کلیسای جامع میلان ، شاهکار معماری گوتیک در ایتالیا | Duomo di Milano

اجاره خودرو در دبی
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

کلیسای جامع میلان

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست شما را با کلیسای جامع میلان آشنا خواهیم کرد. برای آشنایی با این کلیسای معروف در شهر میلان کشور ایتالیا با ما باشید.

کلیسای جامع میلان (Milan Cathedral) یا دوئومو میلان (Duomo di Milano) نام کلیسای جامع شهر میلان واقع در میدان دلدوئومو است که به مریم تقدیم شده‌ است. ساخت این کلیسای گوتیک حدود ۶ سده به طول انجامید تا تکمیل شود. این کلیسا پس از کلیسای سن پیترو دومین کلیسای بزرگ ایتالیا است و سومین کلیسای بزرگ در جهان محسوب می‌شود.

هر کلان شهر اروپایی یک اثر معماری منحصر به فرد دارد، برج ایفل در پاریس، ساعت بیگ بن در لندن و اما در میلان کلیسای باشکوه دوئومو در مرکز شهر میلان و در پیازا دل دوئومو، یکی از شاهکارهای کشور ایتالیاست.

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


این کلیسا با سنگ مرمر سفید متمایل به صورتی از معادن دریاچه Maggiore ساخته شده است. این کلیسا بزرگترین کلیسای میلان و همچنین استادانه ترین اثر معماری گوتیک در ایتالیا است. ساخت آن در سال 1386 آغاز شد اما حدود 6 قرن طول کشید تا ساختمان کامل شود. درازای بنا ۱۵۷ متر، پهنا ۹۲ متر، بلندای درونی ۴۵ (سوم در جهان)و بیرونی ۵/۶۵ متر و بلندترین تقطه آن تندیسی نمادین از مریم به نام مدونینا و بلندای ۵/۱۰۶ متر است. ساختمانش از آجر و نمای آن از مرمر است.

کلیسای جامع میلان
کلیسای جامع میلان

حتما به پشت بام کلیسا بروید تا یک منظره و ویو پانورامیک از شهر داشته باشید و با دیدن آن منظره قطعا پیچیدگی های معماری را تحسین خواهید کرد. اگر می خواهید راجع به تاریخ کلیسا بدانید از موزه Museo del Duomo در مجاور آن بازدید کنید.

کلیسای جامع میلان
کلیسای جامع میلان

نمای جلوی این کلیسا بین سال های ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۹ بازسازی شد و هم اکنون دیگر بخش های نمای آن در حال بازسازی است. بازدید این کلیسا همه روزه رایگان است و برای رفتن به بام آن در سال ۲۰۱۰ می بایستی هزینه ۵ یورو از طریق پله و ۸ یورو با بالابر پرداخته شود.

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید: الی گشت    

                تور کیش


 

به این مقاله امتیاز دهید
دنیا جای بزرگی است ، برای اینکه فقط یک جا بمونی ✨