پیست اسکی خوشاکو ارومیه | Urmia

"اجاره
رزرو تور
تور تابستان 1403
 

پیست اسکی خوشاکو

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست شما را با پیست اسکی خوشاکو ارومیه آشنا خواهیم کرد. برای آشنایی با این مکان تفریحی و ورزشی در استان آذربایجان غریی در ادامه با ما باشید.

آذربایجان غربی یکی از استان های مرزی ایران و مرکز آن شهر زیبای ارومیه است. استان آذربایجان غربی تنها استان هم مرز با کشور ترکیه است. بخش جنوبی آن اغلب کردنشین بوده و به نام مکریان شناخته می‌شود. موقعیت این استان و هم جواری اش با کشور ترکیه باعث شده که این استان از طبیعت بسیار زیبایی برخوردار باشد. یکی از مکان های ورزشی و تفریحی این استان، پیست اسکی خوشاکو است.

پیست اسکی خوشاکو (Khoshaku Ski Resort) در ۳۰ کیلومتری غرب ارومیه، یکی از پیست های اسکی استان آذربایجان غربی است که در مکانی خوش آب و هوا در منطقه راژان قرار دارد. این پیست که یکی از کانون‌های ورزش‌های زمستانی در شمال‌غرب ایران به شمار می‌رود دارای امکانات بالقوه‌ای از قبیل کوه‌های با شیب مناسب، چشم‌انداز زیبا،  امکانات رفاهی و… است.

اجاره اقامتگاه بوم گردی

 لیدوما

                | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس


پیست اسکی خوشاکو یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های زمستانی ارومیه به حساب می‌آید که هر ساله با آغاز فصل سرما و انباشت برف، پذیرای اسکی‌بازانی از کشورهای خارجی و استان‌های مختلف کشور و علاقه‌مند به ورزش‌های زمستانی است.

این پیست یکی از کانون‌های ورزش‌های زمستانی در شمال‌ غرب ایران به شمار می‌رود و با ۵۰ هزار مترمکعب و پوشش گیاهی مناسب، قابلیت استفاده به‌عنوان پیست اسکی روی چمن در تابستان را نیز دارد. پیست خوشاکو در ارتفاع ۲۸۰۰ متری از سطح دریا قرار گرفته است و ۱۲۰۰ متر طول دارد.

پیست اسکی خوشاکو
پیست اسکی خوشاکو

امکانات رفاهی

پیست خوشاکو علاوه بر شیبی مناسب و منظره‌ای زیبا،‌ امکاناتی از قبیل سه تله‌سیژ و یک تله آموزشی دارد. این پیست همچنین لوازم اسکی را با قیمتی مناسب اجاره می‌دهد. رستورانی در پایین پیست وجود دارد که چند نوع ساندویچ ساده، چای و نسکافه را به مشتریان عرضه می‌کند. ضمن اینکه در این مکان سرویس بهداشتی تعبیه شده است.

در نزدیکی پیست خوشاکو، هتلی قرار دارد که امکان اقامت را برای گردشگران و ورزشکارن فراهم ساخته است. از این‌رو اسکی‌بازان و همچنین مربیان به‌راحتی می‌توانند در این هتل اقامت کنند. البته این هتل قدیمی کیفیت مطلوبی ندارد، پس بهتر است طوری زمانبندی کنید که بتوانید برای استراحت به هتلی درون شهر بروید.

خبرگزاری صدا و سیما - عکس از: محسن بابارضا
خبرگزاری صدا و سیما – عکس از: محسن بابارضا

چطور به پیست اسکی خوشاکو برویم ؟

برای دسترسی به پیست خوشاکو دو مسیر پیش رو دارید:

  • مسیر اول: از ارومیه حرکت کنید و راهی جاده انهر به‌سمت ترگور شوید. بعد از سه‌راه ۱۴ شهید به‌سمت چپ برانید تا به جاده روستای خوشاکو برسید.
  • مسیر دوم: از ارومیه راه بیفتید و به‌طرف تفرجگاه بند بروید. بعد از سد شهرچای و روستای راژان به‌سمت راست حرکت کنید تا پس از شهر سیلوانا و روستای برده سور به جاده روستای خوشاکو برسید.

در مواقع سرد سال علاوه بر جاده‌ منتهی به پیست، مابقی جاده‌ها نیز برفی هستند. ازاین‌رو حتما تجهیزات لازم نظیر زنجیر چرخ با خود به‌همراه داشته باشید که برای عبور و مرور دچار مشکل نشوید.

آدرس: ایران، استان آذربایجان غربی، ۳۰ کیلومتری غرب ارومیه، منطقه راژان، روستای خوشاکو

ساعت کاری: روزهای تعطیل از ساعت 09:00 تا 16:00

پیست اسکی خوشاکو - عکس از: بهرنگ غلام زاده
پیست اسکی خوشاکو – عکس از: بهرنگ غلام زاده

مقالات گردشگری بیشتر بخوانید:

دنیا جای بزرگی است ، برای اینکه فقط یک جا بمونی ✨