منطقه طسوج ، بهشتی در کهگیلویه و بویراحمد | Tasouj

اجاره خودرو در دبی
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

منطقه طسوج

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست شما را با منطقه طسوج آشنا خواهیم کرد. برای آشنایی با این منطقه زیبا در شهرستان چرام در استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه با ما همراه باشید.

منطقه گردشگری طسوج (Tasouj) در قسمت جنوب شرقی کهگیلویه و بویراحمد قرار گرفته است. این منطقه کوهستانی و زیبا دارای منابع آب فراوان، چشم‌انداز زیبا، طبیعتی بکر و منحصر به فرد است. منطقه طسوج آب و هوایی بسیار مطبوع و معتدل دارد. این منطقه در بهار و تابستان طبیعتی کم‌نظیر داشته و آبشار آن آبی گوارا و شفاف دارد.

منطقه طسوج در شهرستان چرام به‌ عنوان یکی از قطب‌های مهم گردشگری در استان کهگیلویه و بویراحمد و از جاهای دیدنی دهدشت محسوب می‌شود و یکی از مناطق مهم گردشگری استان از لحاظ طبیعت و اکوتوریسم است. این منطقه چون بهشتی سرسبز در ارتفاعات این استان می درخشد.

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


جاذبه های دیدنی منطقه

  • چشمه سرکوته
  • امامزاده گلبهار
  • آبشار طسوج

آبشار طسوج در سردترین نقطه شهرستان چرام و در ۷۰ کیلومتری شهر دهدشت در دل طبیعتی چشم‌نواز و سرسبز قرار گرفته است. این آبشار زیبا و فضای اطراف آن در تمام طول سال پذیرای گردشگران بسیاری است. اطراف آبشار طسوج را طبیعت زیبا و بکر، باغات سیب و درختان کهنسالی در برگرفته است.

منطقه طسوج
منطقه طسوج
  • منطقه زیبای شراب گرو
  • کتیبه تنگ المون

بقایای یک عمارت تاریخی در فاصله ۳۰ متری آبشار در این مکان دیده می‌شود که از دوره احتشام‌السلطنه برجای مانده است و نشان می‌دهد اطراف این طبیعت زیبا، روزگاری تاریخی در دوره قاجاریه را نیز در شناسنامه خود داشته است. از این عمارت، کتیبه‌ای به خط ثلث برجای مانده که تاریخ آن سال ۱۲۹۶ را نشان می‌هد.

منطقه طسوج
منطقه طسوج

پوشش گیاهی منطقه

پوشش گیاهی منطقه طسوج را درختان زیبای بلوط تشکیل می‌دهند. درختان چنار نیز در کناره سکوهای نشیمن و در اطراف آبشار قرار گرفته‌اند. این درختان زیبای سر به فلک کشیده و طبیعت سرسبز، که چشم هر طبیعت‌گردی را به سمت خود خیره می کنند، سایه‌ساری برای استراحت رهگذران و گذران اوقات گردشگران و طبیعت‌گردان محسوب می‌شوند.

منطقه طسوج در تابستان ها که آب و هوای شهرستان های کهگلویه و چرام گرم است، آب و هوای معتدل سردسیری دارد که وجود چندین نهر و رودخانه خروشان و وجود باغ های انار، گردو، انجیر و انگور زیبایی این منطقه را دوچندان کرده است. سرسبزی این منطقه توجه هر گردشگری را جلب می کند.

ویدئویی از منطقه زیبای طسوج

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید: الی گشت    

                تور کیش


 

به این مقاله امتیاز دهید
دنیا جای بزرگی است ، برای اینکه فقط یک جا بمونی ✨