بلیط استانبول سفرمارکت لیدوما تریپ

جاذبه های گردشگری تورین

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست شما را با جاذبه های گردشگری تورین ایتالیا آشنا خواهیم کرد. پس اگر قصد سفر به ایتالیا و شهر تورین را دارید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

تورین (Turin) شهری در شمال غربی ایتالیا و مرکز استان پیه مونته (در ایتالیایی Regione Piemonte) و نیز مرکز شهرستان تورینو می‌باشد. تورین نخستین پایتخت ایتالیا در فاصله سالهای ۱۸۶۱ تا ۱۸۶۵ می‌باشد. به لحاظ جمعیتی چهارمین و به لحاظ اقتصادی سومین شهر مهم کشور ایتالیاست.

به‌ طور کلی ابنیه و اماکن دیدنی شهر تورین شامل میدان‌ها، موزه‌ها، کلیساهای قدیمی، پارکها، قلعه‌ها و تپه زیبای مشرف به شهر در کرانه شرقی آن و به امتداد ساحل رود پو می‌شود. محوریت ابنیه تاریخی در تورین، هویت سلطنتی شهر است. این شهر دیدنی های متنوع و متناسب با هر سلیقه ای دارد. در ادامه با جاذبه های دیدنی تورین آشنا می شویم.

بلیط سفر

دیدنی های تورین

میدان سن کارلو – ‏Piazza San Carlo‏‏‏‏‎

تورین شهریست که در آن خیابان ها و میادین زیبایی وجود دارد اما در این میان هیچ میدانی به زیبایی و جذابیت سن کارلو ‏نیست. اطراف این میدان را ساختمان های زیبا و مسقف پوشانده است. زیر این سقف ها می توانید برخی از زیباترین و شیک ترین ‏فروشگاههای شهر تورین و کافه های قدیمی را بیابید. مجسمه ای که در وسط این میدان قرار گرفته است مربوط به دوک امانوئل ‏فیلیبرت سال 1838 است.

جاذبه های گردشگری تورین ایتالیا
جاذبه های گردشگری تورین ایتالیا

مول آنتونلیانا – Mole Antonelliana

‏مول آنتونلیانا نماد اصلی شهر تورین محسوب می شود که نام خود را از نام سازنده اش، الساندرو آنتونلی، گرفته است. این ‏ساختمان در سال 1889 تکمیل شده است و داخل آن موزه ملی سینمای این شهر قرار گرفته است، بسیاری آن را بلندترین موزه ‏جهان می شناسند.

کاخ سلطنتی – ‏Palazzo Reale di Torino

‏‏‏‏کاخ سلطنتی تورین یک کاخ تاریخی مربوط به خاندان ساووی است که کاملا یک سو از میدان پیاتزا کاستلو را در مرکز شهر ‏تورین به خود اختصاص داده است. این کاخ در قرن 16 ساخته شده است اما در قرن 17 تغییراتی به روی آن اعمال شد و آن را ‏مدرن تر کردند. در سال 1946 این کاخ به یک موزه تبدیل شد و از سال 1997 نیز در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت ‏رسید. در اطراف این کاخ باغ سلطنتی زیبا و جذابی وجود دارد که در گوشه ای از آن موزه باستان شناسی قرار گرفته است.

کاخ مادام – ‏Palazzo Madama‏‏ ‏‏‏‎

این کاخ بزرگ در مرکز میدان کاستلو قرار گرفته است. این ساختمان در قرن 13 یک قلعه بود که سپس در قرن 15 با بازسازی ‏های انجام شده و گسترش آن به یک کاخ تبدیل شد. داخل این کاخ موزه هنرهای قدیمی را خواهید یافت که در آن آثار هنری ‏باقیمانده از تاریخ شهر تورین دیده می شود.‏‏ ‏ ‏‏ ‏‏‏‏‏‏‏ ‏

جاذبه های گردشگری تورین ایتالیا
جاذبه های گردشگری تورین ایتالیا

کلیسای جامع ‏‎ ‎سن جیوانی باتیستا – ‏Cathedral of San Giovanni Battista‏

در نزدیکی کاخ سلطنتی، کلیسای جامع سن جیووانی باتیستا قرار گرفته است که اولین نمونه از معماری رنسانس در شهر تورین ‏است. این کلیسا در سالهای 1492 الی 1498 ساخته شده است. اصلی ترین جاذبه این کلیسا برای بازدیدکنندگان پوشش مقدس سانتا ‏سیندون است که به ندرت در انظار عمومی به نمایش گذاشته می شود و در یک محفظه ضد گلوله و ضد حریق قرار گرفته است ‏و به خوبی از آن محافظت می شود.

قصر وناریا – La Venaria Reale

قصر وناریا که با نام قصر ونریا نیز شهرت دارد، متشکل از اقامتگاه سلطنتی و باغ می‌شود و در نزدیکی شهر تورین، ایتالیا قرار دارد. با ۸۰ هزار متر مربع زیربنای قصر و در مجموع ۹۵۰ هزار متر مربع مساحت، وناریا یکی از بزرگ‌ترین قصرهای جهان به‌شمار می‌رود. قدمت این مجموعه به سال ۱۶۷۵ میلادی بازمی‌گردد و با معماری باروک فضاهای داخلی مانند تزیینات مرمری گالری بزرگ و همچنین پارک گسترده‌اش شهرت دارد. قصر وناریا به‌عنوان یکی از اقامتگاه‌های خاندان سلطنتی ساووی، در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

کاخ کارینیانو – Palazzo Carignano

در حوالی میدان کستلو ساختمان مجلل و با عظمت کاخ کارینیانو را می توانید ببینید. این ساختمان به منظور گردهمایی افراد پارلمان ایتالیا در سال های 1861 تا 1864 تاسیس شد . در همین محل پادشاهی ایتالیا برای اولین بار رقم خورد.

جاذبه های گردشگری تورین ایتالیا
جاذبه های گردشگری تورین ایتالیا

کاخ ریولی (موزه هنرهای معاصر) – Castello di Rivoli

کاخ ریولی از اقامتگاه‌های سابق خاندان سلطنتی ساووی در تورین محسوب می‌شود و در سال ۱۷۸۸، با سبک معماری باروک ساخته شد. این بنای تاریخی که در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز قرار دارد، امروزه میزبان موزه هنرهای معاصر است. با افتتاح در سال ۱۹۸۴، این موزه اولین موزه هنرهای معاصر در ایتالیا به‌شمار می‌رود و علاوه بر گردآوری و نمایش آثار هنری، به فعالیت‌های تحقیقاتی و برنامه‌های آموزشی نیز می‌پردازد.

دروازه پالاتین – ‏Porta Palatina

دروازه پالاتین دروازه شهر است که قدمت آن به دوران رومیان باز می گردد. این دروازه امروزه محل اتصال بین تورین مدرن ‏در سمت شمال و شهر قدیمی در سمت دیگر آن می باشد. این دروازه یکی از معدود سازه های باقیمانده از قرن یکم است که در ‏کنار سالن تئاتر باستانی که با فاصله اندکی از آن قرار گرفته است پارک باستان شناسی را تشکیل می دهند که در سال 2006 ‏بازگشایی شد.

موزه مصری – ‏Museo Egizio‏ ‏

‏ در حالیکه ممکن است به این فکر کنید که برای دیدن آثار باستانی مصری به تورین نیامده اید اما باید این را بدانید که چنین ‏کلکسیون قدرتمندی از این آثار در هیچ جای دنیا مگر قاهره نخواهید یافت. این مجموعه از سال 1824 جمع آوری شده است ، در ‏آن زمان طی کاوش های انجام شده در مصر 5268 اثر باستانی بدست آمد که امروزه در میان آنها می توان مجسمه های خدایان ‏گوناگون مصری را مشاهده کرد.

جاذبه های گردشگری تورین ایتالیا
جاذبه های گردشگری تورین ایتالیا

موزه ملی اتومبیل – ‏Museo Nazionale dell’Automobile‏‏‏‏‎

‏‏موزه ملی اتومبیل شهر تورین موزه ایست برای نمایش پیشرفت و توسعه ماشین در این شهر و بیشتر به روی تولید کنندگان ‏اتوموبیل شهر تورین تمرکز دارد، هر چند به آنها ختم نمی شود بلکه در این موزه همچنین اتومبیل های کلاسیک و آنتیک نیز ‏به نمایش گذاشته شده و داستان هر یک بازگو می شود.

دژ فنسترله – Forte di Fenestrelle

دژ فنسترله در کوه پینایا در پارک طبیعی اورسیرا روچاوره (Orsiera Rocciavre)  قرار گرفته است و ۱۳۰ هکتار وسعت دارد. این دژ یکی از بزرگ‌ترین سازه‌های مستحکم در اروپا به‌شمار می‌رود و شامل مجموعه‌ای از سه قلعه‌ی بزرگ، به‌علاوه‌ی حصارهای محافظ، باروها، توپخانه‌ها، سربازخانه‌ها، انبارهای باروت، انبارهای کالا، آشپزخانه‌ها، عمارت فرماندار، محوطه‌ی رژه و کلیسا می‌شود. به دلیل وسعت و عظمت زیاد، دژ فنسترله را در ایتالیا، دیوار بزرگ آلپ می‌نامند.

روستای قرون وسطی و پارک ولنتینو – ‏Borgo Medievale e Parco del Valentino

اگر در این شهر از بازدید کاخ های مجلل و ساختمان های بزرگ خسته شدید می توانید به سمت رودخانه حرکت کنید و به پارک ‏زیبا و سرسبز ولنتینو سر بزنید. در اینجا می توانید یک روستای کاملا تاریخی مربوط به قرون وسطی را نیز ببینید. ساختارهایی ‏که کاملا با آنچه در سطح شهر دیده بودید فرق می کند و شما را به دوره ای دیگر وارد می کند.

جاذبه های گردشگری تورین ایتالیا
جاذبه های گردشگری تورین ایتالیا

دریاچه چرزول – Lago di Ceresole

دریاچه چرزول که با نام دریاچه سرسول نیز شناخته می‌شود، دریاچه‌ای مصنوعی و کوچک در کلانشهر تورین ایتالیا است که بین سال‌های ۱۹۲۵ تا ۱۹۳۱ با احداث سد و نیروگاه برق، ایجاد شد. فضای اطراف این دریاچه بسیار زیبا و دیدنی است. بازدیدکنندگان از این سد می‌توانند از ورزش‌های آبی، پیاده‌روی، گشت‌وگذار و تماشای چشم‌انداز کوهستانی خیره‌کننده‌اش لذت ببرند.

پارک ملی گرن پارادیزو – Parco Nazionale Gran Paradiso

پارک ملی گرن پارادیزو، یک مقصد گردشگری جذاب است که مناظر کوهستانی فوق‌العاده‌ای دارد و فرصت‌های بی‌نظیری برای پیاده‌گردی و کوه‌پیمایی در دل طبیعت و در مسیرهای زیبا با چشم‌اندازهای عالی دارد. در این پارک، فعالیت‌های تفریحی فصلی برای گردشگران وجود دارد. در تابستان تفریحاتی مثل پیاده‌روی، در پاییز گشت‌وگذار در انبوه درختان هزار رنگ، در زمستان اسکی و پاچیله و در فصل بهار، عکاسی از گل‌های زیبای بهاری در این پارک ملی رایج است.

خیابان های سنگفرش تورین

از گشتن در قصرهای این شهر خسته شده اید؟ یکی از بهترین و مجبوب ترین جاذبه های تورین، پیاده روی در این شهر است. در این شهر کیلومترها پیاده رو سنگ فرش، با طاق های باز دارد که عموما مسقف هم هستند. در سراسر این مسیر فروشگاه های مختلفی هم وجود دارند که می توانید حین پیاده روی آن ها را تماشا کنید و یا اینکه در کافه ها و رستوران های آن بشینید و از نوشیدن یک فنجان قهوه لذت ببرید.

جاذبه های گردشگری تورین ایتالیا
جاذبه های گردشگری تورین ایتالیا

کافه های و شکلات های معروف تورین

تورین مقصدی برای عاشقان شکلات است. در سراسر تورین کافه‌ های بسیار زیبا و متنوعی قرار گرفته اند که خود یکی از جاذبه های شهر محسوب می شوند. این کافه ها در محیط های زیبا و با طراحی‌ هایی بسیار دلنشین هستند. بعضی از کافه های این شهر شهرت جهانی دارند. شکلات های کاکائویی که تورین به داشتن آن معروف است ریشه در تاریخ این شهر و کافه های تاریخی اش دارد.

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید:

 


اجاره سوئیت و ویلا در سپنجا

   تبلیغات    

                 تور کیش

Load More In اروپا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *