کویر نمک دامغان
کویر نمک دامغان

معرفی کویر نمک یا کویر حاج علی قلی ، دامغان | Dasht-e Kavir

اجاره خودرو در دبی
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

کویر نمک دامغان

در این مقاله از وب سایت گردشگری تاپ توریست شما را با کویر نمک دامغان در استان سمنان آشنا خواهیم کرد. در ادامه مطلب همراه ما باشید.

کویر حاج علی‌قلی (کویر دامغان، کویر نمک) کویر و نمکزاری در جنوب شرقی دامغان و نزديکي روستاي حسن‌آباد قرار دارد. گسترهٔ این کویر از کوه آهواند در شرق تا روستای فرات در غرب است. کوه‌های ترکمن‌گدار، خرس و دولت‌دیار در کرانهٔ جنوبی، و کوه پنج و سرخ‌کوه در کرانهٔ جنوب غربی این کویر جای‌دارند. رود فصلی کر از جنوب غرب به سوی دریاچهٔ نمک سرازیر می‌شود.کویر نمک دامغان

اگر در زمانی بعد از بارندگی به دریاچه برسید شش ضلعی‌ها‌ی بسیار زیبایی را می‌بینید که تمام سطح دریاچه را پوشانده‌اند و در عین بی نظمی‌ دارای نظمی ‌خاص مانند جورچین در کنار یکدیگر قرار گرفته اند. همچنین دیدن غروب و طلوع آفتاب در این کویر یکی از زیبایی هاییست که کمتر کسی آن را در زندگی خود تجربه کرده است.کویر نمک دامغان

کویر نمک دامغان
کویر نمک دامغان

این کویر در فصل های مختلف و متناسب با بارندگی شکل خود را تغییر میدهد . در فصل ها پر بارش و معمولا در فصل بهار این کویر بصورت دریاچه ی نمک پدیدار میشود و در حالت عادی بصورت کویر نمک با صفحاتی با اشکال هندسی زیبا است.

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


کویر نمک دامغان

شما می‌توانید با همراه داشتن امکانات اولیه از جمله چادر شبی را آرام به دور از دردسرهای زندگی شهری همراه با آرامش و حتی نگرانی از وجود حیوانات وحشی و با اطمینان به آنتن دهی تلفن همراه در کویر جنوب شهرستان دامغان همراه با دیدن ستاره‌ها‌ سپری کنید.

آدرس : کیلومتر۴۳ جاده دامغان-اصفهان – مجاور روستای حسن آباد- دریاچه نمک دامغان الی گشت    

                تور کیش


 

به این مقاله امتیاز دهید
جهان را ببین. جهان، رویایی تر از هر رویایی است. (ری بردبری)