آبشار زیبای آرانا در خرمدره ، زنجان | Zanjan

اجاره خودرو در دبی
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

آبشار آرانا

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست شما را با آبشار آرانا زنجان آشنا خواهیم کرد. برای آشنایی با این آبشار زیبا در استان زنجان در ادامه با ما همراه باشید.

زنجان یکی از استان‌های ایران است که در شمال غربی ایران قرار گرفته و از مناطق ترک‌‌نشین محسوب می‌شود. جاذبه‌های طبیعی و تاریخی این استان را نمی‌توان نادیده گرفت زیرا زنجان با داشتن آب و هوایی خاص و خنک، به عنوان بهشتی معتدل شناخته می‌شود که هر ساله میزبان عده‌ی کثیری از طبیعت دوستان است. یکی از جاذبه های دیدنی طبیعت زیبای این استان آبشار آراناست.

آبشار آرانا (Arana Waterfall) یکی از زیباترین جاذبه‌های طبیعی استان زنجان است که در ۲۷ کیلومتری شمال شهر خرم‌دره و بین دو روستای مغول‌آباد و آرانا واقع شده است. دسترسی به این آبشار کاملا راحت بوده و جاده آسفالته تا نزدیکی آن کشیده شده است و با خودرو می‌توانید تا بالای آن بروید.

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


طبیعت بکر و شلوغ نبودن فضا موجب شده است که محیط اطراف کاملا تمیز و بدون زباله باشد. این آبشار بین صخره های بلند قرار گرفته و رفتن به پایین آبشار سخت و با تجهیزات کوهنوردی میسر است.

این آبشار به دلیل قرارگیری در منطقه بکر، سرسبز و زیبای خرمدره که یکی از مناطق خوش آب و هوای استان زنجان به حساب می آید، یکی از جاذبه های بی نظیر این استان است که هر ساله میزبان گردشگران زیادی است.

آبشار آرانا - عکس از: M.A.M
آبشار آرانا – عکس از: M.A.M

اگر به استان زنجان مسافرت کرده‌اید و قصد دیدن این آبشار را دارید حداقل نصف روز زمان بگذارید و از طبیعت زیبای این منطقه نیز لذت ببرید. در ادامه تصاویری زیبا از آبشار آرانا و منطقه سرسبز خرمدره را ببینید.

عکس از: M.A.M
عکس از: M.A.M
آبشار آرانا - عکس از: M.A.M
آبشار آرانا – عکس از: M.A.M
عکس از: M.A.M
عکس از: M.A.M
آبشار آرانا - عکس از: M.A.M
آبشار آرانا – عکس از: M.A.M

آدرس: استان زنجان، خرم دره‎، جاده ارانج

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید: الی گشت    

                تور کیش


 

به این مقاله امتیاز دهید
دنیا جای بزرگی است ، برای اینکه فقط یک جا بمونی ✨