چالقفا سمیرم
چالقفا سمیرم

منطقه گردشگری چالقفا سمیرم ، اصفهان

"اجاره
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

چالقفا سمیرم

در این مطلب از مجله گردشگری تاپ توریست شما را با منطقه گردشگری چالقفا سمیرم در اصفهان آشنا خواهیم کرد. در ادامه همراه ما باشید.

چالقفا یکی از مناطق بکر و رویشگاه گیاهان دارویی از جمله موسیر است. وجود گل های رنگارنگ ، کوههای سربه فلک کشیده ، رودخانه پر آب و درختان ارس ors سرو کوهی در این منطقه را زیبا و دیدنی کرده است .

چالقفا کوهی میباشد که دشتی زیبا و سبز بربالای آن قرار دارد و در گذشته یکی از مهم ترین شکار گاه های سمیرم بوده که متاسفانه به علت شکار بی رویه حیات جانوران در آن بسیار محدود شده، ولی باز هم حیوانات وحشی مثل خرس، گرگ، شغال و حتی پلنگ در کوه های آن نواحی دیده شده است.

چالقفا سمیرم

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


این طبیعت زیبا که همچون تکه ای از بهشت است دارای درختان سرو کوهی و دیوار ه های سنگی و صخره های بلند و کوهستانی است که در زمستان بسیار سرد و بهار و تابستانی همیشه خنک داره چشمه های متعددی در این منطقه جاریست. چادرها و زندگی با صفای ایلی، چشمه سارهایی با اب زلال وگوارا، چهچه بلبلانش با نغمه های دل انگیز کبکان قشنگش از جمله کبک چیل سیاه و سفید و کبک دری، تیهو، پرستو های مهاجر دشت، لاله های واژگون چالقفا، هوای لطیف و مناظر زیبا و باصفایش از جلوه های دیگر این منطقه زیباست.

کوه و چشمه چالقفادر حدود 20 کیلو متری غرب سمیرم مکانی با صفا با درختان جنگلی تنک و پوشش گیاهی متنوع و عظیم با ارتفاع بیش از 2000متر از سطح دریا از مناطق ییلاقی بعضی از طایفه های قشقایی می باشد. چشمه های متعددی در این منطقه جاریست که معروف ترین آن چشمه سرد است.

چالقفا سمیرم

راه‌های دسترسی

چالقفا در 20 کیلومتری جنوب غرب شهر سمیرم واقع شده است .

حدود بیست کیلومتر رانندگی در مسیر جاده سمیرم به یاسوج جاده ای خاکی به نام «جاده باغ» وجود دارد. پس از عبور از این جاده، ابتدای تنگه چالقفا را به وضوح مشاهده خواهید کرد که چشمه ای در آن جا قرار دارد.

سپس باید به سمت قله باغ و دشت چالقفا ادامه داد. این قله در قسمت جنوب شرقی شکارگاه چالقفا واقع شده و ارتفاع آن از سطح دریا در حدود 3500 متر است. پس از پیمایش تنگه، بهترین راه برای نزدیک شدن به منطقه چال قفا، پیاده روی است. در همین حال می توانید با ماشین از میان کوه ها و دشت ها رانندگی کنید.

چالقفا سمیرم

جهان را ببین. جهان، رویایی تر از هر رویایی است. (ری بردبری)