چشمه آبگرم آب اسک آمل ، مازندران | Ab-e Ask

اجاره خودرو در دبی
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

چشمه آبگرم آب اسک

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست شما را با چشمه آبگرم آب اسک آشنا خواهیم کرد. برای آشنایی با این چشمه در روستای آب اسک در ادامه با ما همراه باشید.

روستای آب اسک آمل، روستایی بسیار زیبا از توابع بخش لاریجان و در 85 کیلومتری آمل در استان مازندران است. این روستا از شمال به دامنه‌های قله دماوند منتهی می‎گردد. اگر از جاده هراز به سمت شمال حرکت کنید، در شرق جاده تابلوی روستایی را خواهید دید به نام آب اسک که از مقاصد گردشگری مهم شهرستان آمل به شمار میرود.

چشمه آبگرم آب اسک که در بخش لاریجان شهرستان آمل در استان مازندران واقع شده دارای خواص درمانی بسیاری است که در کنار دیگر آب گرم های منطقه جزو جاذبه های طبیعی درمانی آن به شمار می رود. این چشمه آب گرم از جاذبه های مهم روستای زیبا و دیدنی آب اسک به شمار می رود. پیرامون این چشمه قشرهای آهکی پدید آمده  که به مرور زمان به سنگ های مرمر تبدیل شده است.

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


این آب گرم برای درمان امراض جلدی از قبیل اگزما و زخمهای کهنه توصیه شده است. علاوه بر آب گرم فوق، آب معدنی های دیگری نیز در آب اسک وجود دارد که برای رفع امراض جلدی و گوارشی توصیه شده اند.

آب چشمه آب اسک از دل زمین می جوشد و با مواد گوگردی و املاح معدنی همراه شده که دارای خواص درمانی میباشد و برای بیماری‌های پوستی، درد مفاصل و… بسیار توصیه شده است. خوب است بدانید که در بالای همین روستا نیز چشمه آب فرنگی یا آب آهن قرار دارد که برای درمان بیماری‌های کم خونی توصیه میشود.

چشمه آبگرم اسک که در فاصله ۸۰ کیلومتری شهر آمل به تهران قرار دارد، از توابع شهرستان لاریجان به حساب می آید و از آب و هوای بسیار خوب و معتدلی برخوردار است که با طبیعت زیبا و فوق العاده بکر این روستا توام شده است. همچنین رودخانه هراز که از رشته کوه‏ های البرز سرچشمه می‏ گیرد حواشی مناسبی برای اتراق گردشگران فراهم آورده است.

چشمه آبگرم آب اسک
چشمه آبگرم آب اسک

به طور کلی روستای آب اسک با 9 چشمه ی آب معدنی ظرفیت این را دارد که به یکی از قطب های گردشگری سلامت در ایران تبدیل شود. چشمه های معدنی آب اسک با دارا بودن مواد معدنی چون بی‌کربنات ها، گوگرد، کلرور و هیدروژن سولفوره قابلیت های درمانی بسیاری دارد. آب های معدنی چشمه های آب اسک در درمان بیماری هایی مثل امراض پوستی، عفونت های مجاری تنفسی، رماتیسم های مزمن و تورمی، لارنژیت و کلیه ی التهابات مزمن می توانند بسیار موثر واقع شوند. نام برخی از این چشمه ها عبارتند از؛ چشمه ناد علی، جشمه قل قله سر، قالی بال چشمه و زاغ چشمه.

اقامت در آب اسک

این روستا تنها دارای یک هتل آپارتمان می‌باشد. هتل آپارتمان مهرگان در منطقه تفریحی آب اسک قرار گرفته است. این قسمت از آب اسک نقش یک کانون خدماتی بین راهی را برای گردشگران و مسافران به عهده دارد و به همین دلیل همواره تعدادی گردشگر و بازدیدکننده در این محل حضور دارند و آستانه تقاضای لازم برای احداث تأسیسات اقامتی وجود دارد.

چطور به روستای آب‌ اسک برویم ؟

روستای آب اسک از توابع بخش لاریجان، شهرستان آمل است. این روستا در استان مازندران واقع شده است. فاصله آب اسک تا آمل ۸۵ کیلومتر، تا ساری ۱۶۰ کیلومتر و از شمال شرق تهران ۹۰ کیلومتر است. بهترین مسیر سفر به روستای آب‌ اسک جاده ارتباطی تهران- آمل و محور هراز می‌باشد.

چشمه آبگرم آب اسک
چشمه آبگرم آب اسک

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید: الی گشت    

                تور کیش


 

به این مقاله امتیاز دهید
دنیا جای بزرگی است ، برای اینکه فقط یک جا بمونی ✨