ضخیمی از لایه‌های نمکی، سطحی صاف و صیقلی و سفید رنگ را به وجود آورده‌است. این لایه بسیار نرم است.

روستای بیابانک
روستای بیابانک

در کیومتر ٢٢ از ابتدای جاده خاکی، رودخانه شوراب مسیر تردد خودروها را بریده است. با خودروهای سواری امکان عبور از آن وجود ندارد و می‌بایست از این نقطه پیاده‌روی در کویر را آغاز کرد. کوه سرخ در ۵ کیلومتری جنوب شوراب قرار دارد و از این منطقه به وضوح قابل مشاهده است. صخره‌ای که بر اثر وزش باد به شکل یک عقاب بسیار زیبا در آمده‌است و اگر شما این صخره را از کمی بالاتر ببینید عقابی را می‌بینید که بال‌های خود را به صورت نیمه باز درآورده و شاید کسی باور نکند که این منظره به صورت طبیعی شکل گرفته‌است وساخته دست انسان نیست.

روستای بیابانک
روستای بیابانک

نکته قابل توجه بعدی راجع به این روستای گردشگری اینکه اولین قطار بومگردی روستایی کشور در آن راه اندازی شده است. از جمله تفریحاتی که در بیابانک می توان انجام داد روستاگردی، کویر نوردی، شترسواری، بیابان ‌گردی و دوچرخه‌ سواری است که همگی در کنار هم بیابانک را به یک محل گردشگری تبدیل کرده است.

روستای بیابانک

نحوه دسترسی به روستای بیابانک

راه آهن

ایستگاه راه‌آهن بیابانک در مسیر راه‌آهن تهران مشهد، آخرین ایستگاه قبل از ایستگاه سمنان است. فاصله ایستگاه تا روستا در حدود دو کیلومتر است که هیچ حمل و نقل عمومی در این محدوده وجود ندارد و تردد محلی نیز بسیار به ندرت انجام می‌شود. قطارهای سریع السیر یا قطارهای ویژه معمولاً در این ایستگاه توقف ندارند لذا باید قبل از سوار شدن به قطار از این موضوع اطمینان حاصل نمود.

وسیله نقلیه شخصی

در صورت حرکت از تهران به سمت مشهد، پس از رسیدن به شهر سرخه، از جاده خارج شده و وارد شهر شده و به تابلو راهنمای جهت روستای بیابانک توجه شود . فاصله روستا تا شهر سرخه ۷ کیلومتر بوده و دارای جاده آسفالت است.

در صورت حرکت از مشهد به سمت تهران، پس از عبور از شهر سمنان و پس از طی مسیر حدود ۵ کیلومتر، به تابلوی راهنمای جاده روستای بیابانک توجه گردد . این جاده از سمت چپ از جاده اصلی جدا شده و طول آن حدود ۱۵ کیلومتر است و پس از پشت سر گذاشتن روستای صوفی آباد به روستای بیابانک می‌رسد.


اجاره سوئیت و ویلا در سپنجا

   تبلیغات    

                 تور کیش

Load More In سمنان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *