کوهشار مشهد
کوهشار مشهد

کوهشار مشهد ، بزرگترین آبشار مصنوعی ایران | Mashhad

"اجاره
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

کوهشار مشهد

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست درباره کوهشار مشهد صحبت خواهیم کرد. برای آشنایی با این آبشار و مجموعه تفریحی در شهر مشهد در ادامه با ما همراه باشید.

مشهد به عنوان پایتخت مذهبی ایران شناخته می شود و به همین دلیل سالانه گردشگران خارجی و داخلی زیادی را پذیرایی می کند. شهر مشهد در حال حاضر دارای جاهای دیدنی مذهبی و تاریخی و طبیعی بسیار زیادی است که هر کدام در نوع خود از بهترین مکان های گردشگری ایران محسوب می شوند. در ادامه همراه مجله تاپ توریست باشید تا با بزرگترین آبشار مصنوعی ایران یعنی کوهشار مشهد بیشتر آشنا شوید.

کوهشار مجموعه ای است که به تازگی به عنوان بزرگترین آبشار کشور با ارتفاعی بیش از 190 متر در شهر مشهد مقدس افتتاح شد که با استقبال بسیار خوب مردم مشهد روبرو شد. این مجموعه و آبشار که در محله بلوار شهدای ارتش و بلوار کوشش قرار دارد ، تفرجگاهی جدید برای شهروندان مشهدی و زائران بارگاه منور رضوی است. پروژه ایی که با رعایت مدیریت منابع آبی و با حداقل دستکاری در طبیعت ایجاد شده است.

در این پروژه مسیر پلکانی با مناظر زیبایی منطبق با ویژگی های طبیعی منطقه ایجاد شده و بر همین اساس در دو طرف این پروژه شاهد درخت کاری و توسعه فضای سبز شهر مشهد هستیم. همچنین با ایجاد دریاچه ای مصنوعی در پایین کوهشار علاوه بر طرواتی خاص، منظره بسیار زیبایی از شهر مشهد را به نظاره خواهیم نشست.

کوهشار مشهد
کوهشار مشهد

یکی از ویژگی های این مجموعه این است که گلدسته های حرم حضرت رضا (ع) از هر نقطه ی آن دیده می شود. ساعت فعالیت این مجموعه 78 هکتاری از ساعت 6 عصر تا 9 صبح می باشد.

کوهشار مشهد
کوهشار مشهد

ویدئویی از کوهشار مشهد

 

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید:

 

جهان را ببین. جهان، رویایی تر از هر رویایی است. (ری بردبری)